Mumínci

• Japonsko Tanošii Múmin ikka (více)
Animovaný / Fantasy / Rodinný
Japonsko / Finsko / Nizozemsko, (1990–1992)

Předloha:

Tove Jansson (kniha), Lars-Magnus Jansson (komiks) (více)

Leena Uotila (vypravěč), Vivi-Ann Sjögren (vypravěč), Minami Takajama, Rabbe Smedlund, Sixten Lundberg, Akio Ócuka, Matti Ruohola, Johan Simberg, Ikuko Tani (více)

Série(2) / Epizody(104)

Čáry a kouzla v údolí Mumínků! Mumínci a jejich prátelé žijí spokojeně ve velkém údolí. Každý den jim přináší nové radosti, ale i starosti, a hlavně nová dobrodružství. Jejich příhody jsou plné laskavého humoru i tajemství a nebude nouze ani o napětí! (oficiální text distributora)

PKD

Tehdy prťavá mladší sestra to s nadšením sledovala a já se též parkráte kouk, co je to za podivné mimozemské hrochy, či co :)))) Ten jejich název jest samoz. šíleně jošťomilý. To je bez debat. ()

janek85

Velice šikovně povedený seriál o zvláštních postavičkách. Jak jsem byl malý, tak to dávali v kouzelné školce. V jednom díle se objevila nějaká strašlivá příšera a já měl dost. Jsem rád, že to znova opakují v Neděli ráno. A celkově je to takové tajuplné. Nejoblíbenější postavička: Šňupálek.90% ()

Petrasuvicka

Už je to hezkejch pár let, co jsem se na tuhle pohádku dívala. Ale i tak nedokážu vymazat některé vzpomínky nebo pocity. Chvílemi mě to opravdu děsilo. Na první pohled roztomilý Mumínek, který je vzdáleně podobný malému hrošíkovi a Šňupálek, o kterém jsem si vždycky myslela, že to je jen nějakej kluk (teprve loni jsem zjistila, že není) a najednou se objeví druhý pohled...totální psycho, nádech severské insomnie, která na vás po čase dolehne a prvky hororu. Vzpomínám si, jak mě šíleně děsily ty divný tvorové na ostrově, co se při bouřce vlnily a vypadaly jako nudle. A abych nezapomněla na tu divnou obrovitou šedivou věc, která roznášela mráz a smrt. Fuj. Ještě teď z toho mám špatný pocit.ALe i přes to všechno jsem je měla ráda. Většinou to bylo veselé, plné optimismu a hlavně pžíjemně barevné s parádními úvodními titulky ()

Nuala

Miluju mumínky a chtěla bych je všechny domů!!! Nic víc napsat nemůžu. jsem zaujatá, protože jsou vážně nádherní... :) ()

Joe321

Tohle snad ani nemělo být myšlené pro děti. Severský depresivní nádech je v tom až moc znát, řekl bych. Ale právě to se mi na Mumíncích tak líbilo. Zopák bych si je někdy... ()

forsythia

Animované zpracování Mumínků se mi líbí. Nejradši mám Majku, která mi strašně moc připomíná mou prostřední dceru. A vůbec jsou Mumínci velkou rodičovskou inspirací. Moc dobře se mi to nedaří, ale chtěla bych být tak pohodovou matkou, jako je paní Mumínková. ()

KajusaK

Skvělej seriál pro děti..Mě to nikdy moc nebralo, hodnocení opravdu odpovídá těm třem hvězdám..Ale japonská animace byla pěkná a příběhy také.. ()

Pája=)

Sakra...jako malý jsem z toho měl strašné deprese a ten divnej pocit když se na ně podívám mě provází i teď - Rozhodě ne určené dětem... ()

smrt.ka

Musím dát čtyři hvězďule, protože pravidelě tak jednou po čtvrt roce si vzpomenu na ten díl, kter mě v tom útém věku kdysi tak vyděsil. Byl to ten na tom ledu. Řekla bych mistroství hororu. Toho psychologického. Vyděsilo by mě to i teď, to vím určitě. ()

COF_666

Geniální! Pamatuju si že sme tohle sledovali ,když to dávali v TV, asi ve 2. třídě (ZŠ ;-)), ach jo kde sou ty časy. Dokonce sem myslím četl i knihu od Towe Jansonové ( je to určitě blbě napsaný, ale to je jedno ) s podtitulem Čarovná Zima,tuším, která byla moc dobrá. Díly právě v zimě kdy přichází sněhovná královna patří podle mého k tomu nejlepšímu v seriálu. Proč to sakra nedávaj?! P.S: Nebo díl s UFO, ten byl taky geniální!!!:-) ()

Mr.Ripley

Místy neuvěřitelně děsivé, tajemné. Jinde zase milé a hřejivé u srdce, přesně takhle si pamatuju své první setkání s Mumínky v dětství. ()

Lachtaan

Leckdo asi tento japonsko-finský experiment jen tak znát nebude, my jsme ale Mumínky sledovali pravidelně a zásluhou jejich mnohdy až děsivé atmosféry jsem si vybudoval enormní fascinaci tajuplnými příběhy z prostředí lesů. Dodneška mám velký respekt k lesům za tmy díky své bujné fantazii. Za její zesilnění mohou jistojistě i zrovna Mumínci. ()