poster

Loulou

 • Francie

  Loulou

Drama / Romantický

Francie, 1980, 110 min

 • liborek_
  ****

  Milostné drama francouzského režiséra Maurice Pialata je, podobně jako jeho další film Policie, neskutečně realisticky natočený a syrovost a autentičnost dýchá z každého filmového okénka. Mladá, z dobré rodiny pocházející dívka Nella (Isabelle Huppert) se na večírku seznámí s charismatickým, avšak příliš lehkovážným a požitkářským mužem, který si říká Loulou (Gerard Depardieu), a nedokáže mu odolat. Opustí svého manžela a navzdory naprosto rozdílným povahám, původu i zájmům hodlá žít s tímto tvrďáckým hejskem, který chodí jen v černé kožené bundě a příležitostně něco ukradne, pracovat se mu nechce a přednost dává vášnivým nocím s holkou v posteli. Film je ohromně opravdový a bez příkras, což je zdůrazněno roztěkanou ruční kamerou a především naprosto přirozenými dialogy. Jednoduše, jako bychom doopravdy nahlíželi do životů filmových postav, nic není vyumělkované. Pialat se v tomto filmu nevyhýbá ničemu, ve snaze maximálně popsat charaktery Loulou a Nelly využívá mj. i hojnosti sexuálních scén. Zajímavý snímek, u nás prakticky neznámý. (Btw.: postavu Nelly měla prý původně hrát buď Isabelle Adjani nebo Miou-Miou. Isabelle Huppertová si však s rolí poradila více než dobře).(12.10.2006)

 • Tommassi3
  **

  Mladý Gérard Depardieu jako Loulou nemá co hrát, jakákoliv snaha o drsňáka přichází vniveč, a tak člověku nezbývá než se zamýšlet nad tím, co vlastně Nelly Isabelle Huppert donutí odejít od Andrého Guye Marchanda, co ji táhne k takové nule, jako je Loulou, co ji táhne k chlapovi, který odmítá jakoukoliv zodpovědnost, práce mu smrdí a nejlépe ze všeho mu sedí ožírat se a povalovat se svými kamarády v bytě, který by si nemohli dovolit bez Nellyných peněz, nebo se povalovat s Nelly.. Dokonale uvěřitelný příběh ze života, který však v této podobě neskutečně nudí, většina, pomineme-li Andrého, postav není schopna diváka zvlášť zaujmout.. Alespoň mě určitě žádná nezaujala, ani ta hlavní, jedna z nejzoufaleji napsaných postav, v jaké jsem Gérarda viděl..(14.7.2013)

 • Anderton
  ***

  Tvorcovia knihy 1001 filmov atď. odviedli skvelú prácu, pretože keď ich raz snáď uvidím všetky, zhruba iba 150 filmov budem považovať za slabších, ktoré by som vymenil za iné. U každého by to bolo podobné, len filmy by sa líšili. Loulou je jeden z tých pre mňa menej zaujímavých. V podstate nemá dej, iba tak plynie, takže sa nedočkáme ani žiadneho silného záveru. Hupertka je znudená zo vzťahu s fajn chlapíkom, začne si preto s flákačom Depardieum a má pochybnosti....atď... Depardieu ako keby hrál sám seba (chlast, sex, krčmy), len bez peňazí.(24.8.2012)

 • LiVentura
  ***

  Snad kritika společnosti... snad příběh o lásce, snad výpověď nelehké reality. Film o životě dívky z vyšší společnosti, která se zamiluje do bývalého trestance a "flákače". Také je to film trochu o tom, kterak dokáže žena s muži zamávat, zvláště, když si dlouho nemůže mezi dvěma vybrat..!!!(5.12.2009)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(19.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace