Vaše jméno ... osobní doklady ... život. Definitivní odcizení vaší identity. Nepolapitelný sériový vrah žije již 20 let životy svých obětí. Nyní však dochází k obratu. Na případ je přidělena agentka FBI Illeana Scottová, jejímž oborem je sestavování psychologických profilů zločinců. Úkolem agentky je zjistit, jaký má vrah motiv, pokusit se předejít jeho činům a učinit protiopatření. Jenže tento vrah ví o Scottové příliš mnoho. (Warner Home Video CZ)

mira007

Svezení se na popularitě tematiky masových vrahů zde vyvrcholilo naprostou překombinovaností a stupidním koncem. Probodnuté falešné těhotenské břicho je taky na zamyšlenou. ()

Deywid

Zaujímavý námet zabitý v totálne nezaujímavom spracovaní....2 hviezdičky za prvých 10 minút filmu, ktoré sú aspoň trochu originálne a napínavé.... ()

Chosé85

Film, který spojuje Talentovaného pana Ripleyho a Sedm (znetvořená těla), ale moc se mu to nedaří. Snímek se snaží za každou cenu šokovat, má agentku se super smysly (Angelina Jolie), ale nemá to vůbec atmosféru výše zmíněných snímků. Vše je uvařeno tak nějak narychlo (postavy a jejich psychologie). Potěší herecké obsazení. 60 %. ()

jacksax

Snaha být "originelní" a na závěr to natáhnout a pak zase a zas... i z toho se stává obehrané klišé. Angelina Jolie opět otřesná, takže fanouškům můžu doporučit. Opět další film, který by nemusel být špatný, kdyby se materiál dal na přestříhání člověku, který nikdy neviděl americkou kriminálku. ()

Ole92

Thrillery tohoto kalibru mám opravdu rád. Když si už myslíte že je po všem najednou se objeví další ještě neočekávanější zápletka. A když se k tomu přidá pár lekaček a výborné herecké obsazení není co řešit. ()

Berry

První scéna filmu je dobrá, když se film začíná rozjíždět, je to nuda a ta nuda pokračuje až do tzv. nečekaného zvratu odhalení vraha. Z nudy ale vyvede úplný konec filmu. A Ethan Hawke je sympaťák. ()

filmator

Snímek je sice plný provařených klišé, ale díky mému nulovému očekávání mne docela mile překvapil. Logičnost zápletky je lepší blíže neprozkoumávat a pokud se necháte unášet popcornovým řemeslem, nebudete ani zklamaní, ani nadšení. Zloděj životů je spíš takový lepší televizní film s Angelinou Jolie (mimochodem, nechápu, proč je zde uvedena až na 7. místě, když hraje jednoznačně hlavní roli :-) Jen by zde mohlo být méně různých "pocitů" a "tušení", které veškerou detektivní práci shazují a fungují jako hloupý oslí můstek pro dopadení vraha. ()

Luqi

Daňové priznanie Jána Slotu je viac uveriteľné ako Andželína v roli agentky FBI. Nehovorím, že nevie hrať, ale mám taký pocit, že si herečku na hlavnú úlohu vyberali asi tak ako sa vyberajú sekretárky resp. aby sa bolo na čo pozerať v "posteľnej" scéne (usudzujem, že práve myšlienka sexu medzi vyšetrovateľom a vrahom mala byť dominantná) ........... Inak je to ale veľmi priemerný, predvídateľný thriller, kde atmosféra, charizma vraha i vyšetrovateľov, priebeh vyšetrovania pôsobí slabo ako tretí krát vylúhovaný Tesco čaj. ()

pend

Naprosto průměrná kriminálka s nadprůměrným obsazením. Jedna provařená erotická scéna na konci, předem odhadnutelný vrah a natahovaný konec. ()

mh.mail

50% - Všechno bylo jasné už od začátku, jen se to neustále potvrzovalo. Pokus o zmatení „nepřítele“ (= diváka) v podobě nastrčení volavky neměl šanci na úspěch. Úplný závěr byl pak spíš k smíchu. A pořád jsem nějak nemohl přijít na to, proč to ten kluk vlastně dělal (myslím tím, proč to dělal tak, jak to dělal). Jo aha, zapomněl jsem - on byl přece psychopat. ()

Petrus1

No páni, tohle bylo asi tak mysteriózní jako můj každodenní stereotyp matky na mateřské, která se stará o dvě děti - taky je mi vždycky ráno záhadou, jestli ten den přežiju... Když mě můj otec poprosil, jestli bych mu tenhle film nesehnala, řekla jsem, že jasně, že jsem to taky ještě neviděla a docela se těšila, protože tohle je můj oblíbený žánr. Jenže právě proto, že jsem takových thrillerů viděla už spoustu, mi tohle přišlo jako ztráta času. To, kdo je oním zlodějem životů, víte během pár minut (a tušíte ještě předtím, než to zapnete), takže v momentě, kdy má přijít velké překvapení, jen povzdychnete, že už jste to věděli dávno a čekáte, co se teda ještě stane, aby film dosáhl své mysteriózní škatulky. A ono nic. Takže největším překvapením je vlastně naprostá jednoduchost a přímočarost scénáře. Chlapi si aspoň užijou kozy Angeliny - jenže, my ženský se žádným obdobným odhalením u Ethana nebo Kiefera jaxi kochat nemůžeme. Druhý jmenovaný si tam ani moc nezahraje a jeho role je v podstatě zbytečná a má zřejmě zmást nepřítele. A navíc já Angelinu a její pysk zrovna moc nemusím, takže se mi na tom těžko hledají nějaký pozitiva - snad jen, že to zas až tak hrozný není, když jsem to dokoukala do konce. Svůj dojem musím sdělit otci...jestli si to nechce rozmyslet a jestli to nemám hned vymazat...ale jak ho znám, tomu se to bude líbit...když mu se taky líbí kdejaká hovadina... ()

Bozvav

Vůbec ne špatný film, jehož kvalitu srážela dolů vyumělkovaná dietářka Jolie. Jinak velmi dobrý, nechybělo napětí, akce, gradace děje i překvapivé rozuzlení. Za mne 80%. ()

mala_kea

Dosti zajímavý thriller s půvabnou Angelinou...Ovšem některé scény jsou dosti přehnané.Vraždy se dějí pouze na začátku, poté je dlouhé mrtvo a poté až na konci vražda, která vše objasní. Zajímavé, avšak moc jednoduché. Režisér si s tím zřejmě nedal moc práce. Každopadně D.J. Caruso, příště se líp snaž a třeba se to zlepší. ()