poster

Starman

 • USA

  Starman

 • slovenský

  Starman

 • slovenský

  Muž z inej hviezdy

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tahit
  ***

  Příchozí z jiné planety se dostává do spletitosti lidských nástrah. Máte-li rádi sci-fi love story, pak jste správně, protože nepochybně tenhle příběh mimozemšťana uspokojí a neztrácí dech. Jde o nenáročný a příjemný film na jeden televizní večer. Nelze ani opominout velmi dobrou filmařskou práci hlavního tvůrce, režiséra John Carpenter, který skvěle vsadil na herce Jeffrey Bridges a zajímavou herečku Karen Allen. Vcelku tento sympatický film jsem si rád zopakoval a pocity zůstaly podobné.(7.8.2010)

 • Chupacabre
  *****

  Skvělá návštěva z hvězd, se skvělým příběhem, doplněná skvělou hudbou a natočená - opět skvělým Johnem Carpenterem.(25.11.2007)

 • Jossie
  ****

  4* za to, že cestou z kina jsem měla z tohohle filmečku o mimozemšťanovi skvělou náladu. Jeff Bridges byl jako Starman naprosto neodolatelný.(8.10.2005)

 • Chrustyn
  ****

  John Carpenter si chtěl nejspíše odpočinout po všech těch hororech a natočil toto povedené sci-fi drama o muži, který přiletěl z vesmíru a vzal na sebe podobu zesnulého muže mladé vdovy po níž chce aby ho dovezla k jeho mateřské lodi. Po cestě poznává chování lidí a samozřejmě lásku. Film utíká celkem rychle, nenudí, má krásnou hudbu a Jeff Bridges si s hlavní rolí poradil velice dobře. Dá se říct, že to je taková dospělejší verze E.T.(6.12.2008)

 • Madsbender
  **

  Premýšľam, kde sa stala chyba. Alebo skôr, ako napadlo Carpentera ujať sa takéhoto námetu. Čakal som všeličo, ale rodinné sci-fi zmiešané s červenou knižnicou a "veľkým optimistickým posolstvom" nie. Je však zaujímavé pozorovať Carpenterov rukopis v inom druhu látky, ako sú, preňho azda najtypickejšie, horory. Celých prvých 10-15 minút filmu totiž využíva hororových propriet a trikov, od kamerového nájazdu à la Raimiho kultový Evil Dead, cez desivú premenu ľudského tela až po funkčnú ľakačku. Škoda zbytku, ktorý je len predvídateľnou kombináciou klišé z niekoľkých žánrov a je dosť necitlivým narušením režisérovej filmografie. Ani hudobne ma Starman neočaril, zato technicky už skôr - niekto si s tým dal prácu a remaster vyzerá (mimo počítačových trikov a ľudskej techniky) skôr na roky 90., ako 80. Za to však nie je zodpovedný Carpenter, takže to filmu k dobru pričítať nemôžem. Robotický Jeff Bridges so skleným pohľadom je celkom zábavný (počas natáčania úvodných scén sa na tom museli na pľaci dobre baviť). Inak však film neskutočne zostarol, a ani v dobe premiéry by ma zrejme neočaril. 40%(18.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace