Život a smrt Petera Sellerse

The Life and Death of Peter Sellers

Život a smrť Petra Sellersa

Drama / Životopisný / Romantický

USA / Velká Británie, 2004, 122 min

Životopisný snímek o jednom na míru nehledícím herci, který se chtěl vymanit sám ze své všeobecně známé figury, díky které nakonec utkvěl v myslích nás všech. Jeho si nechám ve své mysli jako inspektora Clousseaua, nepotřebuji tam mít pana Sellerse. Škoda jen, že neunesl tíhu života, že neuměl spokojeně žít, že si nechci pamatovat příliš onu osobnost, jen jednu z jeho postav, škoda.!!! :-( Ps: Výkon pana Rushe je nepřekonatelný, skvělý obraz Sellersův.(11.12.2009)

Je fajn si připomenout, jaká to byla zrůda.(27.2.2009)

Stephen Hopkins se nebojí experimentovat s formou, Sellerse zobrazuje jako nevyrovnaného, ctižádostivého, občas hrubého a občas vtipného člověka. Bere nás - a to doslova - až do jeho ložnice. Ne vždy ale říká pravdu a jeho chování paparazziho je občas k nesnesení.(11.12.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,786,000/50%/(11.12.2007)

Kdyby se Geoffrey Rush narodil v den smrti představitele inspektora Clouseaua, začnu snad věřit na reinkarnaci.. Rozporuplně přijímaný ani ne tak životopis, jako spíše soubor hodně zkreslených a přibarvených střípků ze života náladového maminčina dítěte, které odmítalo vyrůst. Oskar ve svém vyčerpávajícím komentáři píše o filmu jako o jakémsi vyobrazení paralelního P.Sellerse a to se mi právě na Hopkinsovi líbí. Vždyť začátek i konec jasně naznačí, že stěží existuje člověk, který by byl vpuštěn do mistrova karavanu a mohl tak se vší upřímností říct: „Byl jsem při tom..“(23.12.2009)