poster

Život a smrt Petera Sellerse

 • USA

  The Life and Death of Peter Sellers

 • Velká Británie

  The Life and Death of Peter Sellers

 • Slovensko

  Život a smrť Petra Sellersa

Drama / Životopisný / Romantický

USA / Velká Británie, 2004, 122 min

 • sharky
  ****

  70% Na rozdíl od jiných nemyslím, že je smysl zdejších komentářů v tom, abychom se tu rozepisovali o nepochybné kráse Charlize theron. Já bych se spíš rozepsal o tom, že Rush je imho nejlepší současný herec na téhle planetě a tento film je toho dalším důkazem. můžete se mnou nesouhlasit, ale to je asi tak všechno co zmůžete. Jinak film 70%, veškeré nedostatky jsou na straně scénáristy, který vynechal spoustu důležitých etap selllersova života, aby nám ukázal ty nedůležité a to co už každý kdo se jen trochu zajímá o film dávno ví. Imho nejlepší filmový komik byl v osobním životě namyšlenej sobeckej parchant.(13.8.2005)

 • Matty
  **

  Pošahaný film o pošahaném člověku, nebo jenom pošahaný film? Peter Sellers v amoku likviduje hračky svého syna; Peter Sellers opouští manželku; Peter Sellers souloží s Britt Eklandovou… chtěli byste nějaký souvislý děj, nepospojovaný pouze osobou výtečně hrajícího Geoffreye Rushe, jenž přejímá také roli vypravěče a umocňuje tím všudypřítomný chaos? Zapomeňte. Tenhle pokus postihnout osobu Petera Sellerse zvnějšku i zvnitřku selhává na plné čáře. Některé scény jsou moc pěkně vizuálně řešené a dokázal bych si v jejich stylu představit nějakou dvacetiminutovou hříčku o člověku bez vlastního charakteru, jenže v kontextu celého díla nefungují. V kontextu díla nefunguje nic, je to nudná skládačka, která vás dřív zcela odradí, než přiměje k vlastní iniciativě. Existuje samozřejmě i možnost, že Sellers tvůrcům posloužil pouze coby záminka k natočení mnohovrstevnatého alegorického díla o lidských tvářích a přetvářce… Stejně by ovšem šlo o film zmatený a nezajímavý. Ač by pak bylo zjevnější, proč Sophia Loren vůbec nevypadá jako Sophia Loren a Stanley Kubrick jako Stanley Kubrick. 40% Zajímavé komentáře: Gemini, Oskar, tron, Vronsky(6.11.2008)

 • NinadeL
  ****

  Je fajn si připomenout, jaká to byla zrůda.(27.2.2009)

 • Cival
  **

  Typický příklad filmu, který dostává ceny (a ne ledasjaké) a hvězdičky hlavně za svoje téma. Chaoticky zpracovaná biografie s nic neříkajícím sledem událostí ze Sellersova života a ještě několika dovysvětlujícími monology přímo na kameru, v nichž dostává filmařská chytrost definitivně na prdel. Stephen Hopkins nezvládá po všech stránkách a vydatně mu pomáhá i Geoffrey Rush. Rush nemá Sellersův komediální talent, a tak většinu času nevtipně šaškuje nebo přehrává "dramatické" pasáže. Jediná pozitiva: Zářící krása Chralize Theron a na televizní poměry velkorysá výprava.(20.1.2005)

 • petaspur
  ***

  Kulhavé poskakování životem výrazného komika, který byl ve své civilní podobě spíše osamělým neurotikem. Sice jsou zde zobrazeny všechny zásadní Sellersovy filmové scény, proces vytváření jednotlivých figur i jeho neschopnost hrát prostou životní dvojroli otce a manžela, ale k souvislému smysluplnému vyprávění má tento snímek daleko.(11.12.2009)

 • - Sellers byl první muž, který se objevil na obálce Playboye, a to konkrétně v dubnu 1964. (imro)

 • - Snímek získal několik nominací na Zlaté globy a jeho režisér Stephen Hopkins získal také nominaci na Zlatou palmu v Cannes. (imro)

 • - Ve filmu Malaga (1954) Sellers údajně nadaboval až 14 postav, přičemž jedenáct z nich mezi sebou vede konverzaci. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace