Rachot v Bronxu

• Hongkong Hong fan qu (více)

Mladý asiat má v New Yorku problémy nejen s přízvukem, žlutým pigmentem a šikmýma očima, ale také s partou nepřátel. Ty asi mimo jiné hodně štve, že není úplně lhostejný několika atraktivním dívkám a navíc docela slušně ovládá bojová umění. I když jeho ruce a nohy dokážou kolem sebe bít s ocelovou pevností, železnou pravidelností a žulovou tvrdostí, občas se vyplatí i trocha napoleonské strategie. Naštěstí má hlavní hrdina mozek v pořádku, a tak odolá i nejhrubší síle. (Bonton Home Video)

Torgal

Typický film Jackieho Chana, kde príbeh tvorí len zámienku k tomu, aby originálnym spôsobom zmlátil čo najviac ľudí naraz a bil sa, pokiaľ možno, celú stopáž filmu. A baví ako vždy. Nie je to žiadna veľká pecka a Jackie natočil aj lepšie veci, ale zábava je to stále veľmi slušná. 6/10 ()

tranquill

"Co se děje? Máte nějaký problém?" Není co vytknout. Jackie v nejlepší formě. Jeho bojový "tanec" mezi lednicemi je úchvatný. No a vznášedlo v ulicích je originální třešničkou na této superakční komedii. ()

Kingjiri

Škoda, že slušnou akční béčkárnu s několika nápaditejma bitakama sráží občas až přehnaně crazy komediální pojetí, šíleně přehrávající záporáci s New Yorskýho gangu a s blížícím se závěrem nedotaženej (resp. hodně urychlenej) příběh. Domnívám se, že zejména ulítlej humor měla na svědomí hongkongská produkce. Na druhou stranu bylo v závěrečnejch titulcích vidět, kolik toho pro tenhle biják Jackie Chan obětoval, je to fakt borec, Hodně jsem váhal mezi dvě a třema hvězdama, ale za scénu se vznášedlem, solidní porci fajn akce a Jackieho Chana ve svý nejlepší formě nakonec dám tři slabší hvězdy. ()

cyright

Co do příběhu a scénaře je tenhle Jackieho film nadprůměrně estúpido. Divák takřka cítí, jak mu při sledování klesá IQ. Na druhou stranu akce je naopak nadprůměrně svěží a vychytaná a naštěstí je jí tam hodně. Takže na dialogy klidně ztlumte zvuk nebo přetáčejte, protože ty nadupané a vtipné bitky a neuvěřitelné kaskadérské kousky za to stojí. ()

Colour

Bez plnohodnotného deja, bez štipky humoru, všetky pokusy oň skôr spôsobujú úškrn alebo pocit trápnosti, herci v ťažkých kŕčoch, mínusová hudba. Bitky sú typicky chanovské, sú pichnuté všade, dobre sa na to díva, no človek sa toho pomerne rýchlo preje. Je tu toľko načatých a pritom nedokončených línii, až by jeden neveril. Z filmu značne dýcha východný štýl točenia, ktorý človek príjme alebo zavrhne. Výsledok - 2* a nikdy viac! ()

Sign

Neskutečná jízda, avšak bohužel bez nějakého dech beroucího boje na konci filmu tak jak to umí vymyslet pouze Jackie, jinak akční scény neskutečné, Jackie zde předvádí klasické avšak velmi účinné Kung Fu s ohromnou rychlostí a dynamikou která bohužel jaksi chybí přeceňovanému Tony Jaa, né nadarmo ho má Tony jako svého favorita :-) ()

Acrobat

Rachot síce šikmáči spravili, ale privedením partie nímandov na cestu pokánia bola nepravdepodobná, čierne obleky sa zjavia len tak náhodou, a Jackieho film nevybočil z roviny filmovej komédia s prehliadkou kaskadérskych kúskov Jackieho. Žiadne rachot sa nezaznamenal, dejovo to ide za pochodu. Ženy sa striedajú, radenie scén je hektické. Záverečné vyvrcholenie je zdĺhavé a komediálne seknuté v momente. Rachot v Bronxu je typickým zástupcom Jackieho filmov, ktoré sa ťažko pozerajú vážne, kvôli ich dadaistickému prístupu. Taký Tony Jaa narobil (keď prišiel do Bangkoku zo zapadákova) väčší rámus. (videné 18.02.2020, Filmplus archív) ()

Nix

Tenhle film mne dycky bavil. Tady je skvělá ukázka vtipu a akce, tak jak to Jackie umí. Ten příběh ale taky není žádná hrůza, dá se to. Dycky mne rozveselí to vznášedlo, to je prostě geniální a taky bych se s tím chtěl projet. Je to dobrá zábava. A je dost možný, že Jackieho filmy asi trochu nadhodnocuji, mám pro něj slabost a dycky mne bavil. ()

Stanix

Poctivě odvedená práce od Jackieho, jak bývá jeho dobrým zvykem. Příběh je prostinký, ale ruku na srdce, záleží na tom? ()

monty.cl

J.Chana mám rád, takže mu rád odpustím i slabší scénář v tomto kuse. Bojové scény opět na vysoké úrovni,mlátičky parádní a to je to, proč na tyhle filmy koukáme, ne? tohle není žádnej art, tohle je kung -fu fight! 65% ()

Peter-1307

V tomto filme je už skutočný Jackie ako ho poznám. Humor, nie primitívny, ani pohoršujúci, skvelá choreografia bojových a akčných scén, perfektné výkony kaskadérov a predovšetkým Jackieho samotného. Dej filmu je jednoduchý, ale Stanley Tong to celé zase neutopil len v bitkách i keď ...Klasicky je v závere prezentovaný zostrih záberov z natáčania aj keď tentokrát so spústou zlomenín a bolesti. ()

LADAS79

Mladý orientáles přiletí do New Yorku( Jackie CHan) na dovolenou aby převzal obchod po stríčku co chce odcestovat na dovolenou se svojí vyvolenou ale děj se převrhne v nečekanou bytku s místními pankáči ale to je neco na novýho majitele obchodního domu aby zabránil nečekanímu zvratu o pověst obchoního domu svrhne se neočekávaná bitka s Jackiem s místními pankáči alevše dopadne ve prospěl Jackie nesputaná honička na motorkách a akční honičky. ()

subic

Příběh je tentokrát docela blbost, ale ty akční scény jsou celkem vymazlené, zejména honička v patrových garážích, auto plné balónů a skákání přes ulici z domu na dům. Máme tu potyčky mezi pouličními gangy a mafiánskými hrdlořezy a střelci, kteří jsou tu jak jinak než v oblecích a kravatách. Jde o tom, že "mladý" Číňan přijede do New Yorku ke strýčkovi a všichni se honí za pytlíkem diamantů. ()

johnsnow

film má niekoľko výhod. trvá hodinu a pol no ubehne oveľa rýchlejšie. Akcia strieda akciu ktorá je skvelá, okrem záverečnej s tým vznášadlom ale i to má pár vtipných a dobrých nápadov. Súboje vyzerajú dobre, záporák je v podstate niekto úplne iný než sa na prvý pohľad zdá a to je najväčšie sklamanie. jednak nemá priestor a jeho záverečné vyradenie je podľa mňa odfláknuté. Ale 5* si to i tak zaslúži. ()