Marvinův pokoj

Marvinova izba

Drama / Komedie

USA, 1996, 98 min

Jerry Zaks

Scott McPherson (divadelní hra)

Jim Clark

Scénografie:

David Gropman

Kostýmy:

Julie Weiss

Silný příběh o shhledání, vyrovnání se s minulostí a nalezení těch pravých životních hodnot. Meryl a Diane si to "rozdaly" ve velkém stylu. Leo hrál standardně a přesvědčivě. V menší roli dokázali pobavit Robert De Niro a Dan Hedaya. Líbilo se mi, že toto vážné téma bylo odlehčeno jemným humorem.(27.9.2004)

Oscar 1996 - nominace: hlavní herečka ( D. Keaton ). Zlaté glóby - nominace: herečka v dramatu ( M. Streep ). Scénář: Scott McPherson. Kamera : Piotr Sobocinski. Hudba : Rachel Portman.(9.5.2011)

Docela slušné ale nikoliv vynikající drama silně hrající na city. Film má řadu známých herců ale nejvíce mi sedl herecký výkon Diane Keaton, která mi ze všech zúčastněných přišla nejcivilnější a nejvěrohodnější. Meryl Streep mi ve své roli moc nesedla, DiCaprio zde hodně přehrává a De Niro dostal velice málo prostoru. Celkově se však jedná o povedený film, který nenudí ale není v něm nic hodné zapamatování.(31.7.2008)

Film utvrzující v tom, že láska je skutečně ten nejlepší lék na zjihlé srdce, bohužel ne na leukemii. Názorný příklad dvou sesterských protikladů, které mají společného pouze otce, kterému jedna zasvětila zbytek svého života, zatímco druhá ani neví, jak vypadá. Toto drama s lehkou dávkou vkusného humoru (protože se smíchem se v těchto situacích vše zvládá lépe), plné emocí a s nadstandardně kvalitními výkony všech seskupených herců mě nejen pohladilo po duši, ale donutilo mě se zamyslet nad mým vlastním sourozeneckým vztahem. Celkově 80%(5.6.2013)

Po delší době opět film, kde název a popis filmu zcela ošálil mé prvotní představy. Původně jsem myslela, že půjde o příběh problémové chlapce jménem Marvin, od jehož jména je odvozen název filmu. Osobní, skromný a nejspíš zcela bezvýznamný poznatek na úvod. Z tohoto filmu mám zvláštní dojmy. Příběh, kterým disponuje spousta filmů, tudíž by se dalo říct, že je průměrným. Avšak ne s takovým kvalitním a silným hereckým seskupením a celkovým vyzněním. Čekala jsem, že hlavním středem zájmu bude Leo. Tím je však Meryl Streep a Diane Keaton. Jejich postavy se po letech setkají, a ač jsou zcela odlišné a mají mezi sebou léta nevyřešené spory, zjistí, že pořád jen jsou to sestry a mají k sobě silné pouto. Ve vedlejší, zato výrazné roličce potěšil Bobby De Niro. A vytáhlý hubeňour jménem DiCaprio na výbornou zvládl svou postavu pubertálního, neposedného chalana.(6.5.2010)