Loulou

• Francie

Loulou

Drama / Romantický

Francie, 1980, 110 min

Tvorcovia knihy 1001 filmov atď. odviedli skvelú prácu, pretože keď ich raz snáď uvidím všetky, zhruba iba 150 filmov budem považovať za slabších, ktoré by som vymenil za iné. U každého by to bolo podobné, len filmy by sa líšili. Loulou je jeden z tých pre mňa menej zaujímavých. V podstate nemá dej, iba tak plynie, takže sa nedočkáme ani žiadneho silného záveru. Hupertka je znudená zo vzťahu s fajn chlapíkom, začne si preto s flákačom Depardieum a má pochybnosti....atď... Depardieu ako keby hrál sám seba (chlast, sex, krčmy), len bez peňazí.(24.8.2012)

• Tommassi3

Mladý Gérard Depardieu jako Loulou nemá co hrát, jakákoliv snaha o drsňáka přichází vniveč, a tak člověku nezbývá než se zamýšlet nad tím, co vlastně Nelly Isabelle Huppert donutí odejít od Andrého Guye Marchanda, co ji táhne k takové nule, jako je Loulou, co ji táhne k chlapovi, který odmítá jakoukoliv zodpovědnost, práce mu smrdí a nejlépe ze všeho mu sedí ožírat se a povalovat se svými kamarády v bytě, který by si nemohli dovolit bez Nellyných peněz, nebo se povalovat s Nelly.. Dokonale uvěřitelný příběh ze života, který však v této podobě neskutečně nudí, většina, pomineme-li Andrého, postav není schopna diváka zvlášť zaujmout.. Alespoň mě určitě žádná nezaujala, ani ta hlavní, jedna z nejzoufaleji napsaných postav, v jaké jsem Gérarda viděl..(14.7.2013)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(19.5.2006)

Milostné drama francouzského režiséra Maurice Pialata je, podobně jako jeho další film Policie, neskutečně realisticky natočený a syrovost a autentičnost dýchá z každého filmového okénka. Mladá, z dobré rodiny pocházející dívka Nella (Isabelle Huppert) se na večírku seznámí s charismatickým, avšak příliš lehkovážným a požitkářským mužem, který si říká Loulou (Gerard Depardieu), a nedokáže mu odolat. Opustí svého manžela a navzdory naprosto rozdílným povahám, původu i zájmům hodlá žít s tímto tvrďáckým hejskem, který chodí jen v černé kožené bundě a příležitostně něco ukradne, pracovat se mu nechce a přednost dává vášnivým nocím s holkou v posteli. Film je ohromně opravdový a bez příkras, což je zdůrazněno roztěkanou ruční kamerou a především naprosto přirozenými dialogy. Jednoduše, jako bychom doopravdy nahlíželi do životů filmových postav, nic není vyumělkované. Pialat se v tomto filmu nevyhýbá ničemu, ve snaze maximálně popsat charaktery Loulou a Nelly využívá mj. i hojnosti sexuálních scén. Zajímavý snímek, u nás prakticky neznámý. (Btw.: postavu Nelly měla prý původně hrát buď Isabelle Adjani nebo Miou-Miou. Isabelle Huppertová si však s rolí poradila více než dobře).(12.10.2006)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(15.2.2009)