Marvinův pokoj

Marvinova izba

Drama / Komedie

USA, 1996, 98 min

Jerry Zaks

Scott McPherson (divadelní hra)

Jim Clark

Kostýmy:

Julie Weiss

Jak už zde bylo mnohokrát psané, herecké výkony všech jsou skvělé. Film samotný ničím moc nezaskočí, nabízí průměrné drama s několika zajímavými momenty, bez skutečných emotivních vrcholů. Taková smutná pohodovka na sobotní večír s rodinou. Strašně mě dojímala pouze laskavá péče a nesmrtelná láska, s jakou se nemocná Bessie stará o svého tatínka, dávno zbaveného schopnosti normálně žít. Scéna se zrcátkem v závěru je krásná. Já vím, že v tomhle ohledu se projevuje má subjektivní přecitlivělost pro určité věci, jinej už nebudu... 6/10(5.5.2008)

Silný příběh o shhledání, vyrovnání se s minulostí a nalezení těch pravých životních hodnot. Meryl a Diane si to "rozdaly" ve velkém stylu. Leo hrál standardně a přesvědčivě. V menší roli dokázali pobavit Robert De Niro a Dan Hedaya. Líbilo se mi, že toto vážné téma bylo odlehčeno jemným humorem.(27.9.2004)

• Jordan

tento film sa mi nepáčil, táto dráma i keď oplývala známymi menami a naozaj dobrými hereckými výkonmi (aj keď pre zmenu sa mi ten DiCapriov vôbec ale vôbec nepáčil, čo u mňa nebýva zvykom), no mne sa na to pozeralo zle, pri niektorých scénach som prepínal, nejako ma to nebralo, aj napriek komornej nálade a rozohratej citlivej téme rodiny a choroby a tak . . . prišlo mi to ako dosť veľké klišé.(8.5.2006)

Když "hodná" sestra Diana Keaton dostane leukémii, tak za ní po 20 letech přijede druhá sestra Meryl Streep s jejími dvěma syny, aby jí darovala kostní dřeň. Ty se ovšem neshodují a tak na řadu přichází syni jejichž kostní dřeň se také neshoduje........ Slušné drama z rodinného prostředí, kterému spíše dominují hvězdní herci než samotný obsah filmu (tím film nechci nějak shazovat). Za vyzdvihnutí určitě stojí výkon Diany Keaton, která byla poprávu nominována na Oscara. Zdatně jí sekundují Meryl Streep, Leonardo DiCaprio a Robert DeNiro (i když ten si zde zahrál velmi málo).(16.12.2007)

Pokoj v duši. Filmy vyvolávajú rôzne pocity. Marvinova izba je synonymom toho pocitu.(12.12.2009)