Mumínci

• Japonsko Tanošii Múmin ikka (více)
Animovaný / Fantasy / Rodinný
Japonsko / Finsko / Nizozemsko, (1990–1992)

Předloha:

Tove Jansson (kniha), Lars-Magnus Jansson (komiks) (více)

Leena Uotila (vypravěč), Vivi-Ann Sjögren (vypravěč), Minami Takajama, Rabbe Smedlund, Sixten Lundberg, Akio Ócuka, Matti Ruohola, Johan Simberg, Ikuko Tani (více)

Série(2) / Epizody(104)

Čáry a kouzla v údolí Mumínků! Mumínci a jejich prátelé žijí spokojeně ve velkém údolí. Každý den jim přináší nové radosti, ale i starosti, a hlavně nová dobrodružství. Jejich příhody jsou plné laskavého humoru i tajemství a nebude nouze ani o napětí! (oficiální text distributora)

lucascus

Na to, že jsou mumínci animákem pro děti, mají poněkud prazvláštní a pochmurnou atmosféru, někdy až hororovou. Z některých dílů mě doslova mrazilo. Ani dnes nevím, co tuto podivnou pochmurnost tvořilo, snad ta prosáklost Skandinávií, či ten život v odlehlém majáku někdě u moře a blízko lesů. Jedno mumínkům upřít nejde - originalita. ()

Melios

Rozprávka ,ktorá moje 5 ročné "ja" desila a zároveň fascinovala. Seriál milujem a nenechám ,aby zapadol časom. Toto budem raz púšťať svojím deťom! Za nezabudnuteľný soundtrack dávam 100% a žiadny seriál to už neprekoná...A takto to dopadne keď sa rozprávky robia v temnom severskom prostredí a dáte ich robiť Japoncom. Krása. :) ()

Yaan

Když jsem zadával do vyhledávače jeden z oblíbených seriálů mého dětství, nečekal jsem "modré" hodnocení. Upřímě? - nechápu... Roztomilé abstraktní příšerky, rodiná pohoda, romantický hippy Šňupálek... to vše v prostředí údolí, která snad ani nemůže být skandinávštější! - Podle krásné předlohy. Co může být lepšího na seriálu pro děti? ()

feeme

Mumínky si můžete pustit v letadle, když se třeba bojíte lítat, a prožívat jejich napínavá každodenní dobrodružství. Vědět, že všechno dobře dopadne, přesto si dopřát se o ně bát. Je rozkošný, jak pestrý mají život, možná proto jsou to takoví kliďasové. ()

hnkflknk

Hezké, milé, naivní. Každá postavička má svoji vlastní povahu a dobré/špatné stránky, což je prima. Zlepší mi to náladu a mam přitom pocit, že všechno je fajn.:-) ()

Maryinka

Nejoblíbenější seriál mého dětství. S přibývajícím věkem pro mě Mumínci své kouzlo do jisté míry ztratili, přesto se na ně vždycky, když v televizi běží, alespoň z nostalgie podívám. ()

bufanda8

Strašně zvláštní seriál :o) Nejlepší byla Kajka nebo jak se jmenovala :D prostě ta malá červená :D a taky hatifnati :D ()

LucyW.

Knížky jsou asi opravdu lepší (ale kde ne, že? A nejlepší je Pozdě v listopadu). Ale i tak jsou skvělí. Neznám jinou knihu/seriál/cokoliv, kde se lze identifikovat se všemi postavami, ale hlavně Dá se ležet na mostě a hledět na tekoucí vodu. Nebo běhat a čvachtat se bažinou v červených holínkách. Nebo schoulit se do klubíčka a poslouchat, jak do střechy bubnuje déšť. Dobrý život je náramně lehký. ()

BigMarthy

Má láska dětských let, která přetrvala do dospělosti:) I ted si moc rád sednu k pár dílům a nechám se unést do jiného světa:) Pro mě pět hvězdiček, i za výbornou knižní předlohu:) ()

IsaacNewton

Mumínci, hrdinové mého dětství. Osobně nechápu tak nízké hodnocení, protože ty příběhy byly prostě skvělé, prostě lidi mají různý vkus, já zase nikdy nemusela Čipa a Daila, Kačera Donalda a Micky Mouse. Moc už si na seriál ovšem nevzpomínám, jenom vím, že to byla opravdu legrace, příběhy byly napínavé, někdy končily smutně, jindy vesele. Skvělý byl díl s Moranou, Hatifnati nebo vzducholodí, tohle je prostě Kouzlo Muminků! ()

dvd-L

Jedna z nejmnohovýznamovějších pohádek pro děti (i dospělé!) jež jsem viděl. Jednoznačně doporučuji všem rodičům se škodlivou představou práva na absolutní moc/kontrolu nad dítětem. ()