Černočerná tma

• USA Pitch Black (více)

Během letu po odlehlé cestovní trase dojde k nehodě a osobní loď se čtyřiceti pasažéry je nucena nouzově přistát na planetě, kterou zvolí počítač jako tu nejvhodnější. Již během přistání většina pasažérů zemře. Přežije jen malá skupina poněkud nesourodých pasažérů. Pilotka Fryová, pár civilistů, žoldák Johns, který převáží do vězení vraha Riddicka, jenž má zvláštní schopnost vidět ve tmě. Všichni se vydají hledat vodu. Cestou míjejí kostry obrovských zvířat a dojdou až na starou geologickou základnu, kde objeví záchrannou loď, s kterou by mohli z planety odletět. Když jeden z trosečníků zmizí, Fryová se spustí do jeskyně a najde tam už jen jeho ostatky. Planetu totiž obývají létající masožravé příšery, které útočí jenom ve tmě, protože je světlo odpuzuje. Postupně zjišťují, že nestvůry vylézají z podzemí jen při zatmění místních sluncí. Jednou za 22 let postihne planetu totální zatmění. Ten den se blíží... (TV Nova)

blazma

Pro mě nejlepší film kde Vin diesel má hlavni roli. Scifi Příběh, ztroskotaní na neznámé planete, jedineční predátoři. Ruzne postavy, bohužel většinu casu neuvěřitelné stupidní chováni všech postav, no a Riddick, který má všechno na háku. Potom z ničeho nic, se začne zajímat. Celkový filmový dojem je ovšem perfektní. Nic méně, nehledat nějaké zajímavé Scifi filmy, nejspíš bych ani nevedl ze takový film někdy existoval. Škoda, tenhle film si větší popularitu rozhodne zaslouží, stejně jako jeho pokračováni. ()

Eraya13

Co na to říct? Tenhle film nebyl pro mě, sice měl slušný začátek, který zaujal, ale tím to končí. Stopa byla dlouhá a u sledování jsem si přestavěla půlku pokoje. Van Diesel mi nevadil, trochu zaujal, ale pozornost mi neudržel. Charaktery mě moc nezaujaly a vůbec jsem nevěděla, kam ten film má jako směřovat! Jsem ráda, že to mám za sebou a vážně nevím, zda je to mnou nebo filmem. Nezaujal. ()

moviepill

Úprimne ma celkom sklamalo, že táto už asi aj kultová záležitosť ma nechala chladným. Vôbec by mi nevadilo, že je to tak podobné filmom s oveľa väčším ratingom, ale jednoducho som sa nudil. Jediná scéna, pri ktorej som spozornel, bol zákryt planét. To bolo efektné. Inak je to skôr priemer na zabitie času. Škoda . ()

Goodlooker

Velice dobrá oddechovka s kvalitními proporcemi, která vás přes svůj silně zapáchající Scifi žánr udrží přikována před obrazovkou. Vin Diesel je vynikající, stejně jako dalíš herci, kterým není dám takový prostor. Ne, že bych neviděl hluchá místa, protože to s menstruací jedné z hlavních hrdinek je dosti ujeté, ale i přes podobné chybky se jedná o velmi kvalitní kousek. 80% ()

Sonick odpad!

Kolikrát jsme to tu už měli? Partička složená z pár arabů, tlusťocha, nějaký ženksý, poldy, pohledný zkušený holky, co to má napovel a hlavního hrdiny, kterej je silnej a ve všem se vyzná se dostane do prekérní situace, když je napadnou nějaký slizký potvory. Arabové, ženská, co tam nic nedělá a tlusťoch umřou první, potom se to pokouše navzájem, zbydou hlavní hrdinka a hrdina, vyměněj si pár dojemnejch slov a jeden z nich to schytá. Podíveje se jak se jmenuje druhej díl a hned budete vědět kdo. Navíc nějaká ta hvězdička dolu za strašně bakelitový efekty, špatnýho Vina Diesela, skoro žádnou akci ani napětí a málo mrtvejch černochů. Jste naštvaný, že jsem vám v podtatě prozdradil děj? Ještě mi poděkujte a pusťte si něco jinýho! ()

sooni

První postřeh, nutné je se koukat na tento film pokud je nejlíp neproniknutelná tma, to se i pak sem tam bojíte. Černočerná tma ctí své jméno, pokud se na ni podíváte, tak jako já, za slunečného dne, nic moc z ní nemáte. Tam ty potvory co tam běhaly udělat ještě míň počítačový a dostalo by to i 4* ()

Fosgo

Akční béčková sci-fi podívaná, ani přespříliš hloupá či příliš nelogická. Herci se snažili, co více dodat. Použitím různých barevných filtrů, hrou světel a stínů se film technicky zdařil. A ... na jedno shlédnutí dostačující, pro druhé není důvod. ()

Patr1k

Ako milovník sci-fi musím uznať, že ide o skvelý film, herecké výkony nejako moc neoslnia, no graficky je ten film skvelo spracovaný, tu je vidieť ako sa dá dobre zužitkovať rozpočet, prvá časť filmu trošičku nudí, no postupne to naberá na obrátkach, jedna hviezda chýba kvôli hlbšiemu deju (môj názor) ()

Sentinel

Někdy si říkám, jestli se narodil dřív Riddick, nebo Vin Diesel. Jen málo herců se ke svým postavám skutečně tak "hodí". Námětem se Pitch Black řadí mezi průměr (nouzové přistání na zdánlivě opuštěném ostrově/místě/planetě, postupné zjišťování, že přeživší nejsou tak docela sami, útěk a zachránění se), ale Riddickovo charisma film o jeden stupínek povyšuje. ()

veverysiak

Budem drzo trúfalý, ale dovolím si tvrdiť, že sa časom stal z tohoto kúska kult, a to so všetkým, čo ku kultu patrí - hlavné persóny nie sú žiadne hviezdy, ústredné myšlienky a motívy nesršia žiadnou mimoriadnou originalitou, v hektickom slede udalostí zachytíme viacero úsmevuhodných nelogickostí, postupom času viac a viac rednúci hrdinovia zaperlia niekoľko lacno-stupídnych hlášok, to všetko ale upadá do čiernočierneho zabudnutia kvôli atmosfére a spiritu dielka ako celku, ako aj originalite námetu, takže 80%. ()

ChR1S

Výborné sci-fi u kterého jsem se rozhodně nenudil. Člověk si řekne, že to bude celkem OK, když lidé přistanou na planetě, kde není známka života a kde neexistuje noc - ovšem do té doby, než nastane zatmění Slunce, to se potom začnou dít věci. A v tuhle chvíli je dobré mít po boku Vina Diesela, kterej si umí jako vždy poradit! ()

da-a

Přistáli na planetě dvou sluncí, ale to pravé peklo zde propuká až po jejich zatmnění. Rozdotivné bestie ale mají problém a ztroskotancům svítá naděje - efektní vrah Vin Diesel si nabrousil nůž a jde po tepnách všeho, co mu přijde do cesty, neboť co Riddicka chce zabít, to ho posílí. David N. Twohy má na kontě jeden nezanedbatelný úspěch - dal fanouškům padoucha, co se vlivem okolností mění v hrdinu a tahouna, kterému tímto můžou fandit, aniž by přišel o svou magicky záporáckou auru, která je děsně cool a na kterou je vhod přílípnout příslušný trademark. Riddick je v Dieslově podání charakter hodný kultovního následování a je tím, co dělá Černočernou tmu víc, než jen mírně nadstandardním, mírně futuristickým a mírně brutálním horůrkem. Nutno režisérovi připustit, že s materiálem (na němž se podílel i autorsky) pracuje nanejvýš zdařile - v rámci limutů (které se přeci jen projevují slabšími místy v závěru s některými nelogickými situacemi, např. příšer jsou celá hejna, ale aktéři mají dovolený ten luxus být v kritických situacích atakováni vždy jen jedním z celého monstrstáda). Ačkoliv létajícím, tmu tmoucí milujícím tvorům do fazóny Vetřelců ještě něco chybí, jsou originálním a pro Riddicka důstojným protivníkem, což je vzhledem k jeho naturelu obdivuhodný výkon speciálních "efektérů". Ke konci snímek trochu měkne, ale chytře si otevřel cestu na možný sequel, což se po jeho uskutečnění ukázalo jako velmi dobrý nápad. Černočernou tmou se odhalilo, že ve vesmíru tvůrčích nápadů je naštěstí ještě dostatek planetek, které lze objevovat, dobývat a s děsivým výkřikem na nich umírat. Riddickovo hřiště je kurevsky veliké - pojďte si s ním hrát. ()

Bugiii

Film měl celkem dobrý a napínavý děj....ale opravdu se mi nelíbily některé nesrovnalosti....nebylo to promyšlené do detailů, prostě tohle sci-fi mě nějak nebere...ale za kameru a výkon herců dávám tři hvězdičky. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

13.02.2023

Zatímco Vin Diesel mluví o rodině a čelí novému nepříteli v čerstvých ukázkách na desátý díl již mírně utahané série Rychle a zběsile, myslí herec a producent bokem i na svoji druhou významnou… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)