Velké naděje

Great Expectations

Veľké nádeje

Drama / Romantický

USA, 1998, 111 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $26,420,672Tržby Celosvetovo $55,494,066║ účelová réžia, pekný vizuál a dobré obsadenie zdobí tento film /85%/(6.6.2009)

• HoneyBunny

Cuarón možná do Dickense vkládal velké naděje, ale výsledek je spíš velké zklamání. Hlavní představitelé si počínají jako divadelní kašpárci, kterým nezbývá nic jiného, než ztuhle hrát podle nepřehledného scénáře plného nevěrohodných postav. Romantika žádná, příběh nic moc, postavy nejsou divákovi blízké. Nuda. Alfonso, ukaž se ve Vězni v Azkabanu, prosím. Protože nejsvětlejší moment je roztomilý polibek malé Estelly a Finna na začátku příběhu.(25.11.2003)

Vcelku nudný, místy dějově trhaný, ale čímsi mě upoutal. Je to rozhodně nadprůměrný film o lásce, umění, posedlosti, pomstě a smrtelné vděčnosti.(13.4.2010)

• Faidra

Dost možná na to mám neobjektivní pohled, protože na tenhle film nás vyvlekli se školou, a to už člověk bývá tak nějak naježený předem. Ale časový odstup a přečtení předlohy to spíš ještě zhoršily. Ne že bych to pokládala za zgruntu špatné a obsezení je poměrně slušné, byť mi nikdo nevymluví, že Gwyneth se na svou roli moc nehodí. Že De Niro s Bancroftovou své mladší kolegy hravě překonají, i když zdaleka nemají tolik prostoru, asi nikoho nepřekvapí. Jako pokus o zmodernizování Dickense to ale selhává po většině stránek.(1.7.2007)

Velice povedená modernizace klasiky. Vizuálně zajímavé, poutavě režírované a dobře obsazené filmové dílko.(24.11.2003)

• - Maľby, ktoré sa objavili vo filme, poskytol súčasný talianský umelec Francesco Clemente. Clemente sa predtým objavil aj na filmovom plátne, a to v snímke Dobrý Will Hunting (1997), kde si strihol rolu hypnoterapeuta. (ZOUi)