GOREGASM

Velice netradiční, spíše na pocitové, než dějové vlně, vezoucí se drama, kterým svět obdařila křehounká Sofia Coppola a potvrdila rčení, že jablko nepadá daleko od stromu. Její prvotina mě okouzlila především formou vyprávění a samozřejmě i příběhovou a režijní kvalitou. Sofia jen otrocky nevypráví tragické osudy jedné velké rodiny, ale dovolí vám se dostat postavám pod kůži a prožít si s nimi celý příběh naplno. Přitom k tomu nepotřebuje na oko vypjaté a emotivní scény, jen svůj cit pro vyznění okamžiku. Poprvé mě Virgin Suicides sice úplně neminuly, ale červíček v hlavě zůstal. Půl roku nato už vím, že Lost In Translation nebyla náhoda a Sofia už svým prvním dílem udělala osobitý zářez do svého filmového totemu. P.S. A abych nezapomněl, báječný casting. 85% ()

LaMangue

Má reakce těsně po zhlédnutí by se dala shrnout jako ,,Cože?". Tohle je snímek, který mi dnes nedá spát. Opravdu zvláštní, opravdu vydařený. ()

Misery

Ani mě nepřekvapilo, že spousta z vás film nepochopila; někdo ho pokládá za úžasný, někdo ho zatracuje. (Mně se to stalo jednou u Mullholand Drive a když jsem ho konečně pochopila, ztratil pro mě veškeré kouzlo) U Smrti panen se vám to nestane, já osobně si ho pouštím tehdy, když mám opravdu hroznou náladu, a většinou mi pomůže. Z pěti dívek mi je asi nejbližší Cecillia, se kterou se vůbec nikdo nebaví, nikdo jí nerozumí a její sestry ji pochopí až po její smrti. Josh Hartnett tu opět hraje nebezpečného hezouna a je pravda, že takovéhle role mu opravdu sedí. O Kirsten Dunst už se tu pělo mnohokrát, je to moje oblíbená herečka od té doby, co jsem ji viděla v Interview s upírem. Smrt panen je prostě jiný film a jestli jste nenašli důvod k jejich sebevraždě, asi to bude tím, že jste nikdy nebyli třináctiletá dívka. A jestli ano, tak jste v té době asi ještě nebyly převlečené ženy! ()

Biopler

Sofiin pôsobivý poetický debut. Je vidieť, že ozaj dokáže pracovať so svetlom na veľkej úrovni. Chválim výber Dunst čoby najväčšej kočky. Dobre natočené, avšak príbeh bol až moc pritiahnutý za vlasy, aj preto len za 3*. ()

..Anya

Určitě skvělá hudba a kamera. Co mě zaujalo byl nápad s přehráváním elpíček do telefonu a statický záběr na dům okolo nějž uhání čas. Zbytek mě absolutně neoslovil. Kirsten Dunst mi až tak přesvědčivá nepřišla, a ostatní dívky ještě míň - možná proto, že hlavní linie příběhu byla natočena ke Kirsten, a navíc jsme během filmu nebyla možnost je blíže poznat, ale právě z toho důvodu bych určitě obsadila někoho se silným charisma, tyto slečny jej postrádaly. Tudíž celá ta blonďatá posedlost mnou naprosto nepochopena. Okamžiky vtažení do jiného světa byly zřejmé, když jsme dívky mohli vidět s hlavami položenými na ramenech sester, opírající se o sebe, ležící si v náručích...První věc - příběh nic extra, téma šlo určitě natočit zajímavějš. Co je ovšem věc druhá, jakožto zvídavý divák mám ráda otázky, a to hodně. Ale k čemu, zatraceně, je vám otázka na kterou nedostanete odpověď??? ()

Pekisan

Na mna to bolo nejak malo "snove". Velmi mi to pripominalo iny mysteriozny film australsku klasiku Picnic at Hanging Rock. Tiez sa to tvari ako pribeh podla skutocnej udalosti, tiez su hlavnymi postavami mlade dievcata a tiez sa nikdy nedozvieme co sa skutocne stalo. Smrt panen je krasny film. Krasna kamera, krasne hry so svetlom, krasne dievcata ale nikam ma to nevtiahlo. Vobec ma napriklad nezaujma preco sa tie dievcata vlastne pozabijali. Je jasne, ze pravdu sa nikdy nedozvieme a mne je to uprimne jedno. ()

ICE-GRADLO

Velice zajímavý snímek. Celý základ filmu je postaven na příbězích, které jsou poskytnuty buď čtyřmi kluky, kteří dívky sledovali, psychiatrem nejmladší ze sester, přítelem Lux a jinými postavami. Vše ostatní, co dívky dělaly ve svém volném čase - myšleno doma, ono ani jiného způsobu trávení volného času se jim nedostávalo, se zde nedovídáme. No snad jen z jejich deníku. Takže nám je přednozena jakási neuplná skořápka s problémy a ihned následky problémů, plno souvislostí chybí a ty si musí divák sám dolíčít, ale stejně se nikdy nedozví, co je nakonec vedlo k tomuto činu... Co neví vypravěč, neví ani divák :) A přávě v tomto tkví celé kouzlo filmu. ()

siloalampa

Zvláštne vyrozprávaný zvláštny príbeh, ktorý je podaný kusom dobrej filmárčiny si ma však do svojho územného poľa nepodmanil. Pekné dievčatá, ale celému tomu chýbala šťava. ()

dakarin

Již je patrný rukopis režisérky, která beze spěchu v mnoha barevných obrazech vykresluje svoji zvěst. Přísnou, ne zcela moudrou a vyváženou výchovou vedené dívky prožívají jisté strádání ve vývoji, rozvoji a komunikaci s vrstevníky. Po sebevraždě (nadvakrát) nejmladší z nich se otevírají možnosti k nacházení větší vyváženosti v rámci života rodiny a vztahu k dalším lidem. Vše však neskutečně dementním selháním pokazí klíčová postava - playboy, jež si na lásku pouze hraje a za jehož nevyzrálost zaplatí smrtí všechny zbylé dívky a on sám, jak je patrno z filmu, končí v léčebném procesu. Dalo by se následně rozepsat, co všechno nutno přehlížet, nicméně zkrátím jednoduše - ! ! ! N E D O P O R U Č U J I ! ! ! Zatím jsem od Sofie neviděl Antoinettu, však vypadá to, že od některých rovin našla v další tvorbě 100% se blížící osvobození ;-) To je, myslím, slušné pozitivum závěrem :-) ()

xjitule

FIlm je stejně melancholický, jako kniha. Pro toho, kdo nečetl knihu, se film může zdát nehybný a pomalý. Avšak je stejný jako kniha. Je zde vidět, jak jedna sebevražda dovleče rodinu až na úplný konec a kolik jiných životů ovlivní. Za mě 5/5 ()

AloeB

Klidně by to mohl být výborný film, který ukazuje až absurdně přísnou výchovu pěti dcer dvěma rodiči, kteří vlastně nechápou, že jejich děvčata vlastně trpí. Právě tento přístup mne znechutil, což předpokládám bylo cílem filmu, co se ale odehrávalo mezi tím mi přišlo jako epizodky, jejichž vyšší účel sice existuje, ale je to poddáno tak zmateně, že se lze velmi špatně vcítit do role dívek, které páchají sebevraždy v ty nejhorší možné chvíle. Nápad zajímavý, pojetí slabé. ()

ICTS

Od tohoto filmu jsem rozhodně očekávala více, tím jak je kultovní. Za mě hodnotím jako průměrný film uměleckeho rázu. Nemohla jsem si všimnou, že je snímek často srovnávaný s Lost in translation. Přičemž filmy dle mého mají společné jen to, že jsou umělecky natočené a diváka přesvědčí, aby se nad filmem pořádně zamyslel. ()

Lenka0064

Pěkný zvláštní film... skvělý výkon Kristen Dunst, téma by možná bylo lepší trochu rozpracovat, abychom pochopili pohnutky k jeho závěru, ale přesto si myslím, že SC vědela, proč jej udělat zrovna takto. Snad pochopím příště... ()