Epizody(6)

Dokumentární seriál, ve kterém Harry a Meghan promluví o různých peripetiích, které museli bok po boku překonat od prvního rande až po odchod z královské rodiny. (Netflix)

psychoJoa

Vlastně jsem nakonec ráda, že jsem si to pustila. Musím říct, že něco na té mediální manipulaci a bulváru je. Rozhodně bych nikomu nepřála něco takového zažít, ať už to tak fakt bylo nebo se tak třeba jen cítí. A zřejmě i rozumím tomu, že po tom všem chtěli říct tu svou pravdu, kterou si jinak museli nechávat pro sebe. Čekala jsem, že to bude poměrně ostrá záležitost, ale bylo to citlivé a pozvolné… bez urážek. Možná by nevadilo, kdyby to bylo kratší, ale i tak to bylo zajímavé. ()

Ben Nevis

Dodívala jsem se do konce, akorát to bylo unguilty torture. Milovníci královské rodiny se o rodině moc nedozvědí. Jenom, že Meghan neměla s královnou problém ( dodatečná editace po její smrti?). Špína se kydá hlavně na staršího bratra a Kate. Nepodložené spekulace o závisti a mediálním boji. Asi jim nedošlo, že kolem zásnub, svatby apod. byl největší zájem a pak už média zajímají jenom přešlapy a skandály? A zbytek je reklama na rasismus. Adorace všeho černošského pod záminkou antirasismu. Jakákoliv kritika je rasistická. Tento pár se odstěhoval do Kalifornie za účelem soukromí, a proto píše knihy a vydává dokumenty. Asi bude H&M druhá sezóna o tom, jak se strhla mediální lavina po tomto dokumentu. ()

deizolator

Já dávám pět hvězd, které bych sám od sebe před shlédnutím nečekal. Dávám je za obsah i formu, shlédl jsem velmi detailně a některé pasáže i víckrát. Harry a Meghan poukázali na nesmyslnost pokrytecké anglické taškařice, kterou královská rodina hraje pro svou zemi skrze škodolibá média. Harry je hrdina, který neváhal obětovat vše pro svou lásku, žádný podpantofelník. Oba jsou čestní s dobří lidé. Královská rodina jsou jen nastrojené opičky hrající divadlo v zlaté kleci, do které lid sarkasticky tluče tyčí pod heslem “You pose, we pay”. Středověký tyjátr na jarmarku. Téma rasismu vnímá sice Meghan po americku až příliš citlivě, ale Anglie způsobila skrze kolonialismus tolik utrpení, že si ani náznak rasismu nemůže dovolit. Běloši jsou v Commonwealthu menšinou a měli šanci se podle toho začít chovat. Meghan mohla a chtěla pomoct. Královská rodina prokázala, že jsou jen připomínkou starých, pro ně dobrých časů, a že patří do propadliště dějin. Harry for president! ()

xLIGHTx

Päť dielov pozretých (avšak neraz s preskakovaním), subjektívne mi to príde v prevažnej miere ako nezaujímavé a nezáživné, zopár pasáží sa dá pozrieť. Čiže, hej, Harry & Meghan zinkasovali za tento projekt 100 miliónov dolárov od Netflixu, tak aspoň pre niekoho to bolo a je (finančne) zaujímavé a záživné. Inak mám pocit, že by sa to skôr mohlo nazývať Meghan & Meghan. ;) Nech mi je prosím odpustené, ale je trochu čudné pozorovať párik elitných boháčov, celebrít, ktorí sa sťažujú ako im ublížili často iní snobi, ako sa majú a mali neuveriteľne zle, nechcem byť taký cynik, ale pozerať sa niekedy na to a snažiť sa pochopiť, čo tu riešia je pre náš región (verím, že ale nielen pre náš región) asi zložitejšie. (Aj novinári ich naháňajú, ale inak - nepatrí žiaľ obťažovanie od novinárov k životu super známych celebrít?, nie je to akási smutná  a nepríjemná daň za prepychový životný štýl svetovo známych osobností?) (*Dodatok, z úcty k zosnulej kráľovnej, ktorú som síce osobne veľmi nemusel, ale kvôli v podstate jej nedávnemu pohrebu mohli premiéru naplánovať predsa na neskôr, príde mi to ako určitý hyenizmus a bezohľadnosť.) Mini update - bolo možné zachytiť v médiách informáciu, že Harryho vila v USA stála dvanásť miliónov a za jeho najnovšiu autobiografickú knihu (kde sa okrem iného priznáva aj k užívaniu kokaínu a tiež bez dákeho jemnocitu uvádza, že v Afganistane zabil ako vojak dvadsaťpäť ľudí) zinkasoval dvadsať miliónov, tak hádam to tak zlé s nimi možno ozaj nebude. Sťažujú sa na bulvár, na druhej strane urobia dokument a kontroverznú knihu (nehovoriac o rozhovore s Oprah) a oni sami značne profitujú (aj) z bulváru. (Dodatok, potom si človek spomenie na jedno chudobné rómske dievča zo SK, Annamáriu H. z Moldavy nad Bodvou, dosť veľký talent, ktorá vyhrala bežecké preteky detí pred rokmi na SK už ako jedenásťročná, nemala ani športovú obuv, nesťažovala sa na rasizmus, financie a svoje možnosti a predbehla súperky iba v balerínkach, až neskôr sa to dostalo vôbec do nejakých médií. Značný kontrast. Harry & Meghan sa majú dobre, problémy s médiami a rasizmom nie sú sranda, každopádne sa zo svojich zlatých klietok akosi len sťažujú, hoci sedia na miliónoch, ako v tom memečku, ktoré kolovalo na soc. sieťach, kde boli H&M obhádzaní bankovkami a debatovali s Oprah, ktorá rovnako sedela v haldách bankoviek. Azda, keby pomáhali ľuďom bez domova, menšinám v problémoch, rôznym sirotám, chorým, možno by si tým získali viac sympatií a priazne. Možno časom.) ()

zsn

Totální Pí*a a ještě větší kok*t. Zklamal mne. Ale hlavně svou rodinu. Podat tento dokument jako lásku, které svět, respektive bulvár nepřeje - co jiného se taky dalo čekat. Do supermarketu by synek nešel, tak je třeba veřejně zneúctit rodinu, která mu už nepříspívá na jeho životní standard. Hnus! Babča se musí v hrobce obracet, opravdu. S jejím úmrtím monarchie skončila. A když není monarchie, nejsou tradice. A když nejsou tradice, není lidství. ()