Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

Stanislaus

Neuvěřitelně nádherné, silně emoční a neskutečně poutavé a dojemné. Skvělý Johnny Depp a ještě skvělejší Kate Winslet. Líbezná hudba, krásné kostýmy a práce s kamerou - míním nezapomenutelnou scénu v divadle s F. Highmorem. Film oplývá opravdu velkým potenciálem a čiší z něj dojemná atmosféra. Děj filmu ubíhá a je zakončen nevyhnutelným koncem. Nezbývá než dát plný počet. ()

mat.ilda

Nadhodnocený příběh muže s duší dítěte a jeho Petra Pana, který mě nikdy neokouzlil, což teď mohu říci i o jeho zrození. Jako bych tušila, oddalovala jsem zhlédnutí snímku na dobu neurčitou a rozhodně jsem v uplynulých osmi letech nezmeškala nic, co by mě mělo výrazněji ochudit. Na druhou stranu filmu nelze nic vytknout, jen je určen pro diváka, který má schopnost vidět věci, jež mě spolehlivě míjejí. A ještě k Johnnymu - mám silné podezření, že nekritická gloriola, která jej obklopuje, je hlavní příčinou oné nadhodnocenosti, ne zpracování samotné. ()

sharky

Já jsem hodně cynickej divák, ale přecejen malá slzička mi na konci ukápla, tenhle film je doják první kategorie. Škoda jenom, že je to spíš lyrická podívaná a děj se ocitnul až kdesi na druhé koleji a některé věci nebyly úplně dovysvětleny. ovšem všichni herci, i ty dětší, hrají jako o život (obzvlášť se mi líbila Radha Mitchell, coby žena hlavního hrdiny) a navíc je to celé podkresleno nádhernou hudbou. Hledání země Nezemě je určitě dílko, které stojí za vidění. ()

anais

Tik – tak – tik – tak. Johnny Depp předvádí svůj standardní výkon. Tedy skvělý, z řady jeho výkonů však příliš nevybočuje, tudíž ani nepřekvapí. Totéž se dá říci o Kate Winsletové. Nemůžu se ubránit srovnání s Letcem, kterého jsem viděl pár dní před tím. Zatímco příběh Howarda Hughese je sestaven z v podstatě nesouvisejících epizod jeho života, příběh J.M Barrieho se zaměřuje pouze na krátký úsek ze spisovatelova života. Výsledkem je, že Letec sice každou novou scénou překvapuje, ale snad právě díky tomu i trochu nudína první pohled paradox, ale není tomu tak. Zatímco Scorsese vytvořil slepenec, který má jako celek slabší místa, tvůrci Finding neverland slabší místa vynechali. Po vzoru Toma Stopparda a jeho Zamilovaného Shakespeara prolnuli příběh známého autora s jednou z jeho her. Vznikl tak emocemi nabitý snímek, který nepřekvapí naprosto ničím (většinu zvratů ke kterým dojde odhalí zběhlý divák během prvního zakašlání slečny Daviesové ), přesto dokáže strhnout a v tom nejlepším/nejhorším slova smyslu dojmout. Na krajíčku jsem měl už mnohokrát, ale tohle překonalo všechno. Hned jak se rozjeli závěrečné titulky, nejeden dojatý divák vytáhl kapesník, a začal troubit do ztemnělého sálu. No nic. Zdá se že mě ten krokodýl dohnal. Musím končit. To tikání. ()

poz3n

Milý, krásný, dojemný. Na konci sem měl namále. Ale co mě dostalo nejvíc je odzbrojující výkon Freddieho Highmora. Snad nejlepší děckej hereckej výkon, jakej sem kdy viděl. ()

Sofia

Krásný lidský film, na kterém je hlavně vidět, že ho režisér dělal s láskou a splnil si tak nějaký dávný dětský sen - a za to dávám tomuto jednoduchému příběhu za 5, protože mi přijde mnohem hodnotnější než všichni umělí King Kongové a Pánové prstenů dohromady! ()

