Krkonošské pohádky

• Československo Krkonošská pohádka (více)

Epizody(20)

Trautenberk, Anče, Kuba, hajný a Krakonoš - oblíbené pohádkové příběhy. Chamtivý a lakomý Trautenberk, žijící v horách na samé hranici Krakonošova hájemství, by chtěl být velkým pánem. Ale celé jeho panství tvoří chalupa, kousek lesa, pár luk a polí. Jedinými jeho poddanými jsou Kuba, Anče a hajný. Příběhy, např. Jak Trautenberk lovil v Krakonošově revíru, Jak Kuba utekl ke Krakonošovi, Jak chtěl Trautenberk peříčko z Krakonošovy sojky... (Bontonfilm)

slovan1

Nejlepší český večerníček. :) Jeden prázdninový, deštivý víkend jsem ho zmaknul celý skouknout. Klasika, která se neokouka. ()

ranp

Imho jednoznačně nejlepší Večerníček. Mou nejoblíbenější postavou je určitě Trautenberk, ta jeho zvolání, ať už "Kubo, Anče, hajnej..." nebo "himllaudóndonrvetrkrucajselement" prostě nemají chybu. ()

lskala

Trautenberk, Krakonoš, Anče, Kuba, Hajnej ... Asi není co víc psát. Dnes už legendární pohádkový seriál, který asi každý viděl ve Večerníčku. 90% - 5***** ()

herr_carter

"Anče, Kubo, Hajnej - kurvafix doprdele (resp.himllaudóndonrvetrkrucajselement), všichni ke mě". Zdejší úvodní znělka pro mě dodnes zůstává jednou z těch nejlepších,co v tuzemsku kdy vznikly..navíc jak si to u toho Peterka sere v holinách přes Krkonoše, to je prostě autorita jedna báseň..................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Smileface

Klasicka komunisticka agitka poplatna sve dobe a nepochopitelne popularni dodnes. Soudruh Krakonos se svym spionem sojkou vzdy potrestaji zleho vykoristovatele s nemeckym jmenem a zachrani tak utiskovany proletariat. ()

rozbris

Tak tohle snad musel vidět každý, se divím, že to nemá nejvíc hodnocení, jak tohle někomu mohlo ujít:-) Seriál dětství snad všech uživatelů co zde jsou (a nejen těch velkých odrostlých). Skvělé jak můžete bavit a nenudit s pár herci a trochou kulis. ()

Chris Wulf

Trautenberg je hodný pán v invalidním důchodu a roztahovačný Krakonoš se sojkou práskačkou, která by byla akorát tak dobrá nad krb, mu dělají jenom naschvály. ()

Autenticita

Jeden z mála seriálů, který čím jsem starší, tím víc se mi líbí. Urazila jsem docela zajímavý vývoj od odporu k Trautenberkovi (když jsem byla malá) k joho největšímu fandovi teď. Jeho hláška "Když je pán měkkota, čeládka zvlčí" mi přijde v práci na mysl několikrát za měsíc :-) ()

KrajicHlad

Nemám rád Krkonošské pohádky, je mi však sympatický Trautenberk. Proč Trautenberk? Protože je to vždy podle šablony - Krakonoš zneužívá své dominance. Pokaždé to končí stejně - Trautenberk dostane na pamětnou. Je to začarovaný kruh, ze kterého nemůže vyváznout. Ať zkouší cokoliv, Krakonoš jej vždycky potrestá. Co když to všechno dělá jen proto, aby prolomil osud? Třeba se to jednou podaří... Měl by dostat šanci. Teprve pak by se mohl změnit. Mimochodem, dokáže někdo najít vztah k tomu, kdo stále projevuje svou převahu?... Trautenberk je navíc, jak si povšimli i další spolukomentující, obětí scénáře - zlý Sudeťák a ještě k tomu aristokrat - hrabivec a vykořisťovatel. Proto Krkonošské pohádky nemám rád, ale fandím Trautenberkovi. Je-li proti němu scénář, nemá šanci... P. S. Děkuji Jezince.Jezince za to, že mě přiměla formulovat, proč fandím Trautenberkovi. ()

see_sawandrew

Kuba je ubohý budižkničemu, hajný jakbysmet, Anče by mohla submisivitu prodávat na tržišti, sojka je bonzák bonzákovitá a Krakonoš využívá své moci, aby té bandě chudáků pořád utíral zadek. Vlastně jediná logická a sympatická postava je požitkář Trautenberg :-) Ale jinak mám tyhle pohádky rád. 55% ()

xaver

Skvěle natočený seriál pohádek. Ze začátku jsem se na to díval občas se svými dětmi, ale pak mě to zaujalo taky. Dnes již klasika české pohádkové tvorby. ()

Billie777

Jediný hraný večerníček. Škoda, že jediný. Tím pádem je i mezi ostatními originální a rozhodně povedený. Krakonoš byl vždycky můj idol. :) Jeden z nejlepších a mých nejoblíbenějších večerníčků. ... "Himl-hergot-donr-vetr-krucajs-element! Anče, Kubo, Hajnej!" ()

velkyvezir

Stejně se divím, že Trautenberk to nedal k soudu, jak mu Krakonoš zasahoval do jeho majetkových práv a pracovně-právních vztahů s jeho zaměstnanci... ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová