Velké naděje

Great Expectations

Veľké nádeje

Drama / Romantický

USA, 1998, 111 min

Krásný příběh, skvělá Gwyneth Paltrow, ale celé mi to zkazil Ethan Hawke, kterého prostě jako herce nesnáším!!65%(12.3.2011)

No jo, Ethan!(6.7.2012)

Místy jsem zatajoval dech, prostě mne to vzalo no. A o původním snímku nic nevím, takže nebreptám...(5.3.2008)

• Faidra

Dost možná na to mám neobjektivní pohled, protože na tenhle film nás vyvlekli se školou, a to už člověk bývá tak nějak naježený předem. Ale časový odstup a přečtení předlohy to spíš ještě zhoršily. Ne že bych to pokládala za zgruntu špatné a obsezení je poměrně slušné, byť mi nikdo nevymluví, že Gwyneth se na svou roli moc nehodí. Že De Niro s Bancroftovou své mladší kolegy hravě překonají, i když zdaleka nemají tolik prostoru, asi nikoho nepřekvapí. Jako pokus o zmodernizování Dickense to ale selhává po většině stránek.(1.7.2007)

Sympatické a velmi feel-good. Cuarón nic netlačí do extrému, což bych u něj tak trochu čekal, a místo toho nabízí pohodovou oddechovku nejen na jedno použití. Úplně mu nesedí Hawke jako herec, ale to určitě není jeho chyba.(24.4.2012)