Ve westernové komedii z amerického pohraničí září Dean Martin jako skvělý pistolník a sukničkář v jedné osobě. Jižanská kráska Phoebe (Rosemary Forsyth) je zasnoubená z temperamentním Donem Andreou (Alain Delon). Jejich svatební obřad ale nečekaně přeruší vpád Phoebina bývalého nápadníka, kterého Andrea nešťastnou náhodou zabije. Ženich se rozhodne uprchnout před zákonem do Texasu a počkat tam na svoji milou. Na hranicích se přidá k Samovi Hollisovi (Martin) a jeho indiánskému průvodci (Joey Bishop). Společně pak mají za úkol dopravit zásilku zbraní přes nebezpečné komančské území. Cestu této nesourodé trojice provázejí šarvátky s Indiány a osadníky, a v podstatě s kýmkoliv, kdo jim zkříží cestu. Účty si ale vyřizují i sami mezi sebou. Film je smrští gagů, vtipných hlášek a groteskního humoru. A když pak dorazí Phoebe a pozná Sama a Don Andrea podlehne půvabům zachráněné indiánské dívky, stane se Texas svědkem bezkonkurenčně nejpotrhlejšího souboje opačných pohlaví. (Magic Box)

vesper001

Má to své chyby (opakované záběry při bitvě s Komanči například), ale i poněkolikáté mě to rozesmálo. A to se cení. Oproti italským westernovým komediím méně úderů pěstí a více dialogů. („Ještě, že už nežijou mamuti, to bysme si užili.“) ()

andrii

Hnědé proti modrým. Kočkování pod sluncem rudým před růžovoucím usmířením. Na Divokém západě si to frčí, v Texasu zvlášť a jedině zlato barvy černé. Chrabrý, opovážlivý mladík s šátkem na krku, s koltem u pasu, trefí se do vkusu. Na dálku lehce foukne nám do nosu sladce francouzského vánku. ()

Casablanca

Ouuukeeeej... Jako parodie průměrné, nicméně skvělý Dean Martin a Alain Delon... Jediný větší nedostatek vidím v montáži. ()

Jezinka

Dean Martin skvělý, Delon dobrý, příjemný rozjezd filmu, ale pak se komedie začne kazit nutnou komičností indiánů a spadá to do frašky. Přitom bohatě stačila kulturní srážka španělského kavalíra a westmana. Tupí indiáni tomu spíše ubrali. ()

Han22

No tohle bylo úžasné! Představte si klasický western - kovbojové, osadníci, dobytek, armáda, indiáni hodní i zlí. A do toho režisér s naprostou grácií práskne španělského lorda, který vyzývá k souboji fackou, šermuje, místní býky vyzývá na koridu, jedná jako gentleman, ale také veden ctí se naprosto bezhlavě vrhá do nebezpečí. Alain Delon mu navíc dal skvělé střelecké, jezdecké a dokonce akrobatické schopnosti, ty jeho kopy byly předzvěst karate filmů. Dean Martin kupodivu skvěle stvárnil hulvátského pistolníka. A ač je film poměrně tradičním westernem - šlechtic a pistolník brání osadníky před Komanči a nechybí napínavé, velkolepé i akční scény, režisér s gustem bourá klišé a sází podvratný humor. Pistolník tak simuluje, aby získal dámu, dáma z východu je tak trošku do větru, indiánský stopař sarkasticky komentuje dění, indiánský náčelník má největší problémy s pitomým synem a geniální finální plán selže, protože kapitán vojáků houby vidí. K tomu vtipy až z grotesky (šíp v zadku), "výměna manželek" a naprosto úžasný running joke s ropou, kterou nikde nechce :) Skoro 5*. ()

farfalla

Překvapivě dobrá westernová parodie. Není to žádný velkofilm, ale má spád a dobré nápady. Na vtipech se dá zasmát a pobaví i překvapivé souvislosti. Dean Martin (Sam Hollis) tentokrát nezpívá, zato se herecky odvázal a jde mu to. Alain Delon (Don Andrea Baldazar, El Duce de la Casala nebo Baldy) na Divoký západ dobře zapadl jako mexický princ. Joey Bishop (Kronk) jako Samův indiánský parťák a komentátor je vždy nad věcí. ()

waits

Byl jsem na rozpacích, jestli věnovat čas žánru westernové komedie (možná dokonce lehká parodie), notabene s Delonem, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Martin s Delonem předvedli slušnou "buddy dvojku", celá zábava ovšem nestojí jen na nich, scénárista napsal zábavné dialogy téměř pro každého, kdo se ve filmu mihne, takže děj sází jednu vtipnou repliku za druhou. Kde jinde uvidíte skvěle hláškujícího indiána, který, stříleje na nepřátelský kmen, procedi " Mrtvý indián, dobrý indián"?" ()

Ozzy2

Hlášky trapný, Delon vypadal jako bukvice, scény točené ve studiu ještě trapnější,na rok 1966 je film velmi špatně udělán. Nevím, jestli to byla komedie, nebo parodie, nebo školní cvičení, jak se nemá točit western. Divím se Deanu Martinovi, že do týhle hovadiny vůbec šel. ()

Acrobat odpad!

Delon na západe. Dvojité videnie, náčelníci. Nádej zomrela predposledná, pretože popri novovystavanej železnici bežia, cválajú klenoty "Západu". O 3:10 má prechádzať ďalší...(videné 28.06.2014, DajTo) ()

mira.l

Nečekaně příjemný film, takový spaghetti western po americku s vynikajícím hereckým obsazením, ve kterém mě nejvíc překvapilo spojení A. Delon - western, a fungovalo to báječně. ()

BigBang

Žánr: crazy komedie. Místo a čas děje: Samostatný Texas v době připojování k USA. Téma: naivní zhýčkaný greenhorn přichází na drsný Západ. Provedení: není to vtipné, není to ani ubohé. P. Delon obzvláštnil konvenční figuru greenhorna autentickou arogancí. ()

kyLuke

Velmi příjemná komedie s průměrným scénářem, ale skvělými hereckými výkony a stylovou režií. Samozřejmě můžeme filmu vyčítat to, že má scénář jako každý ostatní, a nesnaží se být nějak originální, ale na druhou stranu jsem měl po filmu velmi pozitivní náladu, a nemám tedy důvod hodnotit jinak. Čistých 80%, nic víc a nic míň... ()

Pitryx

Skvělá komedie se spoustou hlášek, hlavně tedy Krankových. Je zde i vizuální humor, takže je to opravdová zábava se vším všudy. Pan Delon je skvělý a postava Kranka neustále oživuje děj, když se na chvíli zklidní. Záporů moc snímek nemá, mimo občasné hluchoty způsobené jako vždy přítomností žen. Takže doporučuji ke zhlédnutí. 70 % ()