poster

Barva ráje

 • český

  Barva Boha

 • Írán

  Rang-e khoda

 • anglický

  Color of Paradise, The

Drama

Írán, 1999, 90 min

Režie:

Majid Majidi

Scénář:

Majid Majidi

Kamera:

Mohammad Davudi
 • Fabienne
  ****

  Filmy z Blízkého východu k nám proudí stále jen v omezeném množství, a snad proto jsem k nim tolerantní o trochu víc než k hollywoodským blockbusterům. Možná se to projevilo i u mého hodnocení tohoto íránského snímku. Nemám ráda patos a přestože je tento film patetický až přespříliš (ani Spielberg by se za něj nemusel stydět), nevadilo mi to, spíše naopak. Cítila jsem přirozenost a opravdovou touhu sdělit "něco" divákovi.(23.8.2005)

 • eLeR
  ****

  Neskoro bolo utekať a kričať Mohammad ... neskoro. Majidi nám zase rozpovedal jeden detský príbeh, veľmi prirodzený a s krásnou muzikou a zase bol ten príbeh smutný. Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou vol. 3(1.3.2016)

 • sochoking
  *****

  Tak, ako čítal z kamienkov vo vode, alebo z klasov pšenice, ma nesmierne dojímalo. Malý Mohammad nám ukázal, ako vnímať svet srdcom a nie zrakom. Veľmi hlboký a citlivý film a druhý v poradí od Majid Majidi , ktorý som videl a ponechal ma v úžase!(8.10.2009)

 • Jossie
  ****

  Působivý a dojemný film o slepém chlapci a jeho složité cestě do otcova srdce. Nejkrásnější scény filmu jsou otec na mostě, ten strašlivý okamžik rozhodování se a úplný závěr, záře, která osvítí chlapcovu ruku... krásné.(22.8.2005)

 • emma53
  ****

  Majid Majidi mě opět přesvědčil. že umí. Silný a velmi smutný příběh malého a slepého Mohammada je jeden z těch, kde si člověk opravdu silně uvědomí, jak nádherné je vidět "Barvy ráje". Víte co je horší? Mít v pořádku zrak a nevidět. Velkým plusem považuji i to, že hlavní roli hrál chlapec, který takto postižen skutečně je. I to dokáže dodat na působivosti, což si zřejmě Majidi při výběru herců do filmu dobře uvědomoval. To všechno je podtrženo opravdu nádherným soundtrackem.(9.9.2012)

 • - Režisér Majid Majidi si obvykle vyberá do svojich filmov nehercov, tentoraz si do role Mohammada vybral slepého chlapca, aby jeho vystúpenie bolo čo najautentickejšie. (Karush)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace