Marvinův pokoj

Marvin's Room

Marvinova izba

Drama / Komedie

USA, 1996, 98 min

Leonardo DiCaprio již v tomto snímku potvrzoval a předznamenával, jak skvělým je a bude hercem. V případě Marvinova pokoje mu jsou navíc hereckými kolegy skvělí herci zvučných jmen. Příběh tohoto dramatu s prvky komedie nikde nepokulhává. Na plný počet to není, ale 4* si směle zaslouží.(22.3.2016)

Film utvrzující v tom, že láska je skutečně ten nejlepší lék na zjihlé srdce, bohužel ne na leukemii. Názorný příklad dvou sesterských protikladů, které mají společného pouze otce, kterému jedna zasvětila zbytek svého života, zatímco druhá ani neví, jak vypadá. Toto drama s lehkou dávkou vkusného humoru (protože se smíchem se v těchto situacích vše zvládá lépe), plné emocí a s nadstandardně kvalitními výkony všech seskupených herců mě nejen pohladilo po duši, ale donutilo mě se zamyslet nad mým vlastním sourozeneckým vztahem. Celkově 80%(5.6.2013)

Rodinné drama vypráví o vztahu dvou sester, které snaží najít mezi sebou ztracenou lásku, a které je doplněno vedlejšími konfliktními pasážemi. Snímek se zajímavým tematem, ale s falešnou emotivní stránkou. Chování Diane Keaton je místy trhlé a dětinské, což je dost na škodu. Pro mě spíše zklamání než potěšení.(27.8.2010)

• Jordan

tento film sa mi nepáčil, táto dráma i keď oplývala známymi menami a naozaj dobrými hereckými výkonmi (aj keď pre zmenu sa mi ten DiCapriov vôbec ale vôbec nepáčil, čo u mňa nebýva zvykom), no mne sa na to pozeralo zle, pri niektorých scénach som prepínal, nejako ma to nebralo, aj napriek komornej nálade a rozohratej citlivej téme rodiny a choroby a tak . . . prišlo mi to ako dosť veľké klišé.(8.5.2006)

Příběh nebyl špatný, ale zpracování celkem nudné.(9.11.2003)