Reality

Pětadvacetiletá Reality Winner je překladatelka, která učí jógu a nakupuje v místním supermarketu, přičemž popíjí ledové latté a pravidelně zveřejňuje své příspěvky o životě na Instagramu. Když je ve stresu, používá humor jako obranný mechanismus. Jednoho dne k ní domů dorazí agenti FBI s příkazem k prohlídce - ukáže se, že dívka je podezřelá z úniku přísně tajné zprávy NSA. (Cinemax)

Azurose

Konverzační drama odehrávající se během pár hodin. Reality působí jako naivní dívka, ale ve skutečnosti je si všech svých činů a záměrů vědoma. Přesná kopie výslechu je velice zajímavým zpracováním, přesto postrádá konflikty a zvraty, které by snímku přidaly na dramatičnosti. Kdyby tvůrci přeci jen do děje vstoupili, celistvost by byla zanechaná, jen by byl děj komplexnější. Přes to vše je herecký výkon Sydney Sweeney naprostou delikatesou a chvílemi i horší části příběhu zachraňuje. Zajímavá rekonstrukce zatčení a amerického historického milníku, která mohla být provedená lépe, ale i přes nedostatky je fajn filmem. [TNIFFH 2023] ()

borec999

Kratučký 80 minútový konverzačný triler, ktorý zaujme najmä tým, že väčšina konverzácií ide presne podľa prepisu spisu vyšetrovania, čiže môžeme v praxi sledovať ako by to asi vyzeralo, ak by jedného dňa agenti FBI zazvonili bežnému človeku v USA pri dverách s obvinením z úniku vládnych informácií. Inak hlavne v prvej polovici sa film až desivo tiahne, dialógy sú hrozne nezaujímavé a vedené small talky pripadajú až na smiech. I keď v podobných vypätých a stresujúcich situáciách sú zrejme pochopiteľné. V druhej polovici keď sa divák ako ja ktorý nevedel do čoho ide dozvedá, čo hlavná hrdinka vie/nevie a čo a prečo sa stalo je to však omnoho pútavejšie. No a plus je, že s odstupom času je dojem z filmu výrazne lepší než po jeho konci a že ma donútil o pojednávanej udalosti i dodatočne pátrať. Vo výsledku: žiadna strhujúca dráma, ale zas ani úplne zbytočný film. PS: Sydney Sweeney z Euphorie si tu pripisuje jednu z mála úloh, v ktorej nezhodí šaty a pokúša sa o "serióznejšie" herectvo, ktorým asi chce docieliť uznanie Akadémie a kritiky. 55% ()

maddy

Zaujímavý nápad spracovať reálny výsluch FBI do filmu v podobe ako sa presne stal. Každá veta, niekedy aj akokoľvek absurdná tak vychádza zo skutočného záznamu a jedná sa o doslovný prepis diskusie medzi Reality Winner a agenti FBI. Vznikol tak film na pomedzí filmu a dokumentu (docu-movie?), ktorý síce na prvý pohľad pôsobí pomerne obyčajne, takže zväčša priemerné hodnotenia v tomto prípade chápem, pretože Reality nie je ani nijako adrenalínový thriller, ani emočne strhujúca dráma, ale skôr film pre trpezlivého diváka, kde jeho sila tkvie hlavne v dialógoch a jemných nuansách ľudskej interakcie. Čo len podtrhuje skvelý no-make up výkon Sydney Sweeney. Váhal som medzi 3* a 4*, ale záver ma utvrdil v tom, že Reality si to vyššie hodnotenia zaslúži, pretože sa vyhýba vynášaniu akýchoľvek súdov (do čoho mohol film veľmi ľahko padnúť a jednosmerne nadržiavať iba jednej strane), no namiesto toho precízne prezentuje udalosti a ich priebeh, a necháva na divákovi, aby si konečný úsudok urobil sám. CELKOVO: 7/10 ()

Juto

Tento film je v podstate hra medzi agentmi a obeťou.(s niekoľkými flashbackmi). Je to natočené tak, že máte pocit, že ste tam a len sledujete udalosti. Rozhodne to nie je pre každého a celkový dej je veľmi základný a nie je to niečo, čo by ma nejako zvlášť zaujímalo (ruský vplyv na americké voľby). Silná autenticita dokáže vyvolať až nepríjemný skľučujúci pocit. 6/10 ()

Adramelech

Pokud nějaká pětadvacetiletá holka učí jógu, pije ledové latté a píše na Instagram, tak je zatraceně podezřelá, zvláště když se jmenuje Reality. Potom se ovšem nemůže divit, když ji nejdřív zastaví dva agenti FBI, pak se k nim připojí další a poté jich přijedou ještě tři auta, aby jich nebylo málo. V dívčině domě probíhá domovní prohlídka, slečna čeká venku a hlídají ji tři agenti. Jeden z nich s ní nezávazně konverzuje. Pak ji agenti začnou vyslýchat a postupně se ukazuje, že návštěva FBI má přece jenom nějaký důvod. Jedná se o komorní konverzační drama, v němž představitelka hlavní role podává naprosto brilantní výkon. Napětí se daří udržet po celou dobu filmu, který je natočený podle skutečného příběhu. Podrobnosti lze najít na Wikipedii. Jaké je poselství filmu? Možná to, že člověk neví dne ani hodiny. ()

• Napriek svojej účasti a podpore pre film, Reality Winner tvrdí, že ho pravdepodobne nikdy neuvidí na vlastné oči, pretože vyhliadka na opätovné prežitie dňa jej zatknutia považuje za príliš traumatizujúcu. (Arsenal83)
  • Celá sekvencia výsluchu bola natočená v chronologickom poradí, čo Sweeney považovala za nezvyčajné, pretože väčšina produkcií, na ktorých natáčaní pracovala, bolo natočených anachronicky. (Arsenal83)
  • Keďže Winnerová bola trénerkou jogy a inštruktorka CrossFit, Sweeney začala tiež v príprave trénovať, aby zvýšila svoju svalovú hmotu, v niektorých prípadoch pomocou tréningov, ktoré Winnerová zverejnila na svojom Instagrame. (Arsenal83)

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb