poster

Barva ráje

 • český

  Barva Boha

 • Írán

  Rang-e khoda

 • anglický

  Color of Paradise, The

Drama

Írán, 1999, 90 min

Režie:

Majid Majidi

Scénář:

Majid Majidi

Kamera:

Mohammad Davudi
 • rawen
  ****

  Stejně jako v Božských dětech i tady dokázal Majidi vytvořit čistý a krásný film (nejen) o dětech. Chytí za srdce a neuchyluje se k citovému vydírání. 8/10(3.1.2013)

 • AngelAngie
  *****

  Dámy a pánové, tohle je naprosto brilantní .. porozuhodné .. nádherné dílo. Je to myslím úplně první film íránské kinematografie, se kterým jsem se setkala a byla to přímo trefa do černého. Hned od prvních vteřin jsem v srdci cítila hrozně zvláštní lítostivej pocit - jistě, bylo to díky tématu a hl. mladému herci, který si tam zahrál, ale to, jakým způsobem je tenhle snímek natočen, to mu jen přidalo na kvalitě. Ono když film není vyloženě, jak to napsat .. hollywoodskej trhák, spousta lidí jej zatracuje a nedá mu šanci, ale tenhle film mi ukázal a stejně tak jako spousta dalších, že i ty, které stojí mnohem méně peněz a jsou točeny třeba na íránském venkově a ukazují úplně ty nejnormálnější věci, vztahy, situace, že to tolik chytne za srdce, že není jiné cesty jak .. tleskat, tleskat, tleskat, to je vážně nádhera!!!(20.5.2008)

 • eLeR
  ****

  Neskoro bolo utekať a kričať Mohammad ... neskoro. Majidi nám zase rozpovedal jeden detský príbeh, veľmi prirodzený a s krásnou muzikou a zase bol ten príbeh smutný. Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou vol. 3(1.3.2016)

 • Maemi
  ****

  Mé druhé setkání nejen s Íránským filmem, ale také s režisérem Majidem Majidi. Jeho film, který jsem viděla už dříve, Božské děti, mě velmi zaujal, a proto jsem se sehnala i Barvu ráje. Tento film bohužel má očekávání nesplnil, ale to jistě proto, že byla příliš vysoká. Přese všechno je to krásný, kvalitní, zajímavý a nanejvýše poutavý film, v němž jsou citlivě vykresleny osudy slepého chlapce, který to v životě rozhodně nemá jednoduché. Snad u každého člověka vyvolá nějakou citovou odezvu, protože nejde se na něj dívat s odměřeným přístupem a chladným srdcem.(11.12.2009)

 • Pirkaf
  ***

  Na rozdíl od skvělého předchozího režisérova snímku Children of Heaven tlačí Barva Boha (správný název! - Barva ráje je nesmysl) trošku moc na city a za každou cenu se snaží diváka dojmout. Uznávám, že při sledování "slepého chlapce běžícího po rozkvetlé louce" nezůstane mnohé oko suché, mně to ovšem spíš připomíná dokument ze života postižených než "krásný film".(2.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace