Zamkněte dveře. Zabdněte okna. Něco číhá v mlze! Kdysi navedli občané rybářského městečka Antonio Bay loď boháče Blakea v husté mlze na skaliska, kde ji po ztroskotání vyloupili. Po sto letech se Antonio Bay chystá na oslavu svého založení, do ulic však vtrhne zrádná mlha a s ní přízraky šestice utonulých námořníků v čele s Blakem! Přicházejí, aby pomstili svou smrt... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Shit

Parádní Carpenterův atmosférický horor, kterej hned od začátku navodí skvělou marzivou atmosféru, která graduje ve chvílích příchodu mlhy a až na pár chvil z ní po celej film nepoleví. Vrcholem filmu je pak závěrečnej 15 minutovej útok mlhy a to co s ní přichází, kdy film nabídne několik nervydrásajících hororových scén, tak jak se sluší a patří. Jen je škoda trošku malýho vykreslení postav, přece jenom to na mě v tomhle směru působilo mírně chladně, ale jinak se jedná o skoro až kultovní hororovou záležitost s hodně jednoduchou, ale za to správně působivou hudbou ()

gudaulin

Samozřejmě efekty použité v tomhle filmu už značně zestárly a námět je vyloženě omšelý, jako by odněkud z 20. let minulého století, ale Carpenter je mistr béčkových hororů a dokáže z mála vytěžit maximum. Atmosféra filmu nechybí a lekaček i scén vyvolávajících napětí je víc než u současných hororů nabitých digitálními triky a disponujících slušným rozpočtem. Slušně odvedená práce, celkový dojem: 60 %. ()

choze

Od podtitulkové sekvence z nočního městečka, do kterého přichází v mdlém zářivkovém světle Zlo, jde o krutě atmosférickou záležitost, která se bohužel zuby nehty drží svého banálního duchařského pozadí a nenabídne nic nového. Záběry mlhy zlověstně se převalující za dveřmi a přerušující elektřinu jsou ale velmi efektní (špičková scéna na lodi!). Zajímavé je obsazení poskládané z herců z předchozích Carpenterových filmů (Adrienne Barbeau a Tom Atkins z ÚTĚKU Z NEW YORKU, Jamie Lee Curtis a Nancy Kyes z HALLOWEENU, Darwin Joston z PŘEPADENÍ 13. OKRSKU a Charles Cyphers, který hrál ve všech třech filmech). ()

Gilmour93

"Is all that we see or seem but a dream within a dream?“ (E.A.Poe). Mlha přede mnou, mlha za mnou a rybářský hák ve mně.. Na den přesně sto let si poleželi Blakeovi muži na mořském dně, než se pod vedením rutinéra Carpentera a za neúnavné podpory mašiny na výrobu umělého kouře vydali na zaslouženou cestu pomsty. Přes ucházející atmosféru a Hala Holbrooka v roli kněze Maloneho, mě kultovnost tohoto hororu jaksi minula. ()

genetique

Horory mám veľmi v láske. Toto dielo ma však nijak zvlášť nezaujalo. Chýbal mi ten pravý okamih strachu, keď na hrdinu vybehne vrah s díkou a ja sa poseri*m od strachu. Tie oblaky pary na mňa teda strašidelne vôbec nepôsobili. Odporúčaní bolo niekoľko, no možno je chyba v tom, že som film videl v roku 2005, keď už je divák nasiaknutý terajšími horormi. Na osemdesiaty rok ale fajn kamera aj efekty. Prvá polhodinka super, no s postupujúcim časom sa mrazivá atmosféra úvodných scén začala rozpadávať ako hmla fúkaním vetra. A ten záver? Také nedotiahnuté som to fakt nečakal. 55%. ()

TheRaven

Jeden ze skvělých filmů Mistra Carpentera. Výborná atmosféra. Dobrá děj. Opravdu jsem měl chvílemi blbý pocit. Plno však nemůžu dát, protože se mi nějak nelíbil ten závěr, kdy jsme viděli námořníky v plné parádě, kdyby zůstali v mlze, bylo by to lepší. Ale jinak....tohle je prostě nefalšovaný horor, jak to mám rád. ()

Hitman_47

První jsem viděl remake, takže originál byl pro mě obrovským překvapením. Carpenter prostě umí...hlavní prim tu hraje jeho hudba a to jak skvěle umí navodit tu správnou horrorovou atmosféru. Dokonce tu ani člověk nenajde žádné gore a vůbec to nevadí...jak sám Carpenter říká v komentáři, tak většina scén s duchy (třeba masakr na rybářské lodi) byly dotočeny až posléze, čili původní záměr byl udělat něco více odlišného od Halloweenu. Já jsem si z tohoto filmu odnesl parádní horrorový zážitek a milovníkům horrorů můžu tuhle klasiku jen a jen doporučit. ()

kitano

Eterom kludneho mestecka sa nesie nezny hlas moderatorky radia KEB....a z mora sa blizi zlovestna hmla. Snimok ktory je doslova vystavany na skvelej atmosfere. Film sice nikdy na pilu nepritlaci az na doraz, zato pomaly sa blizaca hmla vnasa do filmu skutocne dusno a napatie, ktore vas bez problemov pohlti. Skutocnou chutovkou je scena na vrchle majaku, to bol pre mna taky vrchol filmu, kde ona "hmla" priam vstupila aj do mojej izby. Jedine co tak mozem vytknut, je samotny pribeh, v resp. motiv vracajucich sa mrtvych namornikov, ktory mi prisiel trochu prilis rozpravkovy. Nic to vsak, je to ozaj kvalita. Na co tocit remaky, ked originalne kusky nestratili nic zo svojich kvalit? (pre peniaze samozrejme....) (8.6/10) ()

sud

"Mlha" se od jiných podobných hororů liší především v tom, že žádný z herců nepřehrává a i konání postav je celkem uvěřitelné. John Carpenter sice svému řemeslu rozumí, ovšem pořádné hororové drámo rozpoutá až v poslední půlhodině. Jinak nemohu vyloženě říct, co by se mi na filmu nelíbilo, zároveň však nenacházím nic, co by mne přinutilo hodnotit výše než 60%. ()

ClintEastwood

Tu se z mlhy vynořily divný postavy, jejich párty kostlivý, těžko někdo zastaví... Mistr atmosferických snímků (především pak hororů), John Carpenter, představuje po Halloweenu svůj další povedený film, s mysteriózním nádechem. Není to zdlouhavé, má to spád, je tady Jamie Lee Curtis a hlavně neopakovatelné osmdesátkové kouzlo. Tento film a vůbec styl, který reprezentuje - můžu. ()

Rex Mundi

V prípade Johna Carpentera pre mňa Hmla nikdy nebude tým, čím je Vec - kultovou nostalgickou spomienkou z detstva. Videla som ju až teraz a pohľad sa mi rozhodne nezahmlil blahom. Možno je to tým, že niektoré filmy (napr. Votrelec) si svoje čaro uchovajú aj po štvrťstoročí, a niektoré nie. Hmla sa pre mňa zaradila do druhej kategórie. Takmer som sa unudila k smrti. Atmosféru by som nazvala skôr otravnou ako hustou, hudbu (napísal Carpenter) príšernou a zápletku úbohou. O vyvrcholení ani nehovorím. Postavy ma nezaujali, erotické šepkanie “moderátorky” Stevie mi liezlo krkom a predvídateľná hrôza servírovaná s komerciálnym sadizmom ma tiež nenadchýňa. ()

*CARNIFEX*

Dnes sa mi s tými 80-tkami celkom darí. Je fakt, že viem byť k hororom z dávnych čias pomerne krutý, pričom len zriedka ktorý, čo len minimálne naplní moje očakávania. No toto je skutočne jeden z mála pri ktorom som nezaspal, čiže dejovo, nápadom, i celkovou prezentáciou ma viec než dostatočne zaujal. Výborné. Vo vtedajšej dome to musel byť poprask - 65% ()

D.Moore

Parádní horor - jak málo stačí, že? Carpenter si vystačil s mlhou, která by se dala šavlí krájet, šesti nemrtvými námořníky, minimalistickou hudbou... A s talentem pro budování ohromného napětí. Obzvlášť to, co se děje při úvodních titulcích, je síla, ovšem zbytek filmu nijak zvlášť nezaostává. Na Mlze se mi ale stejně nejvíc líbí její vyznění, protože na konci mohou být vlastně spokojeni všichni - obyvatelé Antonio Bay i Blakeovi námořníci. Je na vás, komu budete fandit.__P.S. Poslední záběr jsem si zamiloval. ()

MM_Ramone

Dnes som dostal chuť na nejaký starý, dobrý americký horror. Preto som siahol po filme od môjho obľúbeného režiséra Johna Carpentera. Rozhodoval som sa medzi troma titulmi (ktoré považujem za jeho najsilnejšie diela) "Vec", "Hmla" alebo "Halloween". Nakonec som si pustil "Hmlu". A urobil som dobre. Znovu som si pripomenul záhrobnú pomstu sto rokov mŕtvych námorníkov. Obyvatelia malého kalifonského mestečka Antonio Bay musia zaplatiť za hriechy svojich predkov. Skvelá carpenterovská horrorová klasika. **** ()

Ded@M@tes

Trochu zklamán co se z příběhu vyklubalo, ale na rok natočení slušný horor. Nepociťoval jsem tolik nadupané atmosféry a pořádného napětí. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

Spooner

Carpenter umí ty mrazivou atmosféru navodit vážně skvěle. Už po té první cca dvacetiminutovce jsem měl pomalu husí kůži. Škoda, že potom atmosféra tak na půlhodinky pomine a přijde pasáž plná povídání, která už přece jenom tak záživná není. Potom ale přijde opět večer a atmosféra by se dala opět krájet, i když konec samotnej už přece jenom trochu hapruje. Herci dobří, hudba skvělá a Carpenter to má celý pod palcem. 80% ()

pepo

carpentrovská klasika.minimalistický horor ktorý bohužiaľ už teraz nikoho nevystraší.krásna nostalgia z čias keď takéto filmy desili a carpenter bol výborný režisér ()

Xmilden

Carpenter dokázal bezproblému vychovat jednu celou generaci hororových fanoušků. Po nejlepším slasheru všech dob přichází v trošku jiném konceptu s Mlhou. Hned od úvodních minut je jasné s jakými kartami se bude hrát. Je to levné, blbé, ale má to skvělou atmosféru a hudbu. Takže vlastně klasický Carpenter. Poprvé mě příběh vůbec nebral, podruhé naprostá změna. 70% ()

-bad-mad-wolf-

Kategorie: Vyčpělý old school horor. Carpenter spoléhá na smrtelně přímočarý příběh z kategorie strašidelných pohádek a daří se mu budovat atmosféru, k čemuž mu dopomáhají kvalitní triky. Jinak nemá Mlha moc co říct. Bát se u ní prakticky nelze, gore scény se odehrávají mimo záběr kamery, postavy nemají téměř žádný prostor a jejich jediným smyslem zde je prostě fakt, že existují a buď zemřou, nebo ne. Smeknout zbývá opět jen před multitalentovaným Johnem Carpenterem, který vedle režie a scénáře obstaral i výborný soundtrack, střihl si vedlejší roličku a stvořil onu působivou atmosféru, která je největším kladem filmu. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook