V malém městě na Floridě žije malý Finn Bell se svou sestrou Maggie a "strýčkem" Joem. Malý ctižádostivý umělec Finn si užívá svůj jednoduchý život protloukající se rodiny tím, že si maluje pestré obrázky mořského pobřeží. Finnova cesta do dospělosti začíná šokujícím příchodem nebezpečného trestance, který chlapce donutí, aby mu pomohl při útěku z vězení. S touto zkušeností, kterou má stále v živé paměti, se Finn dostává do zpustlého sídla bohaté slečny Nory Dinsmoorové, která přišla před třiceti lety o rozum, když ji snoubenec opustil přímo před oltářem. Zde potkává neteř slečny Dinsmoorové Estellu, která se i navzdory svému ranému věku chová k chudému chlapci s chladnou povýšeností, a ten se do ní následně bezhlavě zamiluje. Finnovo setkání s Estellou a její podivínskou bohatou tetou chlapce naplní velkými nadějemi – bude malovat pro bohaté, užívat si jejich svobody a milovat Estellu. Slečna Dinsmoorová však Finna varuje: "Jen ti zlomí srdce, o tom není pochyb". (HBO Europe)

Terzeus

Po opätovnom dozretí dojmov po videní tohto skvostu od Cuaróna opäť zvyšujem hodnotenie na 5*. Podotknem však, že som nevidel ani pôvodný film a ani som nečítal Dickensovu knihu. A na 90% som si istý, že ani jedno z toho by už dojem nezmenilo. Pretože... Cuarón má vynikajúci cit pre obrazovú harmóniu, vynikajúce snímanie exteriérov i interiérov a najmä, každý záber mi prišiel okúzľujúci a magický, nepochybne z veľkej časti nielen kvôli kamere ale aj výprave. Ak si k tomu pridám výborné výkony predovšetkým Hawkeho a Paltrowovej, silný príbeh s výbornou myšlienkou, dostávam dielo, ku ktorému sa odteraz vždy rád vrátim. ()

FrajerTom

Možná jsem nebyl v té správné náladě abych si takový film užil... všechno mi to přišlo i přes krátkou stopáž hodně zdlouhavé... Krása Gwyneth Paltrow ale samozřejmě stála za to... ;o) ()

Mr.KarlAdler

Nevím, do jaké míry bylo alibistické na začátku připustit, že příběh nebude vyprávěný tak, jak se stal, ale jak si ho Finn pamatuje. Nicméně takhle si to přece u romantického filmu stejně všichni přejeme - aby odrážel bolest a krásu, ale neměl ten punc vyloženě syrové reality. Pak by jako žánr postrádal smysl. A je taky pravda, že feeling z tohohle filmu trumfne všechno ostatní. Možná to není dobře, protože ve mně zanechal emocionálně docela hlubokou stopu, a tak mám k němu ještě větší vztah, než by si samotným zpracováním zasloužil. Na druhou stranu i schopnost působit na divákovy pocity je kritérium. Navíc si nemyslím, že by to Cuarón nechal dojít až třeba k úplnému kýči. Nejvíc se mu blíží asi v dešťových scénách s Lubezkiho dominantní kamerou, které evokují cukrkandlovou Snídani u Tiffanyho (jen s rozdílem šeredně pytlovité devadesátkové módy). Ale proč ne, v první řadě je to romantický příběh o bolestivé lásce chudýho kluka k rozmarný femme fatale - což je z principu téma jak vystřižené pro to, aby jako kýč dopadlo. Mně se ale líbí, že dobré tři čtvrtiny filmu nemusí nikdo z hlavní dvojice promluvit ani jedno trapně klišovité slovo o podstatě jejich vztahu, a přesto z těch několika, někdy letmých, někdy dlouhých kontaktů doslova sálá veškerá chemie. K pomilování tělo Gwyneth Paltrow a psí oči Ethana Hawka jsou znázorněné na sto způsobů a přesně tak, aby promlouvaly beze slov a bez extrémů (vystačí si s náznaky). Relativita morálky i relativita pocitu smutku a štěstí jsou pak v tom druhém sledu podané spíš obrysově, nic, co by trhalo mozkové závity. A já to překousnu, protože ty sladkobolné pasáže jsou fakt perfektní. ()

