Temná hvězda

• Česko Dark Star (více)

Čtyři astronauti v hlubokém vesmíru likvidují planety nevhodné k osídlení v hvězdném systému. Kromě vychytralého ufona si musí poradit s porouchaným počítačovým programem a "chytrou bombou", která sama sebe považuje za Pána Boha. V začátku své tvorby se režisér John Carpenter vydal do relativně blízké budoucnosti, tedy do poloviny jednadvacátého století, kdy lidský druh začal kolonizovat celý široký vesmír. Dark Star je futuristická vesmírná loď vyzbrojená speciálními bombami určenými ke zničení planet nevhodných k osídlení člověkem. Jednoho dne se bomba, která má být vypuštěna na planetu porouchá, a její "vyšší mysl" se odmítne odpoutat od lodi. Hrozí, že zničí vesmírnou loď i s bizarní posádkou. (HBO Europe)

PTuranyi

Prvý režisérsky počin John Carpenter ako by bol predlohou seriálu Červený Trpaslík. Bláznivé situácie akoby napísané Douglasom Adamsom zabalené do striedmych scifi kulís s elektronickými zvukovými efektami a prostoduchými trikmi, ktorých vrcholom je elektromagnetickou búrkou. Na druhej strane keď je treba navodiť napätie, tak sa do toho produkcia vie oprieť. Herecké obsadenie je vyslovene amatérske a väčšina hercov bol pred kamerou prvý a zároveň posledný krát. Napriek tomu je príbeh posádky Temnej hviezdy, ktorá sa túla vesmírom a likviduje nestabilné planéty je celkom zábavný, Veď jeden člen posádky ani nie je astronaut a ocitol sa na lodi omylom, nudu posádky prerušujú vtipné hlášky palubného počítača a kritickým dejovým okamihom je vzbura bomby s vlastnou inteligenciou, ktorú po poruche treba "ukecať" aby nevybuchla. 60% ()

numan

Mírně psychopatická tragifraška v hlavních rolích s dvojníky skupiny Beatles na sklonku kariéry, nafukovacím mimozemšťanem a mraženým kapitánem. Film zhruba na úrovni ročníkové práce nadanějšího studenta FAMU s "efekty" a technickým zpracováním jak z roku 1957. ()

argus123

Tento film prekypuje tragikomediou natolko že som sa na ňom velmi dobre bavil, špecialne efekty boli obstojné, bomba hrajúc sa na boha bola jednoducho...bombová. Humor striedaju napinave scény ktore vtipne končia. Niet čo dodať pre mňa je film na 4* ()

Kardio

Vtipné, napadité a bizarní. Čtvrtý nejlepší konec filmu vůbec. Pro zajimavost, první je La La Land, druhý Počátek a třetí je dětské hřiště. ()

charles3

...aneb Big Carpenter Begins. Zábavný a mně dosud utajený filmík s téměř montypythonským humorem a  četnými odkazy na další filmy sci-fi žánru, dřívější i pozdější :-) Mimozemšťan-maskot na palubě a bomba č. 20 nemají chybu :-) ()

Astu.

[Rozpočet: 60 000 dolarů / tržby: ?] Jedním slovem: Bizardní. Takovej psychadelickej Red dwarf mixnutej s Monty pythons a parodií na Vesmírnou odyseu. :::::::::::::SPOILER:::::::::::::::: Filosofická debata s bombou na konci mě dostala:) 8/10 ()

hayenda

Prvních dvacet minut jsem na to zíral s otevřenou hubou, nevěděl co se to sakra vůbec děje a na co se to dívám, a pak jsem se najednou začal smát a nepřestal až do konce. Úžasná záležitost, i když asi ne pro každého. ()

kriplozoik

Mínusy: dlouhé nudné pasáže, které by chtělo výrazně zkrátit; vetřelec z nafukovacího míče; je z toho cítit malý rozpočet, nepropracovanost i to, že to nebyla režisérova srdeční záležitost; hraní stojí za zlámanou grešli; několik nelogičností. Plusy: atmosféra, těch několik vtipů, je to poměrně originální (třeba v tom, že kosmonauty nezobrazuje jako chrabré hrdiny, ale jako uondané, vyhořelé upachtěnce). Je to zajímavá kombinace, ale chtělo to dopilovat. ()

Utnapishtim

Takhle nevyvážený film jsem už dlouho neviděl. První 3/4 vypadají jako naprostá kravina (nízký rozpočet se nezapře - mimozemšťan ve formě nafukovacího balónu), v posledních několika minutách ale nepřestává (příjemně) překvapovat smrští fantastických nápadů. Zasloužené 4 hvězdy jen za samotný závěr (ač bohužel spoilerovaný filmovým plakátem). ()

TylerD.

No nevím, jestli by takovéhle partě dementů někdo svěřil vesmírnou loď. Narozdíl od ostatních se mi naháněčka s rajčetem líbila asi nejvíc z celého filmu. Skoro bych za to přihodil třetí hvězdu. Každopádně čekal jsem tajemnou scifi a dočkal se komedie s humorem sice chytrým ale trochu zestárlým ale největší problém je pro mě osazenstvo lodi. Ty jsem nemohl vystát. ()

adams701

Možno nie je najlepší nápad zasvätiť bombu — ktorej jediný zmysel existencie je explodovať — do tajov solipsizmu. ()