Loulou

Loulou

Drama / Romantický

Francie, 1980, 110 min

• Tommassi3

Mladý Gérard Depardieu jako Loulou nemá co hrát, jakákoliv snaha o drsňáka přichází vniveč, a tak člověku nezbývá než se zamýšlet nad tím, co vlastně Nelly Isabelle Huppert donutí odejít od Andrého Guye Marchanda, co ji táhne k takové nule, jako je Loulou, co ji táhne k chlapovi, který odmítá jakoukoliv zodpovědnost, práce mu smrdí a nejlépe ze všeho mu sedí ožírat se a povalovat se svými kamarády v bytě, který by si nemohli dovolit bez Nellyných peněz, nebo se povalovat s Nelly.. Dokonale uvěřitelný příběh ze života, který však v této podobě neskutečně nudí, většina, pomineme-li Andrého, postav není schopna diváka zvlášť zaujmout.. Alespoň mě určitě žádná nezaujala, ani ta hlavní, jedna z nejzoufaleji napsaných postav, v jaké jsem Gérarda viděl..(14.7.2013)

• Hejtmy

Neskutečná slátanina, ve které se tak polovinu stopáže šuká a ve zbytku se mluví o tom, jak se šukat bude. Jakékoliv kvality, ať už herecké nebo režijní, se v tom zaručeně rozplynou. Nechápu účel vzniku filmu, porno to není, sociální kritika taky ne, kdo ví jaký byl záměr tvůrců... 25%(11.1.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,000,000(5.4.2010)

• dopitak

Jako by nestačilo, že Loulou je doslova ničemný film. Mizerně zahraný, mizerně natočený, a hlavně mizerně napsaný, děj nevede nikam, postavy jsou lemplové, co se poflakují před kamerou a ani snad nevědí, co mají dělat. To není žádná hluboká sonda ani pokračování Cinema verité, to je bída. Jako by to nestačilo, je to ještě horší. Český dabing vzniklý podle všeho krátce po revoluci ve firmě Smrček production může směle kandidovat na jeden z nejhorších dabingových počinů všech dob. Osm herců dabuje veškeré postavy, takže zase stejný hlas patřící jedné postavě střídá scéna, ve kterém stejným hlasem mluví někdo jiný, a na večeři u jedné staré paní se všichni potkají. Zvuková režie je otřesná, stopa je mizerně nalepená na původní zvuk, ale to všechno není nic proti smysluplnosti dialogů. Nevěřím, že by v originále zaznělo tohle, co vůbec neleze z pusy Čechům.(26.3.2014)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(19.5.2006)