Ve světě ohroženém slunečním úlomkem letícím k Zemi uvízne osmnáctiletý chlapec cestou na chalupu v neznámém městě. Série bizarních dobrodružství ho donutí postavit se svým největším strachům – smíření se s realitou vykloubeného světa, se sebou samým a se svým otcem. (Artcam Films)

Skalda_2

Brutální vedro: Historky z Pardubic. Vyvedený debut, který dokazuje, že český film nezemřel s impotentníma rádoby romantickejma komediema. A hrdě přichází jako film s koulema. Dobrá zpráva je, že na to má! ()

TomasKotlant

První scéna na poměry české produkce působí fantasticky. Pak už je to až do závěrečných titulků jedno velké WTF. Pro znalce pardubického prostředí prochází hlavní hrdina neustálými teleporty, náhradní doprava za vlak se realizuje z autobusového nádraží, což je mimo realitu, půlka postav včetně hlavního hrdiny se často chová na hranici totální demence a návaznost dějů postrádá běžnou a někdy snad i jakoukoliv logiku. Ale stejně to chceš dokoukat do konce, protože... co kdyby tam nějaká logika s tím šutrem ze Slunce nebo připálenou omeletou míchanou s tousty nebo co to vlastně bylo někde byla? ***Ve zkratce: Něco mezi totální sračkou amatérštější než spousta amatérských filmů a na druhém pólu metaeposem pracujícím s podvědomými programy reality a přeprogramovávajícím energetická pole diváků za hranicemi schopností Alejandra Jodorowského. ***Kvesčnmark: Pan K. je nějaké cameo Franze Kafky? ***Lokální poznámka: Garáž je pizzerie v Pardubicích a žádnej takovej bejvák tam co vím není. ***Poděkování: Děkujeme PARDUBICKÉMU KRAJI, že financuje filmy, kde jsou Pardubice plné násilníků, jezdí sem jeden motoráček za celý den a krom pár náhodných urbexerů tady tedy i nadále zůstane klid a mír. Nicméně jako pocta starému autobusovému nádraží film slouží dokonale. #PardubickéLetníKino ()

mrHoracio

Cenim zaobaleni do celosvetove klimaticke krize a pridani apokalyptickeho prvku v podobe kusu slunce, ktery hrozi znicit Zemi. Ale bez toho by to byla jenom cesta jednoho kluka na chatu, ktery si neumi pockat normalne na autobus a stava se mu jedna nehoda za druhou (dosti nerealisticke situace). Atmosfera “brutalniho vedra” byla vystihnuta vyborne, ale scenaristicky je to nuda a vysledna messege o tom, ze klima nam da nadeji a lide a zvirata se kvuli vedru chovaji mileji nez normalne, moc nedava smysl. Cenim hlavne babicku ve vlaku a dialog o kulne. LFŠ2023 ()

NorseSword24

Slnečný deň kedy to slnko hreje do neznesiteľných teplôt, všade pot a teplo, hlava je omámená, chuť na to niečo robiť je vzdialená a nezostáva nič iné len čakať kým ten otrasný deň skončí. To keby sa podarilo poriadne znázorniť v tomto filme. Miesto toho ten film pôsobí ako ten deň, ale v tom zlom. Čakáte kedy to dianie o ničom skončí.  Pritom ma obsah deja dosť zaujal. Ale tie scény sú proste random. Keby to ma do tej polhodiny. Nevyužitý potenciál celkom dobrého námetu. ()

mira.l odpad!

Co to bylo?? To bylo fakt brutální..... hovno. Už někde za polovinou mi bylo jasný, že radši ani nebudu na konci zkoumat, jestli jsem na tohle ze svých koncesionářských poplatků přispěl i já. A to ani nemluvím o tom, že jsem to stáhnul patrně jen kvůli Judit Bard... e-e, Pecháček, která se ... tam vůbec neobjevila, nefiguruje ani v závěrečných titulcích. ()

rivah

Nakousnutá řada dění, film takřka beze slov se zakládá na vyvolání dojmů či emoci...Nic víc nesděluje.(max.50%) ()

makousek

Je to něco mezi amatérským filmem a famáckým cvičením. Herecké výkony na úrovni Jiráskova Hronova, ale "omladina" v sále byla spokojená. Díky slunečnímu úlomku se lidi chovají "divně", takže všechny brutální díry ve scénáři si tvůrci omluví tím, že to tak má být. Jestli tohle je "nová nadějná generace", tak za mne nee. ()

DanMac

Zaujímavý koncept pretavený do občas vtipnej, no väčšinu času nepochopiteľne nevyužitej a nikam nevediacej poviedky z Pardubic a okolia. S “brutálním vedrem” sa nepracuje takmer nijak a všetky naznačené motívy nemajú (ak vôbec) patričné ukončenia. [KVIFF2023] ()

riza-do

Jako Hradečák jsem v Pardubicích za svůj život procekal mnoho hodin, ale nikdy jsem netrpěl tak, jak těchto 75 hodin. Jestli se něco tvůrcům povedlo bravurně, pak je to na diváka přenést utrpení při čekání na hromadnou dopravu, kdy se už první půlhodina zdá jako nesnesitelně dlouhá hodina. Při níž má člověk nutkavou potřebu přemýšlet, jestli je to tak špatné omylem, nebo prostě záměrně. Ale jelikož poselství film nepřinese ani do poslední minuty, přičemž zdejší hodnocení a ocenění tomu nenapovídá, mohu jen soudit, že tohle rozhodně nebylo pro mě. Sílu se na to podívat znovu ale fakt nemám, bych se zpotil možná víc než zdejší postavy. Jsme si vazbě jistí, že sem bezablodila jen další amatéřina? ()

Prubner odpad!

Proč někdo utrácí moje koncesionářské poplatky na výrobu takových sraček ? Hlavní hrdina cestuje, zažije několik nesmyslných setkání s nesmyslně jednajícími lidmi a to je vše. Do hlavní role obsadil režisér svého bratra, naprosté herecké nemehlo, ale těch nemehel je ve filmu víc - v první řadě samotný scenárista a režisér. Za mě naprosto zbytečný, stupidní film. Někdo v tom samozřejmě může hledat symboliku nebo poselství a možná i něco najde, ale pro mě je to ztráta času. P.S. Maskéři se taky moc nepředvedli, jak už tu někdo napsal, maska hlavního hrdiny fakt připomíná ze všeho nejvíc Quasimoda. ()

Germanicvs

Smířlivé minimalistické podobenství o možném a takřka hmatatelném konci světa (tak trochu pod vlivem Trierovy Melancholie). Útěk vlastně může být návratem. ()

blondboss

Riadny český mindfuck. To, že som nepochopil pointu a "co tím chtěl básnik říci" ma až tak nevyrušuje, ale to, že som sa príšerne nudil a veľmi často krútil hlavou, to už sa neodpúšťa. Chápem tú snahu prísť s niečím novým a artovo nakloneným, ale musí to mať nejakú hlavu a pätu. Tu som to nebadal a preto pre mňa len veľmi slabý snímok. 35 % ()

rigby

Nepovedený pokus o hluboké nezávislé umění. O čem to vlastně mělo být a proč jsem více než hodinu musel trpět nad něčím, co nemá žádnou myšlenku ani sdělení? ()

bedn1

Brutální béčková blbost, vydržel jsem jen necelou půlhodinu. Od tak oceňovaného a protlačovaného filmu jsem čekal méně amatérismu a aspoň nějakou smysluplnost. ()

skorpion112

Fajn malý místama hodně amaterský ale velmi slibný debut mladého českého režiséra. Moc se mi líbilo do jaké míry se může s filmem stotožňovat generace Z (do které taktéž spadám). Film o hledání sebe sama a o tom jak v nás nejistota a obecně krizové situaci probouzejí naše animalistické pudy, které v sobě všichni někde v hloubi máme. Možná až na místy hodně amatérské herecké výkony se jedná o povedený a zábavný snímek ukazující, že mladá generace režisérů přichází. Tudíž si myslím že tento amatérský experiment s prvky Kafkovského hrdiny by měl zhlédnout každý fanoušek českého filmu. ()

otecBobby

Ahoj Vinnie, vyrazili jsme v letním vedru na Vaše Brutální vedro do Lucerny. Pobavili jsme se. Užili jsme si odkazy na jiné tvůrce. Vaši bývalí učitelé z Ostrovní. ()

Finále Plzeň začne 22. září

Finále Plzeň začne 22. září

08.09.2023

Film-iálový inter-kino-vizní festival. Jen na Finále uvidíte průřez kompletní českou audiovizuální tvorbou – filmy a seriály, které jsou v kině, v televizi nebo na internetu. Kromě projekcí je… (více)