Marvinův pokoj

Marvinova izba

Drama / Komedie

USA, 1996, 98 min

Jerry Zaks

Scott McPherson (divadelní hra)

Jim Clark

Scénografie:

David Gropman

Kostýmy:

Julie Weiss

Přestože se zde řeší celkem dramatické události, já se díky DiCapriovi dost nasmála :-)(14.4.2008)

• mandes

rozpočet : ? tžby americke : $12,803,305(15.12.2006)

• dobytek

Možná to způsobilo moje velký očekávání, ale tenhle film se mi moc nelíbil. Jednak mě zklamalo, že můj oblíbenec Robert De Niro se ve filmu jenom tak občas mihne a navíc jsem se u toho celkem dost nudil. Asi tak od půlky se ve filmu vůbec nic zajímavýho neodehrává a zhruba posledních 30 minut jsem už akorát netrpělivě čekal, kdy bude konec. Jinak já mam zkušenost s tim, jaký to je, když někdo v rodině umírá na rakovinu a tenhle film měl docela silně růžový brejle. Nemluví ze mě žádný trauma, ale sám za sebe řikám, že prostě nemá smysl o tom natáčet film. Když to budu brát bez emocí, tak sledovat člověka s rakovinou je prostě nuda a na konci jsou všichni rádi, když už to má za sebou. Stejnej dojem na mě udělal tenhle film. Co se taky dá čekat od režiséra, kterej jinak natáčel samý telenovely?(18.10.2008)

Trochu slabší, než jsem očekávala. Herecké výkony byly dobré, za skvělé by se daly považovat pouze výkony: Leonarda DiCapria, Diane Keaton, a "tety Ruth". I přes to vynikající námět a ozvláštnění situace rolí, kterou hraje Leo. Jen škoda, že se člověk nedozví, jak to všechno dopadne.(29.2.2012)

Ďalšia klasická rodinná dráma, ktorá nemá takmer ani vlások nakrivo. Niečo ako Cena za nežnosť, len v inej rodinnej konštelácii. A keď sa pozriem na režiséra, musím sa čudovať ako vôbec zohnal takú skvelú hereckú zostavu.(11.4.2014)