Absurdní komedie z pařížského podsvětí, ve které se nezaměstnaný muž seznámí s vrahem svojí ženy a mrzutým policejním inspektorem. (Netflix)

MJMilan

Velice neobvyklý snímek plný osobností franzouzské kinematografie. Musím uznat, že na moji náturu to celkem bylo, absurdní věci, které mi přijdou vtpné, jako když k Vám přijde vrah Vaší ženy a vy ho pozvete do bytu a nabídnete polévku a víno, to je jen zlomek tohoto filmu plného vražd. ()

sator

Poslední dobou jsa přejeden filmy, většinou už ani nedokukávám, tohle je po dlouhé době vyjímka.Že bych se bavil to ne, ale míra absurdity mě vtáhla.. ()

dr.fish

Věřím, že ve své době byl tento film o věcech obrácených naruby hitem. Dnes, kdy už máme za sebou daleko větší blázniviny to už je drobátko vyčpělé. Přesto je to vtipný, i když trochu nudný film. Měl jsem pocit, že Depardieu byl z té role bezradný a já nakonec z filmu taky. 60% ()

Avathar

Genialita. To pravé potešenie pre moje filmové chuťové poháriky a pohladenie pre moju zhnitú surrealistickú dušu. Absurdné, ohromne vtipné a zábavné a v podtexte vlastne neskutočne cynické, kruté a smutné. Surrealizmus, sen, čierny humor, satira... nemožno si nespomenúť na Becketta či Ionesca. Takéto scenáre chcem písať keď budem veľký. Brilantný kus filmárčiny. ()

asirtes

Bezpochybnosti jeden z najabsurdnejsich filmov ake kedy boli natocene. Odpadol som. A vysypali sa mi všetky *****. To bude asi tym narazom? :D ()

hanagi

Černohumorná absurdita ve francouzském provedení? Něco podobného jsem doposud nepotkala. Ale stalo se a díky za to. I přes to, že nejsem fanynka francouzského humoru, jsem se velice rychle nechala strhnout a záhy jsem celkem věrně očekávala, co bude následovat. I tak - je zábavné občas vidět něco trochu jiného a zvláštního.Viděno během Season Challenge tour 2015. ()

pursulus

Šustintelektualism coby zjev společenský.¬         Neoblibuji uměleckou osobnost Gérarda Depardieua; to je bod dolů, který přidávají jiní. Zbývá slušné herectví, taktéž režisérské vedení, dramaturgie. Zbytek je šust, takyumělecká šumařinka, domluvená předem hra mezi francouzským hochintelektuálským tvůrcem 'Studeného bufetu' Bertrandem Blierem a "náročným" divákem.¬                 Ze zásady nevyzdvihuji dva druhy uměleckých počinů: takové, kde vizuál je Bůh a nahrazuje vnitřní hodnotu, a ty, kterých vnitřní hodnota je vystavěna na neživotné konstrukci snobského a tedy nezvládnutého intelektualismu. Pod druhý druh spadá i Studený bufet, kteréžto dílo silou své snobskosti řadí se směle po bok Vesnici indického středostavovského šarádisty M. Shyamalana, Pouhé formalitě italského šikuly Giuseppe Tornatoreho nebo Fontány newyorkského intelektuálního experimentátora Darrena Aronofskyho.¬                 Protipól tohoto umělého jako umělá hmota intelektualismu vidím ve skvěle a zajímavě (a, dobrá zpráva pro naše šustintelektuály, také patřičně nepřístupně) podaném kriminálním thrilleru výtečného dánského postmodernisty Larse von Triera Prvek zločinu, nebo ve snovém mysteriosním dramatu Ztracená dálnice snuvého intelektuála a mistra přaden, původem montanského umělce Davida Lyche, nebo v kriminálním dramatu Zlá krev francouzského intelektuálového umělce syrového života a jeho krásy Leose Caraxe, nebo v mysteriosní kriminální hříčce Hranice ovládání jemného, decentního a svojského ohijského intelektuála Jima Jarmusche. Předpokládám, že výčet ukázek je natolik reprezentativním vzorkem intelektuálního a zároveň obsahově nesnadno přístupného filmu, že by mohl přesvědčiti naše šustintelektuály o tom, že jsem osoba schopná odečítati a rozuměti pozadí náročných snímků.¬                 Skutečná společensko-umělecky objektivní hodnota díla postiženého nepravdivostí na kterýkoli způsob, to je i na způsob umělé neživotnosti, nemůže býti nikdy dobrá, byť ve vyvedení jakkoli jinak výborném.¬                 Po přečtení několika komentářů (od jiných než mnou prověřených sledovaných osob) jsem usoudil, že počet nenapravitelných šustintelektuálů je značný, a že tedy nemá smysl pokračovat dál.¬                 Kdo z šustintelektuálů se bude pohoršovati nad mým názorem na tento snímek, ten nechť se podívá na průměrné hodnocení horního tisíce uživatelů na IMDb, které činí 61 % (zde na ČSFD to je 76 %). ()

