poster

Velké naděje

 • USA

  Great Expectations

 • Slovensko

  Veľké nádeje

Drama / Romantický

USA, 1998, 111 min

 • FilmFan24
  *****

  ..."Znala mě. Znal jsem ji. Vždycky jsem ji znal. Od prvního okamžiku. A na ostatním nezáleželo. To byla minulost. Bylo to, jako kdyby ta nebyla. Byla pouze moje vzpomínka na ni"...Krásně zrežírovaný a nádherně zahraný příběh s úžasným Doyelovým hudebním doprovodem. Zmodernizovaná Dickensova předloha v rukou zručného Cuaróna je nádherným zážitkem k pokoukání.(24.8.2012)

 • Galadriel
  *****

  Tak koukám, že názory na tenhle film se hodně různí. Já vůbec neznám předlohu, podle které byl tenhle film natočen, a to je možná moje výhoda. Výprava, hudba, kamera i technická stránka filmu mi přišly naprosto fantastické (zase mi připadá, že Cuarón je posedlý zelenou barvou), prostě připadalo mi, že se dívám na nějaké převedení krásného obrazu na filmové plátno. A ani na oba hlavní představitele si nemůžu stěžovat. Slabších 5*, ale vzhledem k hodnocení ostatních mhouřím oko...(20.9.2004)

 • movie
  *****

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů.Dickensově předloze sice není vůbec věrný, ale za to má nádhernou hudbu Patricka Doyla a skvělý emocionální propletenec-a to i přesto, že je to všechno tak krásně vypočítané (Hawkovo setkáni s DeNirem v NY o "velké odhalení")(26.6.2002)

 • Riddick77
  **

  U nazelenalého romantického dramatu jsem bez větších problémů usnul, neboť mě podivně zakomplexované postavy zrovna dvakrát nebavily. Cuarón to samozřejmě má v ruce, leč scénář Mitche Glazera je slaboučký a nenabízí možnost příběhového rozletu či očarování. Zklamání. 4/10!(11.9.2013)

 • Tosim
  ****

  Citlivý a citový film o různých podobách lásky, závislosti a posedlosti.(22.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace