Herecká diva Marína Kráľovičová očami režiséra Mariána Chudovského... Dokument sleduje životný príbeh Márie Kráľovičovej, vplyv spoločenských udalostí a predovšetkým demonštruje jej výnimočné herecké majstrovstvo – stovky divadelných, filmových, televíznych a rozhlasových úloh. Marína, ako ju všetci familiárne volali, bola a aj dodnes je ženou a umelkyňou mnohých tvárí. Svoju životnú púť znášala vždy s pokorou a nikdy sa nevzdávala. Bojovala so vztýčenou hlavou za každých okolností, počas každého režimu. Ako herečka, žena, matka. Tieto fakty v dokumente pomáhajú sprostredkovať jej príbuzní, kolegovia, herci i herečky, režiséri, teatrológovia a priatelia a bohatý filmový a televízny archív. A tiež zamyslenia Maríny Kráľovičovej nad životom a jej láskou – divadlom. (RTVS)

Marze

Pobavila mě hláška z hereččina dětství "na posteli byly vidět blechy, které tam skákali, aby ji mohli zabít". Nebo když dědeček tvrdil, že první komunista byl Ježíš Kristus. Měla ráda "krátké řádky", jak říkala poezii. Líbila se mi nejvíc v rolích, kde hrála pravdivou, upřímnou, dobrosrdečnou a laskavou ženu. Dokument v archivu Slovenské televize:  https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/19068/332125 ()

Arsenal83

Pekná spomienka na takmer nekonečnú kariéru. Škoda len, že išlo väčšinou o spomínanie druhých a že tých samotných hereckých výkonov Kraľovičovej bolo ukázaných pomerne málo. Asi nevedeli, čo z tých sto rokov vybrať. ()

Autogram

Veľmi zaujímavé rozprávanie o zaujímavej osobe od zaujímavých ľudí. Tak sa dá aj v celkom obyčajnom dokumente bez nejakých moderných vychytávok zaujať divaka tak, že ani neviem, ako mi uplynul. Takmer trištvrte storočia aktívnej hereckej kariéry, čo je vlastne celý jeden ľudský život, sa často nevidí. ()