Autogram

Od začiatku som tušil, kam to bude smerovať, a ono to naozaj smerovalo, a aj dopadlo. Ale musim uznať, že Gwyneth je tu veľmi pekný kostlivec ako objekt pre maliara. Ich romantický nenaplnený vzťah je akoby len objektom kolobehu života, neurčitá spomienka, ktorá sa možno ani nestala. Je to film, nad ktorým sa veľmi netreba zamýšľať, len sa nechať unášať. –––– Jsme spolu spojeni. Ty, Estela a já. Pyramida bolesti. Není to láska, ale je to pouto. Jsme spolu. ()

Styxos

Skvělý Ethan Hawk, sexy Gwyneth Paltrow, hrůzu nahánějící Robert De Niro před kamerou, mistrovský Alfonso Cuaráon za kamerou a uhrančivý Patrick Doyle s taktovkou v ruce. Co víc si přát? Nic... Snad jen mít tak velké naděje na velkou lásku, stejně jako je měl Finn... ()

Dinosaurier

Ethan Hawke má prostě vždy výraz 10-letého kluka, který nikdy neviděl nic úžasnějšího, než jste vy, a máte pocit, že už taky nic jiného na světě nikdy nechce vidět, než jen vás. A to mě bere. ()

wosho

Ten film se mě líbil už na poprvé,ale čím přibývají minuty mizí i to kouzlo co to mělo-hlavně ty pasáže z dětctví jsou neskutečné¨krásné oproti závěru,kde mezy oběma postavama není ta jiskra,kterou měly coby děti. ()

Shakeus

Tak ani nevím, jsem z tohoto filmu trochu rozpolcený, měl jsem asi Velká očekávání (pod tímto názvem dříve film běžel v tv). Obsazení velmi slibné, hlavně, no jo … správně, De Niro. Jenže film je takový rozplizlý a nijaký. Nejprve dětství ve velkém domě a seznámení s životní láskou, pak kariéra, nic z toho mě ale neoslovilo a nezajímalo. Vše je jen jakoby vysvětleno a divákovi předáno a to je vše. Je to jak když vám někdo převypráví nějaký příběh, a není moc dobrý vypravěč. Pokud bych ale měl říct něco, co je vyloženě špatné, tak konec. Ten je vyloženě tragický, s De Nirem budiž, ale ten s Paltrow je příšerný, vůbec se sem nehodí. ()

jasiska

Klasický príbeh zasadený do moderného prostredia. Trochu stratil náladu a myšlienky originálu, ale príbeh sa tým stal priamočiarejší a celkovo bol dosť pozerateľný. ()

Perverz

Cuarón nezklame. Nikdy. Životní příběh Finna Bella, kluka který potká v mládí holčinu, do které se zamiluje (scéna u fontány-excellent), ztrácí a nalézá ji znovu. Nádherné pozadí, krásná mladá Gwyneth v roli okouzlující slečny s až mysteriózním nádechem, (svléká blůzku, sukni, no a tak dál), herci výteční, režie taktéž. Kamera Lubezkiho, Alfonsova parťáka je skvělá, to že patří mezi top mé kameramany není jen tak. Poetický závan přenesený na plátno. ()

Alf

osvědčený způsob moderní adaptace klasického románu - zruš převážnou většinu děje, pomiň veškeré souvislosti a to vše nahraď erotickým dusnem, naštěstí aspoň ke konci si autor uvědomí, že to nemá být jakési soft soft porno, ale i tak má moje poněkud nadnesené hodnocení na svědomí především výtvarné ztvárnění sídla slečny Dinsmoorové, jinak by to bylo ztěží za 2 (ne, autor mě nepřesvědčí, že Finn je talentovaný malíř, i kdyby to zopakoval třeba tisíckrát) ()

Delaney

Nedokážu dát méně než 90%. Dickensovu předlohu jsem nečetl, Leanovu verzi jsem neviděl, jen jsem viděl zparodovanou verzi South Parku:), kde vzdávali, tak trochu komický hold Charlesu Dickensovi... Ale Cuarónův film mě unesl a opravdu jsem si ho užil. Gwyneth Paltrow jako vždy úžasná... ()

Ollie235

S původní verzí obeznámen nejsem a na tuto jsem narazil vlastně jenom kvůli Gwyneth Paltrow. Očekávání jsem neměl takřka žádná - chtěl jsem oddechovku, která třeba něčím překvapí. A musím říct, že Great Expectations jsou pro mě něčím víc. Je to film nesmírně zvláštní jak námětem tak atmosférou a to mě na něm velice bavilo. Nějak mi v tom neseděl Ethan Hawke, ale jinak jsem spokojen. ()