Velké naděje

Great Expectations

Veľké nádeje

Drama / Romantický

USA, 1998, 111 min

Skvělý film, ale logika nulová. Frajer šáhne borce na kundu a ona: "Už je pozdě". Gwyneth Paltrow holt nebude nymfomanka.(28.2.2013)

Každý nejako začína. Cuaron ako nájomný režisér priemerného scenára je absolutne nevýrazný, aj keď sú tu veľké hviezdy. Vlastne práve preto tento film dosahuje aspoň priemeru. Mimochodom nepríjemne vlezlá hudba.....Očakávania boli privysoké.....vlastne nádeje vkladané do filmu boli priveľké....Medzičasom som sa dozvedel, že sa jedná o zmodernizovanú verziu slávneho románu, ktorého klasické filmové pojatie zo 40tych rokov ma oslovilo viac.(2.8.2009)

Tak koukám, že názory na tenhle film se hodně různí. Já vůbec neznám předlohu, podle které byl tenhle film natočen, a to je možná moje výhoda. Výprava, hudba, kamera i technická stránka filmu mi přišly naprosto fantastické (zase mi připadá, že Cuarón je posedlý zelenou barvou), prostě připadalo mi, že se dívám na nějaké převedení krásného obrazu na filmové plátno. A ani na oba hlavní představitele si nemůžu stěžovat. Slabších 5*, ale vzhledem k hodnocení ostatních mhouřím oko...(20.9.2004)

Občas se mi přihodí, že mi nějaký film tak vytrvale uvízne v paměti, že ho z hlavy nedostanu už zřejmě nikdy. Některé scény, nebo nádech atmosféry se mi zkrátka stále vrací a já denně zažívám stejné pocity, jako jsem měl při jeho sledování. A právě Velké naděje jsou tohoto jevu nejzářnějším příkladem, protože ač jsem je za život viděl třikrát, připadá mi jako bych znal každou scénu nazpaměť, v uších mi stále zní geniální hudna Patricka Doyla a před očima se mi stále zjevuje přenádherná Gwyneth a ten úžasný polibek v dešti. Alfonso Cuarón natočil velmi svéráznou adaptaci slavné předlohy, kterou v mých očích překonal! Láska postavy Hawkea k Paltrow je absolutní, dechberoucí a tak strašně živoucí, že vždy když dosáhla naplnění, slzel jsem! Herecké výkony jsou famózní, Ethan Hawk je nedoceněný mladý herec a jeho zamilovaný snílek nemohl být zahrán lépe. Bože, jak já jsem mu rozuměl! A Gwyneth? To se těžko popisuje, předvedla něco božského. Do své postavy vtěsnala přeně tolik neodolatelného šarmu, dívčí bezbrannosti, bezohledného chladnokrevnosti a vnitřní nerozhodnosti, že její postava je přesně ta osudová žena, kterou nemůžeme mít, láme nám srdce a zničí nám život, přesto ji bezhlavě milujeme a když mávne prstem, rádi pro ni uděláme cokoliv a za jedinou chvilku s ní jsme ochotni obětovat vše! My totiž víme, že ona nás taky miluje, jen o tom neví! Ženský totiž mnohdy ani netuší, jak s chlapem dokáže láska zamávat! Bohužel i naštěstí! Díky neodolatelné Gwyneth, geniální hudbě a té absolutní LÁSCE mají Velké naděje navždy místo v mé soukromé síni slávy a ať to zní jakkoli pateticky, i v mém srdci!(5.2.2006)

Dickens umístěný do současné doby a Ameriky a do role trestance De Niro. Knížku jsem dočetl včera, zajimavé zkouknout po tom tento film. Slusná romantika. 65%(8.12.2009)

• - Maľby, ktoré sa objavili vo filme, poskytol súčasný talianský umelec Francesco Clemente. Clemente sa predtým objavil aj na filmovom plátne, a to v snímke Dobrý Will Hunting (1997), kde si strihol rolu hypnoterapeuta. (ZOUi)