Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

Ondra16

Opravdu věrný typ blba! Někoho jako je Quentin neuvidíte každej den. Naprosto dokonalé, takže to nejde jinak než s plným hodnocením. Neznám nikoho, kdo by se nezasmál. ()

Rudinsky

Ikonografický exkurz dvoch francúzskych klasikov, z ktorých jeden súka "štandardné" trademarky, zatiaľ čo druhý, merde, asi strávil všetky osudové a tragické postavy, a jeho výkon absolútneho debila je natoľko presvedčivý a úprimný, že napriek otravnosti jeho postavy si ju jednoducho zamilujete. Francúzsky pantomimický, perspektívou vyšperkovaný humor nikdy neumrie. ()

bruceman7

Dle mého názoru jedna z nejlepších evropských komedií vůbec. Reno a Depardieu jsou neuvěřitelná dvojka. Rozhodně stojí za podívání. 80% ()

Dánek

Naprosto luxusní komedie, při který jsem se válel smíchy všude po místnosti :). Hlavně první půlka filmu je neskutečně nabitá hláškama, že to snad ani víc nejde! 100% ()

dudyvan

U této komedie se opravdu držet huba nedala,tato komedie byla nadmíru vtipná a určitě ji doporučuji jak Jean Reno tak Gérard Depardieu podali dokonalý výkon dávám 85% ()

Torimmer

Krimi komedie jak má být! Ze všech francouzských filmů je pro mě Drž hubu! tím nejlepším a taky si troufám říct, že patří mezi mé nejoblíbenější komedie ze všech, co sem viděl. Skvělý herecký koncert Gérarda Depardieu a Jeana Reno. Obrazově je to vlastně z větší části komornější a má to jednoduchou krimi zápletku, ale je to přece hlavně komedie, která se má brát s nadhledem a tyhle prvky k tomu patří. Drž hubu! je komedie, která perfektně zabaví (hlavně G. Depardieu hraje takového blbce, až se tomu člověk zasměje, nicméně i J. Reno někdy prohodí super hlášku), tím pádem nevidím nikde chybu. ()

divak84

mám s francouzskými filmy takový problém. pro mě ztrcejí tempo a energii po první třetině a bohužel tomu není nijak ani tady. začatek a pendlování depardieua přes všemožne cely je paradní, renův kamenny ksich jakbysmet. jak oba zdrahaj tak už mě to prostě nebaví a ty kecy o společně otevřene hospudce už vubec ne. když se k tomu přichomejtají další postavy tak už to pro mě osobně jde do kytek. určitě je to skvělá komedie pro širší publikum a nic proti ni nemam ale jak sem řel na uvod, franocuzske filmy vubec (krom prvniho fantomase) mě prostě nedokáží upoutat na celou delku stopaže. ()

Kuny27

"bůůůů- krááva... bůůů,prrr- kráva která prdí " Tohle je jedna znejlepších komedii co jsem kdy viděl, řežu se smíchy.. pokaždý ()

adam9

Srdcovka.Tuto dvojku si můžu pustit i 4krát do roka a vždy se budu bavit. "Jmenuju se Kentán a jsem z Montaži" aneb největší debil na světě. :D Pro mě jednoznačně nejlepší věc, co mi kdy Francie doposud nabídla a zařadil bych ji mezi mé vůbec nejoblíbenější filmy, jestli není vůbec ten nejlepší. ()

simbaslon

Ačkoliv nejsem velký fanoušek francouzských komedií ani Gerearda Depardieua, tento film se mi líbil. Jean Reno i Depardieu ze sebe vymáčknou opravdu to nejlepší, scénář je napsán velmi vtipně a děj rychle utíká. ()

Evonichna

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších francouzských filmů. Některé scény jsem si musela vracet, protože napoprvé jsem chytla takový záchvat smíchu, že to prostě jednou nestačilo (např. Furioso, půlprdeláč :)) ()

Zagros

Další z mnoha a mnoha výtečných francouzských komedií. Tahle je založena především na výrazu tváře dvou hlavních představitelů a na jejich praštěných dialozích. Dvojice Jean Reno a Gérard Depardieu to zahrála parádně. Občas si dvě velké hvězdy nesednou, tady to ovšem vyšlo skvěle a oba pánové se výtečně doplňovali. O nějaký bláznivý příběh tady vůbec nejde. Ten slouží jen k tomu, aby pospojoval jednotlivé vtipné situace a gagy. Některé z nich jsou perfektní, něco je trochu slabší, ale v celku jde o skvělou komedii na zvednutí nálady. Navíc to funguje i opakovaně… čtyři hvězdy. ()

Rssa

Super dvojka kriminálníků, komedie takřka pro každého a každý se zasměje...v době dnešních francouzských komedií jako je Rrrrr a Taxi se to musí ocenit ještě více. 70 % ()

Milan25

Skvělá francouzská komedie s perfektním Jeanem Renem. Hromada povedených ftípků a akcí, navíc Gérard Depardieu v roli mentálně slabšího je skvělý. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů