Všichni ji chtějí, ale ... Hořce úsměvný pohled na začátek životní kariéry mladé učitelky, natočený podle prvního scénáře Haliny Pawlowské, který napsala ještě za svých studií. (oficiální text distributora)

ssarka

děj celkem o ničem,celým filmem se táhne ta hnusná šedá pachut té doby, herci průměr,na holky nejsem,takže hlavní představitelka krev a mlíko mě nebere a film vidím poprvé až ted,takže mě nostalgie nesvírá... ()

Lykos

Jsou tu slušné momenty, ale reakce některých postav jsou pro mě nepochopitelné. Kdyby to byla nějaká crazy komedie, tak bych se nad tím nepozastavovala, ale ono to mělo být asi spíše realistické dílko, no a to se teda na mě nezlobte, vy, co tu chválíte Halinu, za "jako ze života", ale to teda rozhodně ne! Nicméně se to dalo odkoukat a pohled na Přeučila v síťovaném tílku s dírou mě bude budit ze spaní ještě hodně dlouho. Ovšem na druhou stranu, co to tam předváděl Luťanský, to mi hlava nebere. ()

melis

Podle očekávání sladký průměr z let osmdesátých, ovšem scéna z autobusu hned v úvodu neměla chybu! Hvězdička navíc hlavní aktérce. ()

lineker

Hořkosladký příběh mladé učitelky a její první karamboly v oblasti vztahů, zaměstnání a socialistického zřízení. Pro mne se nejpůsobivějším momentem filmu stal dekolt soudružky učitelky. ()

Syn

Další film z dlouhé řady neprávem podhodnocených snímků. Civilní, upřímný pohled na trápení obyčejné holky, která chce jen normálně žít, ale okolí jí hází klacky pod nohy, kde se dá. Sympatická Jindra Bartošová, která ani náhodou není tlustá. Naopak, takhle má správně vypadat pořádná žena. ()