Kdo s koho

Gary Foster

Richard Pearson

Scénografie:

Jackson De Govia

Subžánr zlodějských filmů považuji za stabilní jistotu, co se zábavnosti týče. Podstatnou část filmu obvykle zabírá příprava na samotnou akci, která zpravidla mývá nečekané vyústění. Kdo s koho v tomto ohledu nepředstavuje žádnou výjimku, jedná se o dobře, ve smyslu průměrně, odvedenou práci, kterou drží nad vodou hlavně herecké obsazení. Robert De Niro byl ve většině fyzicky namáhavějších scén pravděpodobně nahrazen dvojníkem, v těch fyzicky méně náročných pak odvádí standardně kvalitní práci. Ještě lépe se tentokrát blýskl Edward Norton, jenž hrál v podstatě dvojroli. V úctě k Marlonu Brandovi raději pomlčím o posledním projevu jeho „obezitního“ herectví, ač mi nechybí odvaha mistrův výkon kritizovat (na rozdíl od jistého zdejšího uživatele, hodnotícího všechny filmy s Brandem pěti hvězdičkami). Plavba Franka Oze vážnějšími vodami nakonec nedopadla nikterak katastrofálně, někomu bude Kdo s koho připadat příliš ukecané (kultivovaně napsané dialogy stojí za povšimnutí), jinému zas příliš všední, on to skutečně není žádný klenot ani mezi filmy svého druhu, ale proč jej kritizovat za to, že jen tak v pohodě prošuměl kolem? 70% Zajímavé komentáře: Pohrobek , Bebacek, PALINO(25.9.2006)

Podobne, ako aj pri DANNYHO DVANASTKE (2001) alebo aj v MISSION: IMPOSSIBLE (1996) ma bavia filmy, kde sa dokladne planuje takmer nemozna kradez. Robert De Niro je ako vzdy skvely, ale opät ma prekvapila hned prva scena s Edwardom Nortonom, ako mentalne retardovaneho chlapca, avsak v skutocnosti je Nortonova postava Jacka Tellera dokonala, to si vsimnete po prvom napadnuti De Nirovej gorily :-) Nemam moc rad jazzovu hudbu, ktora sa v tomto filme objavovala moc casto, ale scenar bol celkom slusny, dej filmu mi utiekol rychlo a najviac ma pobavil zaver filmu, kde som proste musel fandit zlodejom :-)... 30.03.2009 ____ Robert De Niro - (Nick Wells) +++ Edward Norton - (Jack Teller) +++ Marlon Brando - (Max) +++ Angela Bassett - (Diane) +++ Gary Farmer - (Burt) +++ Paul Soles - (Danny) +++ Hudba: Howard Shore +++(30.3.2009)

Dobří herci, horší film.(24.1.2010)

Velmi příjemné překvapení. Parádní kriminálka s mými oblíbenci Nortonem a De Nirem, kde se do poslední chvíle rozhodujete, komu vlastně budete fandit. Pod vedením Franka Oze vzniklo velmi sympatické dílko, které sice nepatří mezi stěžejní kousky žánru, ale za pozornost rozhodně stojí.(30.5.2007)

Príjemná tuctovečka, v ktorej ruluje Ed Norton. Bohužiaľ, ani polonahý Norton či skoro absintovo koncentrovaná pánska charizma túto krimi od všednosti neodľahčí.(10.1.2009)

• - Robert De Niro byl během natáčení terčem různých vtípků od Marlona Branda. (Satan)

• - Hacker hraje ve svém suterénu počítačovou hru Quake III: Arena od id Software. (Satan)

• - Jedná se o jediný film, ve kterém stojí tváří v tvář Marlon Brando a Robert De Niro. Oba v minulosti hráli tutéž postavu - Dona Vita Corleona v mafiánské trilogii Kmotr. (Satan)