Ilicka

Asi jsem cíťa, že mě rozbrečí leckterý film, ale tenhle nebyl leckterý... Taky bych chtěla oplývat takovou fantazií jako pan Barrie, zůstat pořád dítětem, být Petrem Panem. Krásný, uvěřitelný příběh se skvělým Deppem, velmi dobrou Kate Winslet a slušnými dětskými herci. Za slzy jsem se tentokrát nestyděla... Taky bych chtěla vstoupit do Země Nezemě. Opravdu. ()

ARI50

Kate je skvěla herečka a film dělala zajímavým hlavbě ona, není to špatny příběh, ale přeci jsem jen něco víc postrádal třeba příště. ()

Hogun

Pri scéne s tancujúcim psom si vravím: "Povedal už niekto Deppovi, že drogy jsou špatný?" ;-) Lenže po skončení filmu som vypadal ako na drogách skôr ja. S červenými očami a ako mechom udretý som zostal sediet ešte zopár minút, rozmýšľajúc nad tým, čo som videl. A v priebehu tých pár minút si uvedomil, že ešte nechcem "dospieť!" ()

becki_tu

"That is Neverland." Krása. Zamačkávám slzu a zírám, jak tak jednoduchý, ale neuvěřitělně působivý příběh dokáže chytnout za srdce a zároveň potěšit na duši. Barevný fantaskní svět v očích Johnnyho Deppa budu mít před očima ještě nějakou tu chvíli, alespoň do doby, než odezní poslední zbytky z té čarokrásné a kouzelné atmosféry. Kdo ještě věří na víly? ()

rawen

Docela příjemný film, který je ale v konečném důsledku dost "jednoduchý" a zasekne se jen lehce. Mí oblíbení herci (Depp, Winslet) zahráli dobře, slabina je pro mne v příliš prostinkém příběhu. 7/10 ()

BigDeal

Krásny film o detskej fantázii, ktorú však máme aj ako dospelí (i keď sa to snažíme popierať). Myslím, že nejeden človek, ktorý videl tento film si znovu spomenie aké to bolo, keď sme verili, že sny sú skutočné a mohli sme byť pirátmi, vedeli sme lietať a dokázali sme aj v psovi vidieť medveďa :) K tejto myšlienke si pripočítam mojich obľúbených hercov (Winslet, Depp), ktorí boli opäť úžasní a vznikne mi film, na ktorý sa budem vždy tešiť. ()

murakamigirl

Tento film by ma nudil, keby jeho opraty nedržali Depp a Winsletová. S nimi sa naň pozerá veľmi príjemne. S nimi ten pre mňa NEVZRUŠUJÚCI námet (podľa skutočnosti) ožije vo farbách, akých si len viete PREDSTAVIŤ. Ukážkovo stvárnené postavy, ľahké je ich pochopiť, ešte ľahšie si ich zamilovať. Nebyť Deppa a Winsletovej, musím po dráme pátrať... PREDSTAVY, SNY tvoriace podstatu v Nezemi (ako v tej krajine) a také podstatné v Zemi- Nezemi (ako v tom filme) ma nenadchli (skôr opačne)- v snových pasážach mi chýba výraznejšia snová hĺbka (lepšie to nevyjadrím), navyše sa držia dosť blízko pri zemi. (Poslúži skvelý príklad z NÁUKY O SNOCH- to sú snové vízie! To je atmosféra!) (No to je GONDRY...) Sympatická, hoci nepriekopnícka myšlienka. Po 1. vzhliadnutí dráma lepšieho priemeru s nadpriemernými hlavnými predstaviteľmi. Za snové pasáže mínus 1*. ()

moviesfan

Film, nebo spíš pohádka, podle mého gusta. Kouzelný příběh s báječnými herci. Celkově mě film dostal po celém svém obsahu. O konci ani nemuvím. Nádhera. Hodnocení: 90% ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly