poster

Marvinův pokoj

 • USA

  Marvin's Room

 • Slovensko

  Marvinova izba

Drama / Komedie

USA, 1996, 98 min

Režie:

Jerry Zaks

Scénář:

Scott McPherson (divadelní hra)

Střih:

Jim Clark

Scénografie:

David Gropman

Kostýmy:

Julie Weiss
(další profese)
 • Fr
  ***

  Dvě sestry. Jedna se stará o ,,všechny" a druhá nemá pořádnej vztah ani se svými dětmi. Všechny čeká těžká životní zkouška.... . O starostlivosti, citech, porozumění, o cestě jeden k druhému. Výborné herecké výkony, nedokonalý scénář. Chybělo mi ,,velké" finále. Něco, o čem bych mohl víc přemýšlet.(15.3.2007)

 • Skip
  ****

  Silný příběh o shhledání, vyrovnání se s minulostí a nalezení těch pravých životních hodnot. Meryl a Diane si to "rozdaly" ve velkém stylu. Leo hrál standardně a přesvědčivě. V menší roli dokázali pobavit Robert De Niro a Dan Hedaya. Líbilo se mi, že toto vážné téma bylo odlehčeno jemným humorem.(27.9.2004)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Herečka HR - Diane Keaton(23.3.2004)

 • misterz
  ***

  Komornejšia dráma, nabitá hereckými hviezdami. To je asi na tom aj to najlepšie - charizmatická herecká zostava, aj keď musím podotknúť, že sa tu veľa nenarobili. Leo hral jeho obľúbeného rebela, ktorý mu ide štandardne vynikajúco a obe dámy do svojich postáv tiež toho nemuseli veľa vložiť. Po hereckej stránke pre nich rutina. Dejová linka si zobrala na mušku vývoj vzťahov v rodine s chorými členmi, o ktorých sa treba starať. Vyhranili sa tu dve stanoviská i so svojimi plusmi a mínusmi. Čo sa mňa týka, páčil sa mi hlavne rozvoj vzťahu medzi matkou a starším synom. Atmosféra snímku si ma však nedokázala získať. Ani po emočnej stránke tu nebolo nič, čo by zdvihlo latku troška vyššie ako len na priemer. Chcelo to lepšie dramatické spracovanie a viac vyhranenejších situácií. 65/100 Videné v rámci Season Challenge Tour.(3.12.2015)

 • cihlenka
  ****

  Film utvrzující v tom, že láska je skutečně ten nejlepší lék na zjihlé srdce, bohužel ne na leukemii. Názorný příklad dvou sesterských protikladů, které mají společného pouze otce, kterému jedna zasvětila zbytek svého života, zatímco druhá ani neví, jak vypadá. Toto drama s lehkou dávkou vkusného humoru (protože se smíchem se v těchto situacích vše zvládá lépe), plné emocí a s nadstandardně kvalitními výkony všech seskupených herců mě nejen pohladilo po duši, ale donutilo mě se zamyslet nad mým vlastním sourozeneckým vztahem. Celkově 80%(5.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace