Reality

Pětadvacetiletá Reality Winner je překladatelka, která učí jógu a nakupuje v místním supermarketu, přičemž popíjí ledové latté a pravidelně zveřejňuje své příspěvky o životě na Instagramu. Když je ve stresu, používá humor jako obranný mechanismus. Jednoho dne k ní domů dorazí agenti FBI s příkazem k prohlídce - ukáže se, že dívka je podezřelá z úniku přísně tajné zprávy NSA. (Cinemax)

Cappuccino

Zaujímavý koncept, v rámci ktorého tvorcovia od slova do slova skopírovali dialógy medzi Reality a agentami FBI. To na jednej strane dodalo filmu šmrnc originality a autentickosti, ale zároveň sme tak boli miestami svedkami skutočne nezáživných dialógov. A, úprimne povedané, pri takej krátkej stopáži som nemal chuť počúvať small talky o cvičení, výchove psov a opakované otázky, ktoré agenti kládli Reality. Sydney ju, mimochodom, stvárnila naozaj super. ()

*CARNIFEX*

Nezáleží na tom, ktorú stranu sledujete - obe sú špatné.” Kurva tak to trafil pán scenárista. Čo sa samotného spracovania týka, to rozhodne nesadne každému. Je totiž pomalé, nie príliš výrazne, čisto z dialógov vyskladané. Žiadna akcia, iba politický podtón, o ktorom si každý môže myslieť čo len chce. Je to fakt proti “východu”? Ja to fakt neviem objektívne posúdiť, lebo bez ohľadu nato, že to tak vyzerať môže, prečo tie určité monológy hlavnej postavy? No a ach áno, úplný záver je už úplná trefa. Tam niet žiadnych pochýb. Proste zlá zlá “FOX tv”. Vy vy vy Rusofili!! ()

Juto

Tento film je v podstate hra medzi agentmi a obeťou.(s niekoľkými flashbackmi). Je to natočené tak, že máte pocit, že ste tam a len sledujete udalosti. Rozhodne to nie je pre každého a celkový dej je veľmi základný a nie je to niečo, čo by ma nejako zvlášť zaujímalo (ruský vplyv na americké voľby). Silná autenticita dokáže vyvolať až nepríjemný skľučujúci pocit. 6/10 ()

Slasher

V pohodě zpracovaný případ vyšetřování leakerky utajených vládních informací. Zvolený dokumentární styl (přesně dle transkriptu) zvýrazní napětí mezi agenty FBI a "obětí", taktiky jak dostat pod tlak a k přiznání, přičemž to celý hodně stojí na #nomakeup Syd a ta jenom potvrzuje, že je seriózní herečkou s budoucností a nejen pomíjivou lolití atrakcí (jak ji leckdo vnímá z rolí v Euphoria / White Lotus). Ve finále přijde na ten starý dobrý otazník - zachovat se dle vlastního svědomí, a nebo zásadně dle pravidel spojených s bezpečnostní prověrkou. ()

Aljak

Kompozične to bolo výborné a rozhodne originálne, ale celý tento "Reality Winner Case" ma akosi nebavil. 80 minút sa točíme v tých istých otázkach v rámci výsluchu FBI. S jediným cieľom, zistiť, prečo Reality poslala nejaký tajný dokument ďalej. Jej odpovede v podstate zmysel mali, no a vlastne len chcela, aby sa ľudia dozvedeli o tom, čo sa udialo počas ruskej intervencie do amerických volieb. Herecký výkon Sydney bol skutočne kvalitný. Len škoda, že celý film je mdlý, nezáživný, a bohužiaľ aj nudný. Pritom ten potenciál tam bol určite vyšší... 2* ()

• Režisérka a scenáristka Tina Satter původně incident kolem výslechu a zatčení Reality Winner (Sydney Sweeney) adaptovala do divadelní hry „Is This a Room?“. Z ní pak vycházela při zpracování Reality, což je její filmový režijní debut. (DavePave)
  • Veškerý dialog ve filmu vychází z doslovného přepisu záznamu FBI. Když se postavy zadrhávají, opakují slova nebo třeba zakašlou, je to proto, že to ve stejnou chvíli udělaly jejich skutečné předobrazy. (DavePave)
  • Natáčanie začalo v máji 2022, trvalo 16 dní, pričom posledných 9-10 dní sa sústredilo na natáčanie vo vnútri miestnosti. (Arsenal83)

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb