Monte Walsh a jeho přítel Chet Rollins jsou kovbojové marně hledající práci v městečku Harmony v Arizoně v době, kdy nejspíše končí "zlaté dny" starého Západu. Na nějaký čas se usadí na ranči vedeném Calem Brennanem. Za Montyho se chce provdat jeho dávná láska Martine, stárnoucí kovboj má však strach, že by oba nedokázal uživit. Východisko z neveselé finanční situace nachází Chet ve svatbě s vdovou Mary Eagleovou, která vlastní výnosný obchod s nejrůznějším zbožím. Zato jejich bývalý kamarád, nezaměstnaný Shorty, se dává na cestu bandity... Tvrdého, nekompromisního a vždy čestného Monte Walshe si zahrál Lee Marvin. Během své herecké dráhy byl většinou obsazován do úloh tvrdých a drsných chlapíků. Diváci ho znají především z titulů Muž, který zabil Liberty Valance, Dívka ze Západu (za který získal Oscara), Profesionálové, Tucet špinavců, Vládce severní dráhy. Další nezapomenutelnou postavou je Chet Rollins v podání Jacka Palance. Ten šíři svého hereckého rejstříku potvrdil ve filmech Shane, Pohrdání, Drsná Oklahoma, Hotel Bagdad, Batman či Tango a Cash. Postavu vyhaslé krásky Martine Bernardové ztvárnila francouzská herečka Jean Moreauová. Nejvíce se zapsala do divácké paměti v dramatech Výtah na popraviště, Nebezpečné známosti, Jules a Jim, Nesmrtelný příběh. O komediálních polohách svého talentu přesvědčila ve snímku Viva Maria! (oficiální text distributora)

Han22

Příšerně smutný western o konci zlatých časů. Čas nekonečné prérie se stávají minulostí, pozemky oplocují obrovské korporace a parta stárnoucích kovbojů stále obtížněji hledá práci. Občas se porvou, občas si zafrajeří, občas se i zasmějí a je tu nějaká sranda, ale konec se blíží. Jeden z party se ožení a na stará kolena si pořídí obchod, další mladší se dává na cestu zločinu a hrdina dokonce také uvažuje o svatbě a účasti v rodeo show. A pomalu ztrácí všechno, co pro něj bylo důležité... Jak jsem psal pomalý a depresivní film, který ovšem občas rozčísne vtipná scénka (demolice města při krocení koně) a který od nudy zachraňuje výborný Lee Marvin jako dekádami poznamenaný kovboj-veterán (přitom mu bylo jen 46). Rozhodně ne westernová "zábava", ale solidní 3* western. PS: Krásná hudba i písnička od Mama Cass (Mamas and Papas). ()

Bohemák

Poměrně upovídaná kovbojka, kde si přijdou na své fanynky Lee Marvina: chvíli s plnovousem, poté jen s knírem, pak jen s kotletami, posléze krácení vlasů... Žádná akční podívaná, jen truchlení pár chlapíků na tím, že povolání kovboje už není, co bývalo. ()

Disease

Jako adaptace mého oblíbeného románu hodně slabé, spíš se to tak trochu otřelo o jednu část, ale hlavně v první polovině se povedlo vystihnout atmosféru těch kovbojských skopičin. Druhá půlka sice akční, ale s románem nemá společného vůbec nic. Nicméně koukat se na to dalo a nenudil jsem se. ()

Alf

vůbec ne romantický, ale možná právě proto tak trochu nudný western, silnější příběh by určitě prospěl, scéna s krocením koně byla ale nezapomenutelná... ()

Mikino00 odpad!

Ne, ne a znovu ne. Tohle byla obrovská bída, film dějově stagnuje, vůbec nic zajímavého se tam neděje, herecké výkony nulové a režie mizerná. Nešlo se na to dívat, musel jsem se nutit a přemáhat. Takhle western rozhodně nevypadá! ()

BeranSon

Všechno jednou končí a toto je westernová nostalgie připomínající to nejlepší z tohoto žánru, chyby na kráse se ovšem najít dají, především místy slepota a hluchota. - 5/10 - ()

Ygnor

Kniha Jacka Schafera byla jednou z nejoblíbenějších knih mého dospívání, a která do mne vtiskla nikdy nemizící punc melancholie mého vnímání světa. Film, který zachraňuje hlavně atmosféra, ale bohužel obsahuje tak s bídou jednu čtvrtinu děje a myšlenek knihy. Přesto jsem rád, že jsem jej viděl, ale neudělal mi rozhodně takovou díru co centra emocí co "opravdový" Monte Walsh. Nedivím se zlému hodnocení těm to knihu četli a nedivím se ani maximálnímu, kteří o téhle "Zemi" neměli ponětí. ()

ilclassico

Pohodový film, s inteligentně napsaným scénářem (kniha se nezapře), a pěknou hudbou Johna Barryho. I když skalní fanoušci westernu budou mít poněkud jiný názor. V rámci žánru za 3,5. ()

Ironhead

Melo to atmosferu a libilo se mi, ze zde bylo krasne ukazany, ze zivot v ty dobe v ty krajine nebyl vubec zadna sranda nebo jen akcni/dobrodruzna zabava... *palec nahoru* ()

790511

Spousta chlapáků se sukovitými obličeji, kteří se každou chvíli mlátí a střílejí dřív, než si dokážu pořádně všimnout kdo je kdo a oč mu vlastně jde. ()

p.a.douch

Včera jsem po delší době viděl tento western a zvedl hodnocení o jednu hvězdu. Předloha byla perfektní (Jack Schaefer - Muž se srdcem kovboje) a film perfektně vystihl ducha knihy. Viděl jsem Monteho Walshe dvou představitelů (Lee Marvin zde a Tom Selleck ve filmu z roku 2003) a oba byli dobří. Ač je obsazení tohoto filmu velmi dobré a výkony zúčastněných taktéž Marvin nad tím vším ční do sakra pořádný vejšky. Toho Monteho jsem mu zkrátka věřil. William Ashman Fraker filmy o osamělých hrdinech uměl a tenhle se mu sakra povedl. 85 %. ()

Skunkiee

Tak trochu netradiční western, který mi však přesně padl do noty. Mohu jen doporučit, Lee Marvin je správnej drsňák. Zezačřátku jsem na to chvíli koukal jak sůva z nudlí, ale velmi rychle mě film pohltil a už nepustil...a jeliko film nemá hodnocení jaké by si zasloužil, dávám rovnou pět :) ()

PORTER44

Western o dvou honácích koní kteří se nechají najmout na jednom s posledních rančů v okolí,během působení na ranči působí film trochu komediálně až do té doby než se dva kamarádi rozejdou a zanedlouho jednoho zabijou a Walsh chce svého přítele pomstít tak se vydá po vrahovi kterým je navíc jejich kámoš navíc mu v té době umírá přítelkyně a z vtipného snímku se stává drama se smutným koncem.Skvělé herecké výkony L.Marvin a J.Palance. ()