Barva ráje

Írán, 1999, 90 min

Majid Majidi

Majid Majidi

Mohammad Davudi

Stejně jako v Božských dětech i tady dokázal Majidi vytvořit čistý a krásný film (nejen) o dětech. Chytí za srdce a neuchyluje se k citovému vydírání. 8/10(3.1.2013)

Na plakátku stojí Masterpiece a ono ano! Poetický velezdařilý počin se strhujícím závěrem. Dědek by zasloužil facku, kluk pohlazení a Bůh odpuštění.(3.7.2013)

Prostě krásný film.(28.8.2005)

Tak, ako čítal z kamienkov vo vode, alebo z klasov pšenice, ma nesmierne dojímalo. Malý Mohammad nám ukázal, ako vnímať svet srdcom a nie zrakom. Veľmi hlboký a citlivý film a druhý v poradí od Majid Majidi , ktorý som videl a ponechal ma v úžase!(8.10.2009)

Dámy a pánové, tohle je naprosto brilantní .. porozuhodné .. nádherné dílo. Je to myslím úplně první film íránské kinematografie, se kterým jsem se setkala a byla to přímo trefa do černého. Hned od prvních vteřin jsem v srdci cítila hrozně zvláštní lítostivej pocit - jistě, bylo to díky tématu a hl. mladému herci, který si tam zahrál, ale to, jakým způsobem je tenhle snímek natočen, to mu jen přidalo na kvalitě. Ono když film není vyloženě, jak to napsat .. hollywoodskej trhák, spousta lidí jej zatracuje a nedá mu šanci, ale tenhle film mi ukázal a stejně tak jako spousta dalších, že i ty, které stojí mnohem méně peněz a jsou točeny třeba na íránském venkově a ukazují úplně ty nejnormálnější věci, vztahy, situace, že to tolik chytne za srdce, že není jiné cesty jak .. tleskat, tleskat, tleskat, to je vážně nádhera!!!(20.5.2008)