Rákosníček a jeho rybník

• Československo Trsteniarik a jeho rybník

Epizody(13)

Druhý z řady příběhů o Rákosníčkovi. Svými radami a vynálezy se Rákosníček snaží pomoci obyvatelům rybníka Brčálníku. Předchází jí Rákosníček a hvězdy (1977) a bývá rozdělován na samostatnou část Rákosníček a povětří, ve které se Rákosníček snaží vyrábět počasí. (berg.12)

Samuel7

Jako malý jsem si moc přál plyšového Rákosníčka :) Bohužel jsem ho nikdy nedostal, ale tento večerníček mě potěší vždycky. Nezapomenutelná výtvarná i hudební složka, a samozřejmě paní Bohdalová. ()

Tyny

Seriál mého dětství u kterého hlas Bohdalové, jako vždy, nemá chybu. Myslím, že Rákosníček bude bavit děti ještě hodně dlouho. :-) ()

Lachtaan

Jedna z těch nejklasičtějších klasik mezi původními Večerníčky. Jiřinu Bohdalovou mám dokonce jako hlas Rákosníčka a jemu podobných mnohem radši než jako skutečnou herečku! ()

Kmotr76

Rakosníčka jsem spolu s Křemílkem a Vochomůrkou neměl nikdy moc v lásce. Ten styl animace a hlas Bohdalky mi nikdy moc neseděl. ()

davidek

Rákosníček nemá chybu. Klasika v českých večerníčcích. Nejčaštěji vzpomínám na sérii Rákosníček a hvězdy. ()

Lottr

Z mlhou hustou tak, že by se dala krájet jsou doby, kdy jsem každý den seděl v pyžamu u televize a díval se na večerníček. A že tenhle je jeden z nejlepších, o tom nemůže být pochyb. ()

Cejny

Rákosníček, Bohdalová a jejich rybník. Ten její hlas je dokonalý, což se o Rákosníčkovi říci nedá, toho jsem nikdy moc nemusel. ()

Zagros

Až při sledování s dcerkou jsem si uvědomil, že mě Rákosníček jako malého vlastně nikdy moc nebavil. Stejně jako nyní dcerku. Animace mi přišla spíš nepříjemná a hlas Bohdalové je sice jedinečný, ale pro některé děti nemusí být ideální, ba spíš naopak odpudivý. Přesto se dá říct, že je to česká večerníčková klasika. Znají ji téměř všichni a i když výhrady mám, tak jsem jej sledoval pravidelně a jako dítě jsem u toho dokázal vydržet. ()

Balu...

jedna z nejlepších dětských haluzinací, které mi byly dopřány ku shlédnutí - nic není tak geniálně zelené (kromě marihuany) jako Rákosníček a nic není tak husté (kromě vločkové polévky ze školní jídelny) jako mlha u jeho rybníčku.. ()

Paity

Nevýt nesmrtelné Jiřiny "Bohdalky" Bohdalové, tak je Rákosníček a jeho rybník prostě poloviční a možná ani to ne. Naštěstí tu naší nesmrtelnou Bohdalku máme. ()

Macik

Parádní dabing,který si ovšem vybral svoji daň v podobě zničených hlasivek pí. Bohdalové.Nevím jestli mám psát že to stálo za to,ale kdyby to daboval kdokoliv jiný určitě by to byl jen další průměrný večerníček...... ()