VanTom

Absurdní satirická komedie se s vážnou tváří odehrává v odlidštěném světě, v němž jsou vražda a zločin natolik všední a obyčejné, že se vrah vaší ženy trápí víc než vy a stává se vaším kámošem, přičemž policejní inspektor odvedle ho nezavře do vězení, aby tam nekazil nevinné. Ve výsledném celku jsem ovšem postrádal více (kriticky konkrétního) smyslu, přestože aspoň dějově se jakžtakž uzavřel. ()

mcleod

Při hodnocení komediální stránky nelze jinak nežli vyjádřit mé velké zklamání. Vtipných okamžiků je ve filmu poskrovnu, většina se až nepříjemně často opakuje i několikrát během filmu. Co se týče "poselství" filmu, tedy jakési odlidštění společnosti a chování jednotlivců, to je docela povrchní. Pár zajímavých okamžiků tam sice je, ale zbytek filmu je dotažen do tak absurdních extrémů, že to snad ani nikdo nemůže brát vážně. Celkově podprůměrný film. ()

milancecil

Opravdu vydatná a nesnadno stravitelná porce syrového humoru a morbidní nadsázky, bez pochyb geniální, hořce cynická komedie, překypující provokativně absurdními situacemi a dialogy ve zmateně se klikatícím ději, vyplněném v rychlém sledu se střídajícími událostmi, jakoby přesně v duchu podivných myšlenkových pochodů hlavní postavy, Alphonse Trama, evidentně vyšinutého chlápka bez nějaké prospěšné a pozitivně naplňující práce, jen tak se potulujícího v dlouhém zimníku, se zavíracím nožem v kapse a s vražednými fantaziemi v hlavě, divákovi se sice po celé vyprávění nedostává příliš mnoho příležitostí obstát, třeba i přes úpornou snahu, s běžně užívanou racionální logikou, spíše je jen jakoby zlomyslně tvůrcem ponechán v nechápajícím, užaslém údivu nad tím vším, více méně zkratkovitým, náznaky a útržkovitou symbolikou zahuštěným děním, kdy jediné co může s napětím očekávat, je jen nějaké milosrdně spásné vysvobození v podobě vše objasňujícího dějového rozuzlení, opravdu po všech stránkách skvělé a velmi poutavé dílo, přesahem svého závažného obsahového sdělení dokonce dosahující až k úrovní hlubšího morálního poselství. ()

Zagros

Studený bufet pro mě byl dlouho neznámým filmem. Ono není divu, člověk na něj často nenarazí, není to žádná kriminální komedie ze středního proudu pro všechny. Pokud má ovšem někdo rád absurdní černý humor, tak rozhodně doporučuji. Málo v kterém filmu pozve hlavní postava vraha své ženy na kafe a ptá se jej, jak se cítí. To není žádný spoiler, o děj tady totiž vůbec nejde. Celý film je jen sled podivných a praštěných situací, s ještě podivnějšími a praštěnějšími postavami. Postavy jednají naprosto neočekávaně a přitom vedou doslova neuvěřitelné dialogy. Ty naštěstí ve většině případů baví a jejich absurdita v kontrastu s vážnými tvářemi herců je občas nádherně vygradovaná. Přes bezdějovost filmu jsem celou dobu s napětím sledoval, co bude dál, protože odhadnout se to dopředu nedalo. Nakonec dávám čtyři hvězdy. Přeci jen si Studený bufet vybral i několik slabších chvilek a zpočátku je potřeba trochu trpělivosti než se člověk naladí na stejnou vlnu s tvůrci, když se to ale povede, pobaví se skvěle. ()

DannyBoy80

Film má vynikající rozjezd, prvních 20 minut je pekelně absurdních a prošpikovaných brilantními rozhovory. Následně kvalita klesá a film se točí dost v kruhu a je schopen vykrádat sám sebe. Herecky dobře zvládnuto, kamera perfektní včetně snímaných interiérů a exteriérů. Bohužel scénaristicky se to zaseklo. ()

Piggsy

Při sledování tohoto filmu jsem ani na chvilku nepochyboval o tom, že to tady bude v červených číslech. Holt čím větší pi*čovina, tím víc procent na čsfd, to je krutá realita... U nádherných filmů, jako je třeba Dům tisíce mrtvol, se to odpadama jenom hemží, no a z jakýchsi nesmyslných blábolů, kterým ani sami nerozumíte, se takřka posíráte blahem. Brát vám to nebudu, ale nechápu vás :-( ()