Nejkontroverznější film 20. století! Absolutní moc - absolutní zvůle... Slavný snímek Tinta Brasse zpracovává příběh ze starověkého Říma. Zvrácený Caligula (Malcolm McDowell) se neštítí ničeho, aby dosáhl moci, a za jeho panování ovládá Řím zrada, sex a násilí! Otevřené znázornění brutality i erotických scén vyneslo filmu skandální pověst. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

dopitak

Verze 150 minut. Pěkný hudební motiv (mám ale pocit, že z něčeho ukradený) a děsná chujovina od začátku do konce. Kdyby byl císař Caligula zobrazen jako šílenec, nevadilo by to, ale že je zobrazen jako debil, to už je horší. Ve filmu se skoro nic neděje a nepřirozená pozdělepenost s porno (rádoby) scénami je hrozně znát, vytváří chaotično. Český dabing studia Auvit, kde výpravný film namluvilo asi sedm herců, je smutnou kapitolou samo pro sebe. Silně nedoporučuju, není tu hezká erotika, tvrďácké scény jsou nechutné pro veřejnost a málo brutální pro fajnšmekry. ()

Jillen odpad!

...to bylo trochu moc, nebudu tvrdit, že jsme v životě neviděl porno a že nevím, že Caligula byl blázen a úchyl, ale ten film je tak úmorně nudně natočenej, že jediný čim baví je fakt, že se tam š*ustá...a já nemám potřebu koukat na film, který má 2 apůl hodiny abych se bavil pornem. Na masturbaci mi stačí 5 minut. ()

Skejpr

V mnoha směrech strhující a fascinující herecký koncert Malcolma McDowella v divadelních kulisách dekadentního říma... V mnoha směrech velmi působivé svojí vynalézavostí, originalitou a neskrývanou brutalitou a erotikou... A také místy velmi zábavné, v momentech,kdy je jasně vidět, že soulože odehrávající se na plátně byly přidávány dodatečně a zbytečně... A rozhodně velmi zábavné, i navzdory délce... ()

MontyBrogan odpad!

Videl som 103 minútovú verziu, možno tá dlhšia je úplne iná a preto to tu má 61%, to je vlastne pre mňa jediné pochopiteľné vysvetlenie. Pretože podľa mňa to bolo ako keby si dal Tinto Brass minimálne lysohlávky a následne zažil vlhký sen z prostredia blázinca, ktorého pacienti si myslia, že sú v Rímskej ríši. ()

S.Quentin QUALE

Kdysi dávno jsem jako asi tak dvanáctiletej tento film nedopopatření viděl, tedy přesněji řečeno část z něho, než mi po zásluze nařezáno. Co já vím proč jsem si na něj vzpomněl až teď, každopádně na mě zapůsobil stejně pozitivně jako před lety. Scéna s mašinou na sekání hlav mi utkvěla v paměti ze všeho nejvíc a její síla nevyprchala. Já nemám znalosti historie na to, abych tady mohl tvrdit že to tak v Řimě vypadalo, ale klidně se přiznám, že Brassovi totu variantu žeru aji s navijákem. Kontroverzní snímek určitě, ale třeba v porovnání se Saló se jedná o film na uzdě udržený. 85% ()

• Gore Vidal (původní scénář) odmítl Guccioneho návrh aby do scénáře zařadil názorné erotické scény a později na producenta podal žalobu a požadoval, aby se jeho jméno neobjevilo v titulcích. (Karlos80)
  • O glanc a lesk erotických scén se postaraly dívky z Penthouse, krásné to ženy, z nichž se dvě staly dokonce dívkou roku. (Rodriguez)
  • Tvrdé sexuální scény nebyly natočeny režisérem Brassem. Podle Brasse se Caligula stal pornografickým filmem, který ignoroval záměry režiséra. Brass se stejně jako scenárista Gore Vidal od takto upraveného filmu distancoval. (sator)

3D remake Caliguly

3D remake Caliguly

30.01.2010

Zdá se, že Tinto Brass je pořád ve formě. Otec, či spíš dědeček italského erotického filmu (nar. 1933), oznámil, že se nebojí pokrokových technologií a jeho následující přehlídka dámských pozadí nás… (více)