Seržant John Berlin je zkrachovalý policista, který začal v novém městě. Brzy po jeho příjezdu se začne množit počet vražd. Během vyšetřování Berlin nabude dojmu, že již narazil na stopu masového vraha. Ten právě ohlásil osmou oběť s krycím jménem Jennifer. Berlin se při pátrání setká s krásnou mladou ženou, která je slepá a zdá se být jediným spojovacím článkem k těmto zločinům. Mohla by se tedy stát další ohlášenou obětí vraha. Čím hlouběji je Berlin do případu zatažen, tím více se pro něj stává noční můrou a podezřelý může být každý. Dokonce i on sám... (oficiální text distributora)

Chrustyn

Zbytečně dlouhá a pro mě neskutečně natahovaná detektivka, která zaujme slušnými hereckými výkony, ale jinak se jedná o průměr po všech směrech. ()

LaciLC

Skvelé výkony hlavných hercov a výborná atmosféra udržujú tento po všetkých ostatných stránkach len priemerný thriller ľahko nad priemerom.***a 1/2 ()

Arsenal83

Staré ale dobré, kriminálka, ktorá bavila a baví. Teda aspoň mňa, iných môže dlhá stopáž trocha nudiť, pretože film má síce atmosféru, ale strhujúce tempo určite nie. Každopádne nemá v sebe hluché miesta, vyvíja sa síce pomaly a postupne, no zaujímavo. Chválim hlavne famózneho Malkovicha vo vedľajšej role. ()

Lacike

Už je to dávno, čo som to naposledy videl a ani som si už nepamätal kto je vrah. Prose idiot s mindrákom z detstva. Zlatí vrahovia z 8mm alebo Sedem. Tí mali úroveň a vzbudzovali strach. Toto vemeno je k smiechu a ešte trápnejší je spôsob akým ho dostanú. Ako detektívka to je strašne slabé. Pátranie je nudné, hlavný hrdina Garcia je nevýrazný a jeho starší kolega sa správa jak nevychovaný pubertiak, takže som mu jeho osud doprial s radosťou. Pasáž s Malkovichom tam bola snáď len na natiahnutie stopáže. Jedine na Umu sa pekne kukalo aj keď ona ani nemrkla. Ale ani to ozvláštnenie so slepou svedkyňou nijak extra nevyužili. A jej romantická línia s Garciom postrádala chémiu. Takže v každom ohľade je to absolútne zabudnuteľný film. Čo sa mu aj stalo. 4/10. ()

Gary

Do první hodiny skutečný nadprůměr. Napětí a kriminální atmosféra deštivých dnů na jedničku. Potom se film sice nestává špatným, ale horším. Hodně se dá odhadnout a finále jako by nějak odflákly. Pomáhají herecké výkony, protože se sešlo ne hvězdné, ale solidní obsazení. Garcia, Thurmanová, Henriksen i Malkovich dokazují, že umí zahrát. Jenom mi vrtá hlavou, kde byli ostatní obyvatelé slepeckého ústavu. Že by na vánočních prázdninách ? ()

5150

Scénárista a režisér Bruce Robinson dokázal napínavě využít dobrou zápletku, která se z velké části odehrává v tajemném ústavu pro nevidomé, kdesi uprostřed širých lesů. A přestože se v ději několik nesrovnalostí najde, tak pořád se jedná o nadprůměrný thriller s výborným hereckým obsazením. ()

brutale

Film sa hrá na kvalitný thriller, ale nie je. Ja z toho cítim 100% podpriemer. Ani trojica Garcia, Henriksen a Thurman to nedokázali zachrániť. ()

NinonL

Možný SPOILER. Umě Thurman to sice moc slušelo, ale slepotu jsem jí nevěřila. Rukama tápala po zdech, ale před schody nezaváhala. Poznala vcházející přítelkyni, ale úchyla, co ji fotil doma nahou v bytě nepostřehla ... Taky mě dost vyděsila pachatelova kosmická baterka. No a když se takovéto podivnosti hromadily a hromadily, přestal mě film dočista bavit. Hvězdička je za krásu herečky. ()

Derek

dalsi zo zastupu 90tkovych thrillerov ktore sa vyrojili po uspechu mlcania jahniat. robinson mal stastnu ruku pri vybere spolupracovnikov (slusna hudba od christophera younga a vynikajuca kamera conrada halla) ako i hlavnych predstavitelov (az na garciu ktory tlaci na pilu az prilis a sklzava k patetickosti), ale na druhej strane je tu scenar ktoreho pribeh sa po slusnom zaciatku zvrtne v hromadu nelogickosti a stupidit ktore uplne podtrhavaju slusne vybudovanu atmosferu... ()

Martin741

Pri registracii na csfd som vedel, ze narazim na filmovu recyklaciu - tuto tento film je akoze dobre ohodnoteny a akoze tam ide o vela - vrazdy sa mnozia, podozrivy moze byt kazdy - len rezisersky je to cira rutina. Podarila sa atmosfera, no niektore sceny hm, namiesto ich rozpletania a objasnenia som narazil skor na zapletanie scen, z niektorych sa stal doslova gordicky uzol. Ucast Johna Mlkovicha som nepochopil a nikto mi ju doteraz nevyjasnil : 40 % ()

Figu

Vůbec nevím jak jsem na tenhle biják narzil a kde se vzala touha si ho sehnat, ovšem určitě jsem neprohloupil. Solidní klasická krimi s charisma týpkem Garciou a.... tady se zastavím. Na to, že je dnes Uma bez šmínků lehce ošklivka Betty a nemusím jí ani náhodou, tady za její mladistvou neposkvrněnou krásu a i hereckej výkon slepce, super! Ty dvě hodiny mě fakt bavily! 65% ()

Streeper

První hodina filmu byla opravdu dokonalá. Byla jsem napjatá, vůbec jsem nevěděla o koho jde. Ta druhá polovina byla daleko horší, jelikož začali podezřívat hlavní postavu a bylo to dost zmatené a divné. Konec mi přišel hodně rychle ukončený a tak nějak odfláknutý. Škoda, že si s tím více nepohráli, jinak bych dala o hvězdičku více. ()

lennyd

Detektiv John Berlin (Andy Garcia) se po dramatickém rozvodu a problémech s alkoholem přemisťuje do malého městečka, kde dělá šerifa jeho dlouholetý přítel, Freddy Ross (Lance Henriksen). Ihned po jeho příjezdu je ale na blízkém smetišti nalezena ženská ruka, a Berlin se pouští do vyšetřování - i když kolegové mu dávají najevo, aby celý případ radši nechal být. Ale to Berlin nemůže, už kvůli slepé dívce Heleně (Uma Thurman), do které se zamiluje, a o které je přesvědčen, že má být dalším cílem sadistického vraha ... Když jsem film viděl poprvé, byl jsem nadšený - úžasná depresivní atmosféra (umocněná nepříjemným počasím během celého filmu - snad až na poslední scénu stále pršelo, a když nepršelo tak sněžilo). Samotná zápletka také vynikající, i když pár podivností by se také našlo (opravdu mají slepí lidé, kteří čtou Brailovo písmo, porušené otisky prstů?) a výborný závěr. Ale když jsem se na film podíval nedávno podruhé, tak se mi zdá, že je zbytečně natažen, a tím pádem jsem se chvilkama nudil. Herci (Uma Thurman, Andy Garcia i třeba John Malkovich v jedné z vedlejších rolí), atmosféra i výborný konec ovšem zůstávají.. ()

VanTom

Samotný kriminální případ (na skládce nalezená ženská ruka) ještě celkem zaujal, přestože kvůli mělkosti zázemí postav nebylo jasné, proč mladý policista možné napojení na sériové vraždy "Jennifer" tolik prožíval, až do posedlosti. Jeho romantický vztah se slepou svědkyní se díky příjemné Umě Thurman (nahaté záběry ovšem zřetelný "body double") dal chápat, na rozdíl od výstavby scénáře (interní vyslýchání Johnem Malkovichem zavánělo parodií) či výrazně nedotaženého pátrání, resp. odhalení. Těch pár zdlouhavých napínacích pasáží také spíše uspávalo. ()

giovanni3

No moc jsem se nebavil.. zápletka se slepou svědkyní není zlý nápad, ale pak to je vše takové okoukané.. Občas tu byla dobrá scéna - vražda na schodech či například scéna ve vrahově domě.. Ale celkově jsme se tolik nebavil. Možná, kdyby to byla kratší stopáž než 2 hodiny tak bych dal 3*, ale za 2 hodiny času jsme dostal jen málo zábavy. 2z5 ()