Kdo s koho

Gary Foster

Richard Pearson

Scénografie:

Jackson De Govia

Rozpočet $68miliónovTržby USA $71,107,711Tržby Celosvetovo $113,579,918║ Filmov o zlodejoch a takej vzájomnej nevraživosti medzi nimi tu už bolo dosť a v omnoho lepšej kvalite. Tu nepomôže ani kvalitné herecké obsadenie De Niro-Norton-Brando k tomu aby to mohlo byť viac než stráviteľný priemer, ktorý dohromady nemá čo zvláštne ponúknuť. K tomu tu je dosť podradná kamera(Rob Hahn), ktorá niekedy sníma doslova do prázdna, miesta kde sa nič nehýbe, prípadne objekty nulového výzoru, doslova nič nehovoriace obrázky, z čoho som bol v miernom šoku, že takéto zábery vôbec dokážu dať do filmu, a potom sa ani nečudujem že ten kameraman nedostáva ani moc ponúk, od tohto filmu robil už len na Stepfordských paničkách(2004) a ako vieme tie tiež nedopadli moc úspešne. /55%/(12.5.2006)

rozpočet : $68 million tžby celosvetovo : $113,579,918(15.12.2006)

Klasická vykrádačka dostatečně zajímavě natočená s pěkným koncem a výborným obsazením ústřední trojice zlodějů: de Niro, Norton a Brando. 3,5*(22.9.2005)

Jedna z těch lepších hollywoodských "zlodějin". Na to, že zde hrají taková herecká esa bych čekal i víc. Za ty dvě hodiny mě totiž prakticky nic nepřekvapilo a nemám ani co vyzdvihnout. Ale nemůžu říct, že bych se nudil, protože tyhle kasařské zápletky mám rád.(10.9.2009)

Subžánr zlodějských filmů považuji za stabilní jistotu, co se zábavnosti týče. Podstatnou část filmu obvykle zabírá příprava na samotnou akci, která zpravidla mývá nečekané vyústění. Kdo s koho v tomto ohledu nepředstavuje žádnou výjimku, jedná se o dobře, ve smyslu průměrně, odvedenou práci, kterou drží nad vodou hlavně herecké obsazení. Robert De Niro byl ve většině fyzicky namáhavějších scén pravděpodobně nahrazen dvojníkem, v těch fyzicky méně náročných pak odvádí standardně kvalitní práci. Ještě lépe se tentokrát blýskl Edward Norton, jenž hrál v podstatě dvojroli. V úctě k Marlonu Brandovi raději pomlčím o posledním projevu jeho „obezitního“ herectví, ač mi nechybí odvaha mistrův výkon kritizovat (na rozdíl od jistého zdejšího uživatele, hodnotícího všechny filmy s Brandem pěti hvězdičkami). Plavba Franka Oze vážnějšími vodami nakonec nedopadla nikterak katastrofálně, někomu bude Kdo s koho připadat příliš ukecané (kultivovaně napsané dialogy stojí za povšimnutí), jinému zas příliš všední, on to skutečně není žádný klenot ani mezi filmy svého druhu, ale proč jej kritizovat za to, že jen tak v pohodě prošuměl kolem? 70% Zajímavé komentáře: Pohrobek , Bebacek, PALINO(25.9.2006)