Vaše jméno ... osobní doklady ... život. Definitivní odcizení vaší identity. Nepolapitelný sériový vrah žije již 20 let životy svých obětí. Nyní však dochází k obratu. Na případ je přidělena agentka FBI Illeana Scottová, jejímž oborem je sestavování psychologických profilů zločinců. Úkolem agentky je zjistit, jaký má vrah motiv, pokusit se předejít jeho činům a učinit protiopatření. Jenže tento vrah ví o Scottové příliš mnoho. (Warner Home Video CZ)

Wysch

Naprosto ale naprosto průměrný film, který od dvou hvězdiček zachránila minimální přítomnost Kiefera Sutherlanda, který - ač se na scéně objevil jen na pár minutek, ne-li vteřinek - na sebe dokázal upoutat pozornost. Bohužel, nejen zápletka, ale i celé finále mírně naráhlé, je zbytečně utlumeno nezájmem režiséra s naivním scénářem něco udělat...a nezájmem obou hlavních postav, totiž Angie a Ethana, zahrát něco kvalitnějšího, než jen - i na své poměry - slabý průměr. ()

GodComplex

D.J. Caruso je zoufalec, to neni treba dal rozebirat, staci se podivat na Eagle Eye, nebo tohle, tezko rict, co je vetsi ubohost, na druhou stranu nemuzete nic moc cekat od cloveka co natacel Smallville. Taking Lives ma ale jedno zasadni plus - sexy Angelinu Jolie, ktera zde navic predvedla jednu exklusivni scenu u ktere i jeji nejzarytejsi odpurci pochopi proc se vyplati ji obsazovat. Jinak bohuzel naprosto trapny, predvidatelny, nudny thriller s nulovou atmosferou. Dokonce i hudba Filipa Sklenicky byla dost o nicem. 3/10 ()

UncleG

Jedna hvězdička za to, že Angelína byla ochotna ukázat mléčný vak. Není to sice mnoho, nicméně naučme se radovat i z maličkostí... ()

numi

Thriller, který je naprosto bez náboje, bez atmosféry a bez pořádného vraha. Během filmu se prostě nic neděje a tak na vás režisér pustí alespoň dvě laciné lekačky, které ovšem do scénáře snad dopsali dodatečně, protože do děje vůbec nezapadají. Rozuzlení je děsivě trapné, které uráží divákovu inteligenci a závěrečné "drama" v domku na samotě je jen špatným vtipem do Zlaté mříže. A taky zlatým hřebíkem do zlaté rakve. Krásný obal však nedokáže zahalit postatu věci a to platí i pro tento film. Skvělé herecké obsazení prostě dobrý film nedělá. A ty logické nedostatky jsou do nebe volající. Copak si vážně nikdo z vyšetřovatelů nevšimne, že ohořelá mrtvola byla zastřelena? Hm. [leden 2006] ()

blackrain

Nevím proč to mu tady dáváte tak nízké hodnocení. Nestydím se jít proti proudu a taky půjdu. Mě se to líbilo. Nebyl to v žádném případě špatný nápad. Vrah tě zabije, aby se mohl stát tebou. Vůbec nevadí, že téma filmu je stokrát ohrané. Angelina Jolie jako speciální agentka FBI Illeana Scott je skvělá. Nudou jsem rozhodně netrpěla, proč taky. Já jsem si film užívala. ()

kaylin

Tak tohle bylo hodně velké zklamání. Po první scéně je člověk natěšený, protože by to mohlo být něco skutečně dobrého, napínavého, ale ono se z toho napětí záhy vytrácí, protože divákovi je hned jasné, koho vlastně hledají. Nic na tom nemění ani twist v závěru, který byl stejně průhledný. Jen ta nahá Angelina to vytáhla na těch pár procent. ()

jajinka

Průměrná thriller-kriminálka, naprosto jasné téměř od začátku, že vrahem je "zahradník"... Narozdíl od toho, co se psalo na obalu, že až do konce filmu budeme jen hádat, kdo je sériový vrah a magor... a Angelina Jolie nic moc.. ()

Damiel

40 % - Tváří se to jako áčkový blockbuster, ale je to béčko s áčkovými herci. Nuda nuda, šeď šeď, záporák zcela bez charismatu, scénář plný klišé a trapná pointa. Ale nejhorší je, že od začátku víte, kdo je padouch a jak to celé skončí. ()

MATADOR

Nebo také "Čekání na Kiefera". Drama, které začíná více než slušně. Ale potom už je to jen typické krimi, při kterém jsem se nejvíce těšil na svého oblíbence Kiefera Sutherlanda, který ukázal své umění a po jeho "odchodu" snímek už jen těží z těla hlavní protagonistky. Začátek slibný, nicméně velmi nenapínavý hon na vraha. Když je scénář slabý, i známí herci s tím nic neudělají. ()

halogenka

Spoiler alert. Zabijakem jsou v tomto filmu scenaristi a Jolie. Protoze kdo je vrah vite, na rozdil od jebnute agentky FBI, uz po prvnich peti minutach. ()

Beagle

Ethan Hawke je v tomhle filmu už od začátku děsně creepy a s Angelinou tady tvoří moc pěkný emo pár, ale ten závěr to trochu shazuje....:) ()

lekr

Vynikající detektivka, ve které není nouze o dějové zvraty, vypjaté momenty a ani o slušné akční scény. Angelina Jolie se do role tajemné vyšetřovatelky hodila a Ethan Hawke jako záporák byl přímo geniální. Tenhle film mě ani na minutu nenudil. ()

rakovnik

Po velmi slibném začátku se díváme už jen na to, jak dlouho bude trvat speciální agentce vyhledat pachatele mnoha trestných činů. A trvá jí to fakt dlouho. Na film se dá dívat, některé nápady scénáristů byly neotřelé, Angelina i Ethan jsou dobří herci, ale tak nějak chybí filmu tempo, více napětí. No a úplný závěr filmu...šokující? Hloupé... ()

cariada

tak tenhle film má napětí atmosféru ,nečekaný zvraty ,dobré herecké výkony, po hodně dlouhé době jsem se u filmu i pěkně leknul. Ten konec neměl chybu s tím těhotenstvím. Prostě thiller jak má být. Překvapuje mě jak malé to má hodnocení. ()

Nautila

Kdysi jsem to už viděla a úplně na to zapomněla, nyní to někdo pustil a mě to sice bylo trochu povědomé, ale stejně jsem si vůbec nic z toho znovu nevybavila. Už tohle vypovídá o filmu - nezapamatovatelný a nezajímavý. K tomu naprosto dementní konec...a takové ty obvyklé věci. ()

Streeper

Film se mi líbil. Párkrát jsem se i lekla ale ve vrahovi jsem se trefila. Nějak od začátku mi neseděl a tak jsem ho označila za vraha. Angelina byla v roli skvělá. Tyhle role k ní sedí. Akorát konec by mohl být trochu lepší... ()

Langy10

"Tak to bylo HUSTÝ"!! Dost drsný a překvapivý začátek. Hodně napínavý až do konce, přestože jsem věděl, kdo za tim všim stojí už od začátku, pak mě zmátl jeden moment, ale hned mě ještě víc utvrdil v to, že je to "On"... Angelina Jolie by měla hrát ve více takovýhlech thrillerech, má na to povahu i mimickou část. Výborná hudba - U2 - Bad, která přesně zasadila příběh do starší doby a na závěr taky sedla! 90% ()