Vaše jméno ... osobní doklady ... život. Definitivní odcizení vaší identity. Nepolapitelný sériový vrah žije již 20 let životy svých obětí. Nyní však dochází k obratu. Na případ je přidělena agentka FBI Illeana Scottová, jejímž oborem je sestavování psychologických profilů zločinců. Úkolem agentky je zjistit, jaký má vrah motiv, pokusit se předejít jeho činům a učinit protiopatření. Jenže tento vrah ví o Scottové příliš mnoho. (Warner Home Video CZ)

ajuska

Žánrová variace mnohokrát viděného, která absolutně ničím nepřekvapí a velmi rychle se vypaří z hlavy. ()

Indiana

Průměrný thriller, u kterýho mě sice trochu překvapilo, kdo je ten hajzl, ale jinak celkově mě to, ať už hereckými výkony nebo tempem, prostě nudilo. ()

Mi Nü-Chai odpad!

Původně jsem myslela, že tu nechám alespoň jednu hvězdu za hudbu Phila Glasse, ale kašlu na to...má si vybírat lepší filmy, tohle je naprostá ztráta času. ()

Allien.9

Když zapomenu na opravdu vysoký stupeň předvídatelnosti, pak je pro mě "Zloděj životů" poměrně zábavnou bubu-podívanou s pěknou řádkou polorozložených těl, zajímavou úvodní vraždou (to jsem vážně nečekala) a s jednou opravdu povedenou lekačkou, která mě málem zabila.XD Já nevím, mně se to prostě líbilo, takže slabší ****.:-) ()

mzss1

(70%) ZLODĚJ ŽIVOTŮ, další jeden z mnoha filmů, které si v poslední době doplňuji. Nebýt horší cca třetí třetiny, mohlo to dopadnout o ždibec lépe. Má to i trochu pomalejší tempo, ale to mi moc nevadilo. Herecké obsazení je solidní, snad každý mě dokáže zaujmout, nejvíc samozřejmě charismatická a přitažlivá Angelina Jolie + výborný Ethan Hawke. Od úvodu se nám to hezky rozjíždí, má to svoji atmosféru, takže „kriminálka“ jak vyšitá. Vyšetřovací metody hlavní představitelky jsou zajímavé, příběh je takový přímočarý a ta pokročilejší fáze snímku, jak už jsem psal, byla horší a navíc dost průhlednější. Moc mě to nepohoršilo, bavilo mě to celek od začátku do konce, jen jsem hlavní pointu věděl skoro už od začátku. Takže o nějakém napětí tu řeč být nemůže, ale co … Úplné finále má též menší mini pointu, která mě aspoň pobavila, ale měla svůj logický smysl. Co k tomu dál dodávat? Na to 1 vidění je to asi nejlepší. Nelituji toho. PS: Viděl jsem prodlouženou verzi (oproti původní je to delší asi jen o 5 minut). ()

kingik

Agentka FBI Illeana Scottová má neobyčejnou intuici a umí mistrně vypracovat zločincův psychologický profil. Proto je vyslána do Montrealu, kde místní kriminální tým marně pátrá po neznámém sériovém vrahovi. Zde zjistí, že pachatel si vždy přivlastní identitu své oběti a tím tak po sobě dokonale zamete stopy. Jsou to však právě její nevšední schopnosti, jež agentku zavedou do slepé uličky. Vrah je totiž podobně empatický a podaří se mu její mysl zcela ochromit. K tomu se přidá ještě vzájemná sexuální přitažlivost. Je zřejmé, že režisérovi D.J.Carusovi šlo spíše o atmosféru a styl, než o přímočaré vyšetřování směřující k objasnění zločinu. Čerpání inspirace ze spřízněných temných thrillerů je také poměrně zjevné, ale zase nešlo vyloženě o nějaké napodobování. Navíc Angelina Jolie se ukázala v rouše Evině. Nepochopil jsem sice dostatečně funkčnost zmíněné schopnosti (na mě působila celkem jalově) brát na sebe cizí identitu, ale zvolené postupy v rámci žánru fungovaly dobře, o překvapení nebyla nouze. Finále bylo správně napínavé, jak se na daný žánr sluší a patří. Skvělé herecké obsazení je zárukou zajímavého thrilleru, který moc toužil využít zaběhané postupy a dát jim, pokud možno, invenční podobu. A to se i celkem podařilo. Mé hodnocení: 70% ()

Sobis87

Z narativního i formálního hlediska nehezky předvídatelný žánrový film, který může diváka rozmlsat několika vcelku napínavými scénami a solidním hereckým obsazením (Angelina je však herecky nevýrazná), ale k čemu to celé je, když je Zloděj životů ve výsledku jen nezáživná, unyle natočená kravina. ()

Anderton

Ďalší z rady tuctových trilerov s nezaujímavou zápletkou na stredajšiu noc, ktorý sa akýmsi omylom dostal do kín, zrejme iba kvoli hereckému obsadeniu, ktoré nečítalo scenár. Ale to sa stáva dosť často, viď Julanne Moore a Zlodeji pamati (už len tie podobné názvy). Je tu niekolko náznakov kto by mohol byť vrah, ale sú to iba slepé uličky, typický znak bezradnosti scenáristov. Záver je jedno z desiatich najhorších rozuzlení v detektívkach, a keď bude nejaká anketa na túto tému, tak verím, že sa tam Zlodej životov objaví. ()

Campbell

Tak tohle se Carusovy nepovedlo. Prachobyčejná kriminálka, jako ty který dávají na Nově. Jen s hvězdnějším obsazením. Příběh je jednoduchej, a navíc vrah jde odhadnout po chvilce, nýbrž film nemá zrovna moc postav, takže je hned jasný kdo je vrah, což je škoda. Herci naneštěstí ušly, Hawk hrál skvěle, Jolie už trochu hůř. Ale nejvíce mě dostalo že do hlavních rolí vepsaly Sutherlanda kterej tu hraje jen asi 4 minuty. Hudba tuším od Briana Tylera je asi největší pozitivum z celého filmu, ten chlap má rozhodně talent, a už po několikáté dokázal co umí. Každopádně se jedná o obyčejnou kriminálku, která sice nezhnusí ale ano nijak nenadchne. ()

nash.

Průměrný thriller s pomalým rozjezdem a přes jeden dva překvapivé momenty poměrně předívatelný. Totožnost vraha odhalíte během dvaceti minut, vinou okatých náznaků, kterým se nedokázal ubránit režisér ani herec. Chybí tomu pořádné napětí, které bych od takového vraha a takového pátrání čekal, Angelina je ve své roli svérázné agentky překvapivě nevýrazná až nudná (možná se měla jít učit od MacLachlanova agenta Coopera), chemie mezi ní a Hawkem je naprosto žádná. Čekal jsem víc. ()

Ratemus

Vrah nezajímavej, nezachrání to Jolie, Hawke, Sutherland, prostě nikdo. Naprosto podprůměrný film, vůbec nic jsem si z toho neodnesl ani nezapamatoval. Vše můžete předem předvídat a většinou se trefíte. Toto byl omyl. ()

Slarque

Napočítal jsem sedm docela slušných herců. Jsou na tom všichni tak špatně, že musejí brát všechno, co jim někdo nabídne? Režisér se také docela snažil a k podobnému druhu filmů skvěle padnoucí hudba Philipa Glasse dobře dotváří atmosféru. Jenže scénář je dokonale nezajímavý, přestože námět sliboval solidní temný thriller. A špatný scénář už nic nezachrání. ()

klerik

Horšie ako ZBERATEĽ KOSTÍ... Všetky "prekvapenia" boli absolútne neprekvapivé (a to ani nie som nejaký turbo veľký fanda detektívok), herci obstojní, fajn nabušený soundtrack, nevyvážená réžia (akcie dravé ale pritom televízne pôsobiace). Erotická scéna okorení, ale nezachráni... pustite si radšej VRAŽDU PODĽA PLÁNU... ()

SeBig

Absolutně genialní thriller plný napětí. Jolie ukázala svý, i když mně se moc jako nelíbí, ale tady to zahrála dokonale. Ethana Hawkeho jsem poznal až tady a musím říct že, předvedl perfektní výkon v božím, šokujícím thrilleru! ()

LaciLC

V podstate len veľmi priemerný thriller, ktorému zúfalo chýba atmosféra, nahrádza ju však šokujúcimi kvalitnými zvratmi. Ethan Hawke síce nehrá vyložene zle, ale ten kto sa mi vo filme nepáčil, bola Angelina Jolie. Tentokrát mi jej herecký prejav prišiel veľmi obyčajný, možno až podpriemerný.**a 1/2 ()