Marvinův pokoj

Marvin's Room

Marvinova izba

Drama / Komedie

USA, 1996, 98 min

Nadupaný film skvělými herci a přeci jsem film musel vidět po druhé, neb jsem si nezapamatoval po prvé žádný děj. Což se mi nepodaří ani nyní, neb je to takové unylé a vláčně táhlé točící se okolo umírání a nemocí, což samo o sobě je dost emocionální, ale film se snaží natolik běsnit emocemi, až je to jakési nijaké.(29.3.2016)

Na listě ČSFD se označuje film "Marvinův pokoj" jako drama / komedii. No... nevím co tím mysleli, ale pro mě tento film nebyl komedii ani omylem. Je to psychologický film o lidské bezcitnosti, egoismu a špatné výchově děti, protože v dnešním shonu na ně matka samoživitelka prostě nemá čas. Tím se prohlubuje nejen mezi matkou a dětmi propast, ale též vztah k celé rodině. DIANE KEATON dostala za tuto roli zcela zaslouženě Oscara, MERYL STREEPOVOU jsem viděla hrát poprvé tak zápornou roli (zvládla to překvapivě výborně), DiCAPRIO hrál nevycválaného puboše, který se mstil matce za malou všímavost a věčné sekýrování. Robert De NIRO jako lékař, hrál téměř vedlejší roli, což mě dost překvapilo. S takovým výkonem jaký předvedl, to mohl hrát jakýkoli "Béčkový herec" - na tom se nedalo vůbec nic zkazit. Celkový dojem : i když ve filmu hrály 4 absolutní hvězdy, přece jen závěr nebyl scenářem dost dotažen. Končil tím pověstným : " a zbytek nechť si laskavě divák domyslí." Z tohoto a snad i jiného důvodu dávám pouze 4*.(18.4.2008)

Mám prostě ráda tenhle typ dramat, které mě rozesmějí i dojmou; komediální, tragická i dramatická složka jsou rovnoměrně a kvalitně zastoupeny. Hluboce lidský příběh o zcelování jedné roztříštěné rodiny je zde podpořen hezkou hudbou a především plejádou vynikajících herců, kterým jejich role naprosto dokonale padly. "Marvinův pokoj" možná není bezchybný, patří však mezi moje nejoblíbenější filmy a já prostě nemůžu jít pod 5*. 90%(5.11.2008)

• dobytek

Možná to způsobilo moje velký očekávání, ale tenhle film se mi moc nelíbil. Jednak mě zklamalo, že můj oblíbenec Robert De Niro se ve filmu jenom tak občas mihne a navíc jsem se u toho celkem dost nudil. Asi tak od půlky se ve filmu vůbec nic zajímavýho neodehrává a zhruba posledních 30 minut jsem už akorát netrpělivě čekal, kdy bude konec. Jinak já mam zkušenost s tim, jaký to je, když někdo v rodině umírá na rakovinu a tenhle film měl docela silně růžový brejle. Nemluví ze mě žádný trauma, ale sám za sebe řikám, že prostě nemá smysl o tom natáčet film. Když to budu brát bez emocí, tak sledovat člověka s rakovinou je prostě nuda a na konci jsou všichni rádi, když už to má za sebou. Stejnej dojem na mě udělal tenhle film. Co se taky dá čekat od režiséra, kterej jinak natáčel samý telenovely?(18.10.2008)

• mandes

rozpočet : ? tžby americke : $12,803,305(15.12.2006)