Zamkněte dveře. Zabdněte okna. Něco číhá v mlze! Kdysi navedli občané rybářského městečka Antonio Bay loď boháče Blakea v husté mlze na skaliska, kde ji po ztroskotání vyloupili. Po sto letech se Antonio Bay chystá na oslavu svého založení, do ulic však vtrhne zrádná mlha a s ní přízraky šestice utonulých námořníků v čele s Blakem! Přicházejí, aby pomstili svou smrt... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MrPierc

Příběh dobře vymyšlen, ale je to moc dětinské na téma vraždícíh pirátů. Mlha je udělána perfektně a dokresluje velice dobře atmosféru + hudba. Je tu i hvězdné obsazení. Filmu sice chyběli peníze, ale mlha vše zachránila a méně vidět je zde více. ()

Mefistofelle

Carpenterovy filmy mě zatím nezklamaly a i když je tento mnohými považován za slabší, podle mě za režisérovým známějším dílem The Thing nezůstává o moc pozadu. Primární koncept – mrtví se mstí za křivdu na nich způsobenou – není sice nejoriginálnější ze všech, ale rozhodně se nejedná o průměrné dílo. Navíc ve filmu uvidíme i Jamie Lee Curtis, kterou už známe z kultovního Halloweenu, což mě nemálo potěšilo. A mrtví námořníci ploužící se hustou, rychle se pohybující mlhou také rozhodně stojí za to. ()

Nach

Nádherná ukázka toho, jak má vypadat správná hororová atmosféra. Na svou dobu výtečný film, kde mi ale dnes chybí vypjatější momenty a lépe napsané hlavní postavy, o kterých se toho moc za těch 89 minut, nedozvím. Přesto se jedná o dobře odvedenou práci. 65% ()

DruidKarel

1308. hodnocený film: Film Mlha jsem viděl už v podání režiséra Franka Darabonta a tenkrát u mě film propadl a dal jsem mu jen 1*. Tentokrát to dopadlo opět jen na 2* a to z toho důvodu, že mě tenhle nápad s "děsivou" mlhou přijde skutečně trapnej a celej film je hrozně nudnej a nezáživnej. Zlepšení však vidím v lepších hereckých výkonech, v lepším vizuálním podání mlhy a hlavně se jedná o prvotní nápad, tudíž to John Carpenter od nikoho neokopíroval. 2* jsou však skutečně maximem a myslím si, že tenhle film už asi jen tak někdy neuvidím. 2* ()

dubinak

Carpenter má ve svých filmech často mezery v scénáři.. Na druhou stranu to divákovi vždy vykompenzuje skvělou atmosférou, fungujícími mrazivými momenty a charakteristickými postavami. Na Mlze totiž vážně můžu pochválit jen ty hororové prvky, protože příběh byl tentokrát velice slabý a nedotažený do konce. Od mistra, který stvořil jeden z mých nejoblíbenějších oldschool hororů bych čekala něco trošku víc. Pěkné tři. ()

C0r0ner

To je tak, když si někdo dá záležet na atmosféře. A Carpenter je tím samozřejmě vyhlášený asi nejvíc ze všech filmařů v dějinách (viz Věc). Příběh jako takový sice není nic objevného, ale díky příjemné stopáži se na to dalo v pohodě dokoukat a potěšilo mě, že jsem se ani moc nebál. Znovu to vidět nemusím, ale pro jednou to bylo fajn. 70% ()

Wormboy

Tak na niekoho to mozno fungovalo,na mna teda urcite nie.V podstate dost velka nuda.Vrazdiaci namornici prichadzajuci z hmly?To mi skor pripada na epizodu z Kacerovcov. ()

destroy83

Carpenterova atmosférická pecka o pomstě malomocných námořníků na obyvatelých Kalifornského městečka Antonio Bay sice lehce pokulhává za mladším bratříčkem Halloween, ale přesto se může hrdě řadit mezi perly hororového žánru. Do děje diváka uvede starý námořník strašidelnou historkou o okradených a zabitých námořnících, která se záhy změní ve skutečnost a hrstka obyvatel malého městečka je nucena čelit přízračné hrozbě zahalené v mlze. Příběh je jednoduchý, ale díky příjemným hereckým výkonům a režisérově citu pro žánr je snímek kus poctivé filmařiny, který přímo nadchne. Počin je zahuštěn vynikající atmosférou a stylovým hudebním doprovodem. Samotné přízraky vystupující z mlhy se svými rybářskými háky vypadají a působí delikatesně. U mě plný počet. ()

Juto

Hmla je povzbudzujúca, pretože obsahuje ďalšiu ukážku Carpenteroveho značného talentu v oblasti riadenia filmu. Režisér zakladá na výbornej dusnej atmosfére. 7/10 ()

Sludger

John Carpenter je majster hororovej atmosféry a to dokázal aj tu. Atmosféra sa dá pomaly krájať, zlo je ukážkovo ukryté v hmle a zároveň je neuchopiteľne desivé. Kúsok mi to až pripomenulo Lovecrafta. Dedinka a jej spôsoby mi zase pripomenulo majstra Stephena Kinga a záver je čerešnička na torte. Skvelý retro horor! ()

emo

Priemerný horror, ktorý príjemne pobaví, ale zas nejak extra nevystraší... Carpenter mal aj lepšie momenty... Skôr pre pamätníkov. Milovníkom dnešných shockerov to už asi veľa nepovie... ()

messiah

Zavřu oči a přenesu se do roku 1980. Výborný old school psycho-horor. Carpenter ukazuje svou sílu jež je v psychologii a napětí. ()

Maty85

Mrazivá atmosféra to je Carpentrova specialita, což ukázal také o dva roky později v kultovním hororu "Věc". A ten závěr byl drsnej. ()

animaxis

Nejdříve jsem viděl odporný remake a kyž jsem si pustil toto,tak mám chut dát v porovnání s remakem pět hvězdiček,ale jako jednotlivému filmu dávám čtyři. ()

dr.fish

Povedená taškařice. Jack Sparrow přijíždí v mlze do městečka a seká hlavy, píchá hákem a máchá šavlí. 80% ()

Mol

TO THE SHIPS AT SEA WHO CAN HEAR MY VOICE, LOOK ACROSS THE WATER, INTO THE DARKNESS. LOOK FOR THE FOG! Hudební motiv je výtečný a herecké obsazení taky ujde, ale co se týče mlhy, tak ta už dnes nikoho nevyděsí. Přišlo mi to, jako starší bratříček pirátů z Karibiku. I přes to nepopírám, že nápad a myšlenku to mělo a závěrečný boj o přežití na střeše majáku, byl napínavý. Městečko Antonio Bay utrpělo po této noci nevyčíslitelné ztráty, protože se zredukoval počet místních obyvatel o 1/10. Teď zůstává otázkou, kdo bude hlídat malého Andyho, když paní Kobritzovou rozsekali na kusy, pirátští duchové. ()

SoolenJV

Mrazivé. Působivé. Napínavé. A přesně tak akorát dlouhé, aby se divák nezačal nudit. Carpenter věděl, co se svými příběhy dokáže utáhnout a nikdy zbytečně nepřetahoval míru. A závěrečný záběr, ten dílo dovršil... ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook