Propad do temnot

Darkness Falls

Pád do temnôt

Horor / Thriller

USA / Austrálie, 2003, 85 min

Keď snímok človek neberie príliš vážne, ale skôr len ako relaxačnú hororovú vecičku, tak sa zabaviť dá. Nespravodlivo odsúdená pôvodne milá babička sa vracia zo záhrobia ako zúbková víla aby roztočila svoj kolotoč pomsty. Niektoré miesta dokonca zaváňali celkom dobrou ducharinou s pár funkčnými ľakačkami. Ani po obsahovej stránke to nebolo najhoršie, stále sa niečo dialo (inak začiatok bol asi najlepší) a nechýbala ani istá dávka napätia. U mňa celkom spokojnosť. 60/100(30.8.2014)

Čekal jsem klasický "televizní horor", ale nakonec se z toho vyklubala slušná záležitost. Děj mírně uspává, vše rozsekne až střílečka na policejní stanici, což je také nejlepší scéna z celého filmu.(10.8.2008)

• Jansen

Úplně nejhorší to zase nebylo, ale jako horor Propad do temnot naprosto zklamal. Příběh o zlé zubní víle by na mě možná působil v době, kdy mi padaly poslední mlíčňáky (ty poslední mi vlastně vytrhli u zubaře). Takže ani tehdy asi moc ne. Opravdu jsem se bál až úplně na konci, jak tomu parchantovi Billymu vypadl poslední zub. To jsem se fakt lekl, že to zubní víla všechno přežila a film bude pokračovat:)(10.8.2008)

Dobrý dej a svižné tempo.Lakačky sú tiež celkom fajn.Rovnako tak aj úvod filmu. 80% - 4*(19.9.2010)

• gouryella

Podivná hororová slátanina bez hlavy a paty - koukatelné jen díky velmi příznivé délce.(31.7.2003)

• - Keith R. A. DeCandido napsal podle filmu stejnojmennou novelu. (Terva)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 20. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy "Darkness Falls: The Tragic Life of Matilda Dixon" Joa Harrise. (Terva)