Marvinův pokoj

Marvin's Room

Marvinova izba

Drama / Komedie

USA, 1996, 98 min

Nemůžu jít pod 4* z jednoduchého důvodu. Herecké obsazení je natolik kvalitní a výborné, že filmu prospělo. Stejně tak ale i samotný příběh je vydařený. Nesnaží se hrát na city v takové míře v jaké by mohl. Klidně bych uvítal i delší stopáž, protože mi film utekl rychle.(1.7.2010)

Tuto dramu som videl dost davno a musel by som si ju pozriet este raz, aby som sa pevne rozhodol, ci si zasluzi 3 alebo 4 hviezdicky. Zatial 3.(22.7.2007)

Oscar 1996 - nominace: hlavní herečka ( D. Keaton ). Zlaté glóby - nominace: herečka v dramatu ( M. Streep ). Scénář: Scott McPherson. Kamera : Piotr Sobocinski. Hudba : Rachel Portman.(9.5.2011)

Film utvrzující v tom, že láska je skutečně ten nejlepší lék na zjihlé srdce, bohužel ne na leukemii. Názorný příklad dvou sesterských protikladů, které mají společného pouze otce, kterému jedna zasvětila zbytek svého života, zatímco druhá ani neví, jak vypadá. Toto drama s lehkou dávkou vkusného humoru (protože se smíchem se v těchto situacích vše zvládá lépe), plné emocí a s nadstandardně kvalitními výkony všech seskupených herců mě nejen pohladilo po duši, ale donutilo mě se zamyslet nad mým vlastním sourozeneckým vztahem. Celkově 80%(5.6.2013)

Na listě ČSFD se označuje film "Marvinův pokoj" jako drama / komedii. No... nevím co tím mysleli, ale pro mě tento film nebyl komedii ani omylem. Je to psychologický film o lidské bezcitnosti, egoismu a špatné výchově děti, protože v dnešním shonu na ně matka samoživitelka prostě nemá čas. Tím se prohlubuje nejen mezi matkou a dětmi propast, ale též vztah k celé rodině. DIANE KEATON dostala za tuto roli zcela zaslouženě Oscara, MERYL STREEPOVOU jsem viděla hrát poprvé tak zápornou roli (zvládla to překvapivě výborně), DiCAPRIO hrál nevycválaného puboše, který se mstil matce za malou všímavost a věčné sekýrování. Robert De NIRO jako lékař, hrál téměř vedlejší roli, což mě dost překvapilo. S takovým výkonem jaký předvedl, to mohl hrát jakýkoli "Béčkový herec" - na tom se nedalo vůbec nic zkazit. Celkový dojem : i když ve filmu hrály 4 absolutní hvězdy, přece jen závěr nebyl scenářem dost dotažen. Končil tím pověstným : " a zbytek nechť si laskavě divák domyslí." Z tohoto a snad i jiného důvodu dávám pouze 4*.(18.4.2008)