Velké naděje

Great Expectations

Veľké nádeje

Drama / Romantický

USA, 1998, 111 min

David Lean byl mnohem, mnohem lepší.. čím to, že mě to ani v nejmenším nepřekvapilo....(19.7.2002)

Cuarón má režijní talent a dokáže každému svému filmu vtisknout osobitý rukopis. Nejinak je to zde, za pomoci vynikajících herců a skvělé předlohy.(17.9.2004)

• Morien

Velice nevhodná a pro mě děsivě nesympatická vychrtlá koza Paltrow a poněkud "reklamní" nebo "plakátová" obrazová stránka mi docela hodně kazila dojem z tohohle filmu. Ani Ethan se nijak zvlášť nepředvádí (myslím vzhledem k ostatním jeho kouskům), ani myšlenka filmu se mě příliš nedotkla (vlastně mě nechala úplně chladnou). A to jsem po intru s De Nirem myslela, že bych mohla dát i pět hvězdiček. Při závěru s De Nirem jsem myslela, že bych mohla dát pět hvězdiček. Ale ta omáčka okolo - ne, ne, ne. Alfonsi, i ten Harry Potter je lepší. P. S. Ale líbily se mi ty kresby.(13.9.2008)

Taková jiná romantika než na jakou jsem zvyklý. Ale možná proto mě to i bavilo. Na Cuaróna ale moc obyčejné.(1.6.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $26,420,672Tržby Celosvetovo $55,494,066║ účelová réžia, pekný vizuál a dobré obsadenie zdobí tento film /85%/(6.6.2009)