Absurdní komedie z pařížského podsvětí, ve které se nezaměstnaný muž seznámí s vrahem svojí ženy a mrzutým policejním inspektorem. (Netflix)

Chlo0opek

Tak na tomhle filmu byly občas vtipné opravdu jen ty absurdity. Vůbec se nezabýval nějakým trestem či výčitkami svědomí za spáchané vraždy. Nesympatičtí "hrdinové", naprosto nepřirozené chování všech zůčastněných, film založen pouze na těch absurditách, nic víc.. ()

Elwyn

Excelentí herecké výkony všech ústředních postav povyšují tento naprosto originální snímek do nejvyššího patra aburdních, hořkých tragikomediíí. Nevzpomínám si na film, který by se absurditě "bufetu" byť jen blížil. Těžko srovnávat, neboť není s čím. Každopádně patří mezi filmy, které mě rozesmějí pokaždé, když se na ně podívám. ()

Sejkorka

Člověk jen zírá, co to ti Frantíci vymysleli za absurdní komedii. "Zabil jsem vám manželku. Ok, večeřel jste ? Ne ? Dáte si polívku ? Rád" ....Cítím tam Švejka na druhou, odmocninu z Cimrmana, zlomek Ference Futuristy a velkou porci Monty Pythonů. Jedná se o satirický pohled na dnešní dobu ad absurdum. K době covidové, přes 30 let po vzniku filmu, to pásne jak zadek na nočník.I teď přeci zachraňujeme mrtvé ..... Bond girl Carole Bouquet se jen mihne na závěr, ale její pohlednost vůbec není absurdní :) ()