lonewolf

Na tomto filmu je něco opravdu zvláštního, nevím sice co, ale naprosto mě dostal. Je to prostě něco jiného. Opravdu velmi dobře natočené a i když těžko uvěřitelné, tak něco podobného by se opravdu stát mohlo. Po shlédnutí filmu vyplývá krásné poučení, že ne vždy je dobré, chtít pro děti to nejlepší a nezkažené. ()

dopita

Kdybych někomu vyprávěl děj filmu tak by to nejspíš vyznělo jako ňáká blbost. Ale Sofia Coppolaová se ukázala jako velmi talentovaná režisérka a z průměrnýho scénáře vydolovala citlivý, emotivní a nadmíru působivý film s... jak to říct, no prostě s divnou atmosférou. ()

wosho

Mě to připadalo krapek zbytečně vykonstruované a skoro nereálné-byť v tomto podělaném světě je možné všechno. ()

bila.tecka

Bylo to éterické, snové, tak jak bývají vzpomínky na idylické dětství a dospívání. Parta kámošů a pět krasotinek v sousedství, které přes všechen ten smích byly nešťastné z vlivu despotické bigotní matky. Vnímám křehkost, jakou měly ty holky v sobě a je dobře, že příběh je vyprávěn s velkým odstupem a nezúčastněnýma očima. Aspoň se můžeme domýšlet a přemýšlet spolu s paní Lisbonovou, kde se stala chyba. Režie citlivá, hudební podkres dua Air jedinečný. ()

MareT.

Mě to bohužel nezaujalo tak jako ostatní. Děj a postavy z mého pohledu dělaly věci spontáně a ne pochopitelně a vzhledem k tomu, k čemu je všechno dovedlo na mě vůbec pocit tragédie nedolehl, spíše překvapil a svým způsobem dobře napsané postavy v mých očích najednou klesly na úplne dno, kde je prostě nemůžu respektovat. To je můj zásádní problém s filmem spolu s tím, že celý flm čekáme a nedočkáme se.... ()

kolemjdouc

Někdy si říkám ,že by dnešní mládeži neuškodilo občas jim takhle přitáhnout uzdu.Jinak příběh sám je skvěle natočený dobrá kamera, interiéry ,vynikající herecké výkony a dabing. ()

EKLEKTIK

"To je dobrá muzika, ne?" Strašně smutný osud pěti dívek ve filmu, který je krásně smutný a který jsem již kdysi dávno viděl, ale úplně jsem na něj zapomněl a vzpomněl jsem si na něj, až když jsem si četl komentáře ke snímku Mustang, který jsem mezitím viděl a který je tomuto příběhu v nějakých momentech, opravdu podobný. ()

aquiver

Mimořádně příjemný poetický film s brilantní vypravěčskou složkou, navzdory tématu obrovský zážitek. Bezchybné je vedení herců i režie a Coppola má zkrátka mimořádný filmařský cit... 80 % ()

F.W.Colqhoun

You're a stone fox.  Piknik na Hanging Rock pro generaci XY. Mladé dívky páchají sebevraždy a nikdo (=kluci) neví proč. Cynik a misogyn by řekl, že neexistuje vhodnější tajuplný objekt, než mladá krásná dívka - budí enormní zájem, ale nic 'tam' není. (S chlapci je to samozřejmě podobně, s tím rozdílem, že nebudí tak enormní zájem.) Sofia Coppola sice neuspěla v záměru zdařile adaptovat knihu, lze se samozřejmě přít o to, jak moc je příběh vyprávěn ne-funkčně, proč v podstatě vrcholí někde okolo 1. hodiny, aby nechal diváka zbylých 30 minut doslova čekat na smrt.  Uspěla však dokonale v tom, co se v průběhu již bohaté kariéry ukázalo být její nejsilnější stránkou, navození podivné atmosféry a lze se domnívat, že by neuspěla tak dobře, kdyby zdárně adaptovala. Ve Smrti toho dociluje mísením idylických, kýčovitých momentů (bohužel tak dobře ilustrujících stav dospívání) s těmi nanejvýš bizarními, jako je stávka hrobníků či televizní reportáž o dívce, která omylem otrávila babičku jedem na krysy v koláči (které trefně navozují dojmy při vzpomínání na telecí léta).  Jestliže se naladíte na letní náladu rodiny Lisbonových a blízkého, nepřetržitě šmírujícího okolí, na vlnu nejlepšího původního soundtracku na světě (francouzské duo Air na vrcholu sil), Smrt panen slibuje nevšední zážitek fascinujícího, neproniknutelného mysteria melancholické prázdnoty. ()

Radim

Zajímavý film o dospívání, na který je však třeba se dívat v klidu. Naplno zde září Kirsten Dunst, přestože její role není hlavní. Byl jsem rád i za Kathleen Turner, i když je na ní příliš znát její (doufám) překonaná závislost na alkoholu. ()

Drc

Pomerne pohodovy a zajimavy film, ktery vsak nijak nevybocuje z sediveho prumeru. Dej nam priblizi divci sourozeneckou petku a jejich vicemene potencialni protejsky. Nabidne prurez nekolika mesici jejich zivota ve svete omezenem dospelymi, klasicke prvni sblizovani i s tou odvracenou stranou a to vse s ponekud morbidnim vyvrcholenim. Dej je vsak Vcelku nepodstatny a hlavne dava nahlednout do sveta mladsich teenageru, pro ktere je tento film take asi urcen. Par peknych momentu, nekolik okamziku k zasmani, vse vcelku dobre podane, byt misty trosku nudnejsi. ()

Here

Tenhle film funguje přeně jak má. Zvláštní scénář vtáhne do děje, aby pak diváka neuvěřitelně okouzlila krása vyprávění. Nedokážu si představit, že by roli Lux nehrála Kirsten Dunst a Tripa Josh Hartnett. Vystupňovaný konec mě pak naprosto uzemnil. Tohle veledílo a nostalgické vyprávění Jonathana Tuckera považuju za vrchol filmového působení na diváka. ()

Ještěřák

Mohl to být vynikající mysteriózní film zrovna tak jako živé rodinné drama ze škatule "AMERICKÁ KRÁSA a jiné radosti", navíc čerpající z u mě docela oblíbených amerických sedmdesátek, kdy žádný fáro pořád nebylo pro Amíky dost dlouhý, ale výsledek je příliš umělý, zdlouhavý (přitom SMRT PANEN má jenom blbých 97 minut) a divný. A propos, kdyby mě někdo pálil desky AEROSMITH, v bytě toho člověka bych bez násilní nestrávil ani sekundu, ať si říká třeba rodič, bůh nebo prezident. Absolutně hrůzostrašná, takřka nepublikovatelná scéna. Tak alespoň pro příznivce Stevena Tylera a spol. určitě. ;( _____ 60% s tím, že jsem od režisérky LOST IN TRANSLATION čekal více. ()

DannyBoy80

Slabé 3*. Nechápu tak vysoké hodnocení. Ono to začne a úplně steně to končí. Emocionáně naprosto chladné, spoustu nesympatických lidí, obsada hrůzostršná. Jednání některých postav nelogické. Naštěstí to mělo jen hodinu a půl, takže i přes všechna negativa se to dalo snést. Dost mi vadí, že takovéto silné téma bylo natočeno strašně komorně, což byla podle mě největší chyba. ()

ThomasCrown

Chcel by som veriť, že na svete podobné rodiny neexistujú, ale bol by som naivný. Výborné herecké výkony v skvele natočenom filme, ktorý vás zamrazí. ()

Schuldiner odpad!

Co tohle kurwa bylo? No, co by... prostě odpad! Nic, zaplácané pod vrstvami ničeho, s nijakým a bezvýznamným průběhem dovlečené nevýrazně a bez známky jakékoliv invence až do samotného finále. Které bylo mimochodem o ničem. Ani nemá význam mluvit nebo psát o tom proč tohle vůbec vzniklo. Za jakým účelem a pro koho je to určené a podobně.. Protože své diváky a především obdivovatele si vážně našlo i TOHLE! Tahle debilita. Jestli se chcete bavit víc než (je možné) u tohoto filmu, čtěte dál. He-o- iii ppp-- hehe ku - ji- bba, tz -ke me ke me hik ...nun... hehe ku - ji- bba, tz -ke me ke mehehe ku - ji- bba, tz -ke me ke mehehe ku - ji- bba, tz -ke me ke me buk KUK.. pozoooooor... baf! huu? jojo.. to jo.. áách.. krása.. bik...blak.. hehe ku - ji- bba, tz -ke me ke me a tééééď... PŘEKVÁPKO... KUK! He-o- iii ppp-- hehe ku - ji- bba, tz -ke me ke me hik ...nun... hehe ku - ji- bba, tz -ke me ke mehehe ku - ji- bba, tz -ke me ke mehehe ku - ji- bba, tz -ke me ke me buk KUK.. pozoooooor... baf! huu? jojo.. to jo.. áách.. krása.. bik...blak.. hehe ku - ji- bba, tz -ke me ke me a tééééď... PŘEKVÁPKO... KUK! He-o- iii ppp-- hehe ku - ji- bba, tz -ke me ke me hik ...nun... hehe ku - ji- bba, tz -ke me ke mehehe ku - ji- bba, tz -ke me ke mehehe ku - ji- bba, tz -ke me ke me buk KUK.. pozoooooor... baf! huu? jojo.. to jo.. áách.. krása.. bik...blak.. hehe ku - ji- bba, tz -ke me ke me a tééééď...POINTAA .. haf! Tak a to je konec! Děkuji za pozornost. Doufám, že se vám to líbilo tak jako mě to psát. Ne, v pořádku, nemusíte mi děkovat, já to pro Vás napsal moc rád! Opravdu. Vím, že je to nadčasové a tak nějak mile romantické, vím, že se jedná o jeden z nejpovedenějších komentářů zde na ČSFD, vím to. I přes svou skromnost vím, že budu zaplaven stovkami lichotících vzkazů a dopisů od zlomených srdcí mých nových fanynek a nových homosexuálních fanoušků. A všichni tito fandové jsou potřeba k tomu, abych mohl psát dál. Dávají mi naději a víru v to, že pravé umění skloubené s opravdovou a neomšelou romantikou nemůže nikdy vymřít. A já Vás budu i nadále, to slibuji, obšťastňovat svými překrásnými komentáři. A víte co? Zahrajme si hru...tak trošičičku na schovávanou. Každý takový můj nevšední, romantický komentář k zamyšlení a duševní procházce v romantickém snění se bude skrývat pod mým nádherně bolestně smutně romantickým heslem - odpad! Ju? Tak začínáme... A můžete hledat i v minulosti, aby to bylo trošku mysteriózní. A kdo bude mým nejoblíbenějším fandou nebo fanynkou, dostane čokoládovou žiletku. Nebo oprátku z marcipánu. Neeeebo...hromadu lentilek v podobě prášků na spaní! Pooozoooor!!! Začínáme! ()

ClimbVibe

Film melancholický i znepokojivý - stejně jako hudba Air. Skvělé herecké obsazení, velice jistá režie debutantky Coppolové. ()

Perverz

Já prvně viděl Lost in Translation, a musím konstatovat, že rukopis paní Coppolové je zde znát. Atmosféra tohohle snímku je velice podobná, a jako by v Lost in Translation byla dotáhnuta k dokonalosti. Je to velice dobře napsané, a režisérka zvolila naprosto výborné obsazení, Kirsten je úchvatná, doslova, její přítomnost drží ne-li pozvedává celkový dojem. Dále je vidět, že Sofia drží režisérskou hůlku pevně v rukou, hra se světlem, záběry, třeba ty na dům ke konci filmu. Je vidět že filmu chtěla něco vtisknout, něco, co má uvnitř a chce to dát ven, takový poetický feeling. A to se jí povedlo. Perličkou je samozřejmě soundtrack. Na její další počin, Ztraceno v překladu to nemá, já nicméně volím stejné, pětihvězdičkové hodnocení. ()

derryl

Výborný film. Je to neuvěřitelné. Skvělé výkony, režie, kamera, hudba, střih, kostýmy, výprava... Sofia Coppola v plné síle. ()