Zamkněte dveře. Zabdněte okna. Něco číhá v mlze! Kdysi navedli občané rybářského městečka Antonio Bay loď boháče Blakea v husté mlze na skaliska, kde ji po ztroskotání vyloupili. Po sto letech se Antonio Bay chystá na oslavu svého založení, do ulic však vtrhne zrádná mlha a s ní přízraky šestice utonulých námořníků v čele s Blakem! Přicházejí, aby pomstili svou smrt... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Rodin

Film se vyznačuje zejména tím, že je v něm mlha. A nuda. Nebavilo skoro vůbec, pořád jsem čekal na nějakou srozumitelnou pointu a ono nic. 55%. ()

Looka

30% absolutně nesmyslné jednání všech postav, podtržené naprosto nesmyslnými dialogy - spíš vina dabingu... ()

dewil21

Všechno, co vidíme nebo v co věříme, je jen pouhým snem ve snu. E.A.P. Film jsem viděla před mnoha lety, tehdy mě opravdu vyděsila jeho atmosféra, je to kvalitní stará škola a v porovnání s moderními béčky je to klasika, na kterou se podívám raději a stále budu cítit nepříjemné mrazení a po skončení se ujistím, že venku není mlha... ()

.killer.

Hm, podobně jako u Vládce temnot mě ani tentokrát Carpenter nepřesvědčil o tom, že by měl v repertoáru něco lepšího, než maistrovský The Thing. Atmosféra je poměrně dobrá, ale to rozhodně nestačí. Jamie Lee Curtis je taky dobrá, ale to taky rozhodně nestačí. Zkrátka a dobře to chtělo podat trochu jinak. ()

Knor

Dávám tři a to jsem ještě hodně hodnej, víc si to nezaslouží. Já jsem se docela nudil, Carpenter umí mnohem víc a tohle bych přiřadil k tomu slabšímu co natočil. Jamie Lee byla jako vždycky fajn a přízraci byli taky celkem slušný, ale nic víc. A dost mi taky vadí herec Tom Atkins, který podle mě neumí vůbec hrát a vypadá blbě :-). ()

Shanen29

Klasická hororová MLHA od Carpentera .Výborné.Tenkrát koupeno na burze na VHS, asi desátá kopie se simultálním dabingem,kdy věčně v alkoholu nalitej Ostravák tyto filmy překládal stylem co dvě minuty ,to slovo,ale my byli rádi alespon za něco. ()

Uesbe

Núdá. Miesto desu to bolo škôlkarsky strašivé, málo slizké, málo námornícke, málo osudové. Sklamanie prerušili len herci, inak to vypnem v polovici. ()

dobbin

Velká, ale opravdu velká škoda, že byl slibný námět vyprávěn tak ospalým tempem, kterému na druhou stranu nechyběla pořádná dávka carpenterovského napětí. Hudba taková, jakou mám u Johna rád, herecké výkony bez výhrad, kamera pěkná...Opravdu velká škoda, mohla to být špička. ()

Stejšn

Za těch třicet let to strašně, ale strašně zastaralo. Nejen že Vás Mlha nevyděsí, ale dá se říct že ani nepobaví. V podstatě je to ztracený čas. Zaujaly mě asi dvě scény, což je opravdu málo. Taky doteď nerozumím praskání skel v oknech a na hodinách, stejně jako minci měnící se ve fošnu. Co musím pochválit je Carpenterova hudba, ta se skutečně k filmu hodí. Zajímavé je, že o dva roky mladší Věc od stejného režiséra je do teď skvělý film a parádní horor. ()

monty.cl

Dnes už klasika, ale pořád to má sílu-atmosférická pecka z doby, kdy horor ještě automaticky neznamenal spoustu rozsekaných lidí a litry krve...(i když to má taky něco do sebe,hehe). 75% ()

hackstolle

Na tu dobu dle meho nazoru az lehce nadcasove natoceny snimek, kteremu rozhodne nechybi napeti, a do ktereho se sam tvurce herecky zapojil. Tezsi rozhodovani, ale preci jen ****, ikdyz Jamie Lee opravdu zrovna nemusim. Muj nejoblibenejsi Johnuv film si jeste dva roky chodil po houbach. The Fog 75%. ()

Martix

Ne každý horor musí být dějištěm brutálního násilí, kde tečou potoky krve. Mlha je toho jasným důkazem. Skrze stáří tohoto titulu, je kvalita obrazu mizerná, ale právě ten špatný obraz kladně přidává na celkové atmosféře. Atmosféře, která mě dokonale pohltila. Malé městečko, které se pro svou minulost halí do neprostupné mlhy, se stává terčem dřívějších terčů. ()

MaxForValue

Carpenterova hororová jednohubka, ktorá vám z mysle zmizne rovnako rýchlo ako tá hmla vo filme. Nočné mory mi to rozhodne nenavodí. Pomaly budované napätie tu skôr pôsobí kontraproduktívne, keďže tých toľko očakávaných vrcholov sa človek veľmi nedočká. ()

luciebenadova

Přemýšlela jsem nad jednou hvězdičkou, ale to bych byla zase nefér, jelikož mě celou dobu film nutil myslet na to, jak mě bolí po běhání nohy. Carpenter po Christině velice zklamal a jestli mam hodnotit nějaké Mlhy, ta podle Kinga byla o mnoho lepší. Tady je postav jak na orloji, všechny stejný a příběh se ne a ne rozjet. ()

lusa

Ako malá som to prvýkrát pozerala s otcom, odvtedy mám traumu z klopania na dvere :))) Zamrazí aj dnes. 4* ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook