Absurdní komedie z pařížského podsvětí, ve které se nezaměstnaný muž seznámí s vrahem svojí ženy a mrzutým policejním inspektorem. (Netflix)

ddf76

Dost povedena absurni cerna francouzka komedie. Hlavne ustredni trojice je skvela (Depardieu, Blier a Carmet). ()

piranha

Člověk by se rád po víkendu plném psaní bakalářky trošku rozptýlil starou dobrou francouzskou komedií, a tak si pustí něco, co vypadá jako tutovka a navíc je to výborně hodnocené. V prvních minutách se pousměje nad tou originální absurdností, ale pak už jenom kroutí hlavou, otvírá ve volných místech obrazovky další okna a přemejšlí, jestli by náhodou radši nešel zase psát. Bože, to byla hrůza, neviděla jsem v tom jedinou souvislost, logiku ani zábavu! ()

IdaHutt

Asi jsem velmi tupé hovado, takže mi tento snímek, nad kterým se mnohé komentáře rozplývají jako nad "skvostem", připadal jako exhibiční hovadina. Samoúčelná absurdita pro absurditu, ve které jsem žádné působivé poselství nenašla. Obraz společenského odcizení, deformované komunikace a vyprázdnění slov, obraz patologického světa zde sice je, avšak tak artistně vypreparovaný, že na mě prostě neúčinkuje, pouze mě otravuje a rozčiluje. ()

spacylemon

Bertrand Blier francouzským Davidem Lynchem? ... Po Buzících jsem moc nechápal proč, ale tady je to úplně jasné. Kdyby byl Lost Highway francouzská komedie, byl by to Buffet froid. ()

Tamdydam

Trocha toho experimentování občas neuškodí, ale tohle jde naprosto mimo mě. Film mi atmosférou nápadně připomíná kafkova díla s tím rozdílem, že toto má být pravděpodobně vtipné. Tak si to nějak přeberte. Pokud máte rádi Kafku, hodně černý humor, divadlo Sklep, Monty Pythony,... tak by se vám to možná i mohlo zamlouvat. Studený buffet je podivnou kombinací toho nejpodivnějšího ze jmenovaného ()

qvark

CHvílemi jsem nevěřícně koukal a chvílemi se smál....v podstatě jedna absurdní scéna, dialog a postava střídá druhou....Depardieu mě v žádném jiném filmu neupoutal jako zde, kde v roli prostoduchého jedince filozofuje nad událostmi, u kterých už je postupně zcela jedno, zda-li se staly opravdu nebo jde o imaginaci, ale i v celém tomhle šílenství si uchovává pragmatické uvažování.....,,Třeba se utopí!´´ ,,Utopí? Vidíš jak ten člověk plave? Člověk co takhle plave plave dokud někam nedoplave...´´ .....Komedie to tedy rozhodně je, ale absolutně absurdně černá.... ()

MasterD

Nečekal jsem, že se u tohoto filmu tak nasměju! Mladý Depardieu v roli Alphonse září a každá scéna v sobě nese nějaký prvek komična, a to často zcela absurdního (jako když Alphonse pozve vraha své ženy k sobě domů a stanou se z nich téměř přátelé). Právě proto to pro mě byl zážitek docela výjimečný. Možná o to víc mě zamrzel chladný závěr, kde hlavní hrdina přijde o život. 87% ()

Moiseiwitsch

Netradiční, naprosto absurdní, nečekaně vtipné. Další z vynikajících francouzských filmů. Sociální rozměr filmu je zřejmý hned od prvních minut. Jen ke konci filmu byl děj příliš předpovídatelný. Snímek je méně známý, přesto stojí za zhlédnutí!!! ()

Fosgo

Když jednání postav je tak absurdní, že vrazi si družně povídají s policejním komisařem u lahve vína , všichni společně řeší zádrhely s okolím i ženami a vražda je akt svobody(???)... Opravdu originální příběh, ne však za každou cenu, spíše zvláštní poukázání na odcizený moderní svět i na lidské role v něm, které jsou často vystaveny ataku prázdnoty a osamělosti. Prostě - lidské vztahy ztvárněné docela jinak a hlavně - nepředvídatelně. ()

v.indruchova

Pro mě je tento film velmi podivný, ponurý a má velmi černého humoru. Já jsem se moc nezasmála. Občas pousmála. Spíš mi bylo nějak smutno. Herecké výkony výborné. ()