Příběh dvou sester, Lee (Meryl Streep) a Bessie (Diane Keaton), které po dvaceti letech odloučení opět sblíží Bessiina nemoc, jejiž léčení vyžaduje transplantaci kostní dřeně od příbuzného. Lee tak přijíždí na Floridu spolu se svými dvěma syny Hankem (Leonardo DiCaprio) a Charliem. Po tolika letech dochází mezi Lee a Bessie ke konfrontaci jejich velice odlišných životních stylů a názorů. Lékař (Robert de Niro) Lee sdělí, že nemoc je bohužel vážnější než se domnívala... (oficiální text distributora)

Petulka88

Na to, že jedna z hlavních hrdinek trpí leukémií, je to docela sranda. Což je příjemná změna, oproti těm záplavám ubrečených filmů o umírání. Velkou zásluhu na tom má vyřídilka Meryl Streep a doktor-pohodář Roberta De Nira (škoda, že nedostal větší prostor). Pravda, jak film plyne, komediální pasáže ustupují dramatické linii, ale to je celkem logické a tady to rozhodně nijak nevadí. Za mě 4*. ()

_aandyy_

Takový citlivý, křehký snímek, nejen o rodinných vztazích... Jeho název není příliš výstižný, ale přesto narazil na moje slabé místo... Dojímá mě, když vidím bezmocné nebo nemocné lidi a často mě to dožene k slzám rychleji, než nějaký happpy end romantického filmu. Navíc - skvělé herecké výkony, skoro není co řešit... ()

IvonaK

Film na vážné téma. Jakmile se však zjevil Leonardo Dicaprio který se dokázal uvolnit u moře a získal blízký vztah se svou tetou, tak hned ta atmosféra byla uvolněnější. A moc se mi líbilo že na konci filmu dala teta dopořádku i toho pána co byl na začátku filmu v posledním tažení. ()

Terka_127

Byla jsem mile překvapena. Čekala jsem odpočinkový film pro nedělní odpoledne a viděla jsem rodinné drama, které mě naprosto pohltilo a dostalo. I když vím a naprosto obdivuji herecké nasazení DiCapria, zase mě dostal! Ten kluk se zrodil být hercem. Nechápu, jak dokáže tak přesvědčivě zahrát dospívajícího kluka, který chce být jen někým milován, respektován a neposlouchat jen, že je neschopný, kluka, jehož obrana je vyprávění lhavých příběhu z pasťáku. Stačila teta Diane Keaton, jež ho bezmezně miluje a dává mu volnost. V tom matka Meryl Streep, která se bojí, že z Lea vyroste to samé jako jeho otec a předem ho odsoudila s tím, že je to nenapravitelný prevít, který nic neumí, jen dělat průšvihy. Jen se nedokázala připoutat a někoho bezmezně milovat. Krásný poetický příběh o lásce, důvěře a důkazu, že i když jste rodinu 20 let ignorovali, pořád je to rodina. ()

Duke90

Zpočátku takové "obyčejnější", ale vše začne nabírat na obrátkách, jakmile se celá rodina opět po letech znovu setká a snaží se spolu zažehnout již téměř vyhaslé rodinné pouto. Tentokrát mě kupodivu moc neoslovila "jedovatá" Meryl Streep ale společné dojemné chvilky mladého DiCapria a Diane Keaton. Bohužel i ve skutečném životě to chodí tak, že lidi začne spojovat až pocit, že něco (nebo někoho) můžou v životě ztratit. ()

kubilov

Strašně zvláštní mišmaš. Leo se v té době zřejmě právě vyhrabal na vrchol své namyšlenosti, takže asi ani moc hrát nemusel, Meryl ani Diane předvedly svůj osobní průměr a Bobby tu byl asi jen kvůli.. ne, fakt nevim co tu v takovéto roli vlastně herec jako on mohl dělat. Za pár momentů těsně 3* ()

Pete

Skvěle zahrané party Streep a zejména Keaton, která se snad pro tuhle milující a pečující sestru narodila. ()

natalanka

Nádherná sonda do života dvou sester. Tenhle film je lehce zapamatovatelný i po x letech. Kdo z nás to doma nezažil? Jeden se stará a druhý utíká. Ale nic není černobílé. Tady znáte ten důvod útěku, před zodpovědností a důvod braní si zodpovědnosti na svá bedra. Zároveň Vám je ukázaná láska k těm, kteří nám darovali život. A tady dostaneme takovou lekci. Tady nám zapracuje svědomí. Skvěle zahráno. Meryl, Diane i Leonardo......krásné trio povah, osudu, rodiny. Kdo z nás to nezažil.........Vřele doporučuji. :-)) ()

mr.bredok

jeden z filmů, který se dokáže sáhnout hlouběji do duše minimálními prostředky a příběhem, který se odehrává denně na všech koncích světa... ()

Luccy007

70% Film byl víc než dobrý a i se mi líbilo, že se děj zabývá spíše vztahem mezi sestrami (a dalšími členy rodiny), nežli smrtelnou nemocí jedné z nich, protože D. Keaton se na vážné role příliš nehodí! ()

pierre9

No je mi ľúto, ale pozerať sa na to, ako niekto celý film umiera nie je moja šálka kávy. Rovnako ako Meryl Streep a DiCaprio v úlohách, kde hrá dospievajúcich rebelov. Zopár zábleskov priniesol jeden z mojich obľúbencov De Niro, veľa priestoru však nedostal. Začiatok bol ešte ako-tak, postupne však film šiel od desiatich k piatim a na konci som sa napriek relatívne krátkej stopáži jednoducho nudil. ()

Vig

Velmi pěkný film o mezilidských vztazích v rodině. Výborná Diane a zdatně sekundující Meryl a Leonardo ()