Tajemství Marilyn Monroe: Ztracené nahrávky

Režie:

Emma Cooper

Hudba:

Anne Nikitin

Marilyn Monroe (a.z.), Anthony Summers (průvodce), John F. Kennedy (a.z.), Robert F. Kennedy (a.z.), Shelagh McLeod, Tom Ewell (a.z.), Joe DiMaggio (a.z.) (více)

Dokument o tajemné smrti filmové hvězdy Marilyn Monroe, ve kterém zazní dosud nezveřejněné rozhovory s jejími nejbližšími. (Netflix)

BOURQUE

Koncepčne celkom solídny dokument, ktorý vznikol akýsi doplnok/lákadlo k filmu Blonde. Z hľadiska príbehu M.M sa opakujú spíš tie veci, ktoré už boli viac-menej známe. Posledná časť, venujúca sa okolnostiam smrti Marylin, je bez silnejšieho záveru. Veľké množstvo autentických záberov, fotiek a nahrávok potešilo. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Arsenal83

Možno nie objavné, ale celkom dobrý pohľad do duše a prenesenie určitých domnienok, nastolenie otázok. Mne sa tento dokument páčil. Hoci opäť len potvrdil, že Marilyn, nech bola akokoľvek talentovaná, bola len nešťastnou šľapkou a Kennedyovci takí neukojenci až sa práši. Dnes by boli vyšetrovaní za rôzne druhy obťažovania. https://dokumenty.tv/tajemstvi-marilyn-monroe-ztracene-nahravky-dokument/ ()

Marze

Je to trochu prázdné a nic nového, co by nebylo v knize do nepřineslo. Ale co se týká dokumentárního řemesla, vykonala Emma Cooper výbornou práci. Vzrušující je vidět herečku v její největší slávě. Možná by ale stačil místo tohoto dokumentu nějaký podcast. Kolektivní fascinace touto osobou vychází z toho, že změnila tradiční myšlení Američanek mít děti a starat se o rodinu ve prospěch sexuální nezávaznosti, takže už se nebyly schopni reprodukovat, obyvatelstvo se doplňovalo přistěhovalectvím a bílí se stali menšinou. Dnes když přijedete do Ameriky, nikde na její symbol bílou mladou blondýnku už nenarazíte. ()

borec999

Za mňa ako človeka, ktorý mal pred sledovaním o Marilyn len naozaj základné info, obstojný dokument. Dozvedel som sa podľa mňa všetko potrebné zo života jedného z prvých ženských sexsymbolov a čo na filme oceňujem najviac je jeho spracovanie. Žiadna snaha o umelé vytvorenie senzácie, či prehnané konšpirovanie. Jasné rozlíšenie toho, čo je fakt a čo je len domnienka či neoverené tvrdenie ( napr. pri rozoberaní smrti: nastolenie viacerých možných scenárov ako to mohlo (ale aj nemuselo) byť a na základe dostupných info a svedectiev vyvodenie najpravdepodobnejšej verzie, ako to asi bolo). Šmitec. Čo jediné zamrzí, je, že zo samotnej filmovej kariéry Marilyn sa toho dozvieme pomerne málo. Pri dokumente o herečke by som totiž čakal, že jej hereckej kariére bude venovaného podstatne viac priestoru. Inak však, takmer bez výhrad. Slabšie 4*a 70% ()

Dobry_clovek

Priserny dokument. Uz od zacatku, ktery byl neunosne natahovany, bylo zrejme, ze nic noveho se clovek nedovi a presne to se i stalo. Vzdy jsem mel z MM pocit, ze to je prazdna schranka, ktera tezi jen z toho, ze jde z jedne naruce do druhe a tady se to jen potvrdilo. Jenze v jejim pripade se tomu rika “ romanticke pletky s vlivnymi muzi “, zatimco pro zenu, ktera neni hollywoodskou hvezdou, bychom asi nasli kratsi a prilehavejsi vyraz. MM nebyla nejhezci a rozhodne nebyla ani nejnadanejsi herecka sve doby. Proste se vzdy tvarila tak prihlouple a bezbranne, ze na jednu stranu pusobila jako snadny sexualni objekt a na druhou stranu meli muzi pocit, ze ji musi ochranovat a pomahat ji. ()