Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

ostroz

Velmi zvláštní snímek... Děj mě celkem vtáhl, ale konec mě nenadchl..Jinak docela dobře zpracované, hlavně se jedná o nadpřirozeno a o něco víc, než jen lidskost, takže na mě každý ,alespoň dobře zfilmovaný snímek, udělá dojem. Takže hodnotím kladně. Děj skvěle zapadl do chmurného zimního a zasněženého prostředí, takže se třeba budete i bát, jako v některých chvílích i já ... ()

Filatov

Na knihu se teprve chystám a jsem zvědavej jaká bude, protože film jsem po prvně hodnotil odpadem, ale je zajímavé, že teď už mi to připadalo zajímavější. Nechutnosti s klubáním červů bych asi pořád vynechal a některé jejich komediální likvidace jakbysmet či záchodové průjmové scény. Za ostatní ale hvězdičky dávám zejména za opět skvělého Morgana Freemana nebo vrtulníkový nálet na emzáky, to se mi líbilo. Celkově už ani nápad mi nepřišel špatnej. ()

rodan21

Perspektívny začiatok tohoto filmu, kedy to človek ešte pozerá s očakávaním a zvedavosťou, čo príde, sa pomaly začne obracať na niečo veľmi nudné. Krvavé scény s "mimozemskými červami" sú slabé a nezaujímavé. Jednoducho ma tento film vôbec nezaujal svojim prevedením, ani hereckými výkonmi. Plno scén a myšlienok hraničilo s klišé a tie, ktoré mohli byť originálne, boli oničom, slabé a ničím nepriťahujúce. P.S. : SK dabing herca Damian-a Lewis-a je niečo príšerné a mne osobne to až liezlo na nervy. Keby viem, tak jedine CZ dabing ()

prengel

A aké že poučenie z tohto vskutku skvostu plyn-ie ? No predsa - Nejedzte neznáme bobule, polezú vám z ehm... emzácke mihule ()

Alisha666

Já už si moc dobře nepamatuji, jestli i kniha byla taková kokotina, ale předpokládám, že to bylo o chlup lepší. King sice neumí psát konce delších literárních útvarů, ale začátky a prostředky mu jdou vcelku nadprůměrně. Podle tohohle mišmaše by ale člověk řekl, že i samotná předloha musela stát za pendrek. No jo, jenže my známe Holyvůd a jeho vrtochy. Tohle je jeden z těch vrtochů, který už víckrát vidět nemusím. Stačilo. Flashbacky a skladiště byly fajn, ale k tomu si radši vezmu do ruky knihu. ()

StanleyVanH

Velmi zajímaví začátek, čekal jsem jak se to rozjede dál , ale pak jsem zjistil, že to je slátanina asi 10 filmů dohromady. Úplně mimo mísu, aspoň jsem si okousal všechny nehty a oňoumal i na nohách do záděr, další skur... večer a nečekal bych že zrovna s Morganem Freemanem. ()

Xinn

Je to béčko jak poleno, ale koukat se na to celkem dalo. Druhá hvězda je za takřka kultovní hlášku Morgana Freemana: "Říkáme tomu Ripleyová, podle tý ženský z Vetřelce" :-) ()

FauSSt

Tento snimok sa radi spolu s HMLOU medzi nepochopene filmove pociny na motivy Stephena Kinga.Pri tomto filme treba rozmyslat a to sa nie kazdemu chce!.....Stephen King nieje pre kazdeho. ()

spexina

Zklamání...Čekala jsem mnohem víc.Dokud se neobjevil první emzák,tak film vypadal slibně,ale potom hrůza!....Scéna,kdy vyleze zubatá potvora ze záchodu a začne se prát,působí směšně a nepřesvědčivě.Hvězdička snad jen za "archív vzpomínek" ()

Untouchabl

Prvních 40 minut výbornej film, pak ale přišlo to co sem fakt nečekal, nevěděl sem jestli se mam smát, brečet, bát se nebo se pozvracet... ()

Xavi

King je jednoduchou ťažký. Film, ktorý mohol dopadnúť o mnoho lepšie. Atmosféra filmu nieje zlá, až na pár maličkostí je niekedy až hororová, ale nedá sa vytknúť ozaj pár nepodarených vecí. Striedanie minulosti s prítomnosťou nefungovalo tak ako by malo, mimozemštan pripomínal skôr chodiacu figurínu, ktorá padla neviem do čoho. Skrátka je to na smiech. Čakal som od toho viac, hororový thriler je dobrá kombinácia, ale treba na nej vedieť pracovať, a to sa tu nestalo. ()

jetos

velké zklamání... tady si někdo opravdu dal záležet na tom, aby opravdu zkazil přímo geniální knižní předlohu, kdo četl, ví o čem píšu, kdo ne, u toho chápu i vyšší hodnocení ()

Bow-Z

Přidal bych jednu hvězdu, kdyby k popisu filmu přibylo "komedie". Celý dílko mi přišlo žánrově dost schyzofrení, nemluvě o tom, že podobnost s Kingovou knížkou je nulová. ()

bocy

Ja myslím, že priemerný film, trochu pritiahnutý za vlasy. Asi prvý film, v ktorom sa mi Morganov Freemanov herecký výkon vôbec nepáčil. Inak v pohode:-) ()

bakda

Podle mne jedna z povedených kingovek , napjatá atmosfera , zajimavé schopnosti několika přátel a k tomu mimozemský (retard) Dadyc no podle mne docela povedené. ()

joullinar

Znesem vela, ale z riti vyliezajuce pijavice plus 'skvostny' zaber na dieravu prdel no dakujem pekne...niekto fical zrejme na praskoch ked to natacal inak si to neviem vysvetlit, ale prvotne to bol asi King, spisovatel mozno dobry, ale tento napad mu dost uletel. No za herecke vykony a par slubnych momentov to nezakopem pod ciernu zem. ()