poster

Starman

 • USA

  Starman

 • slovenský

  Starman

 • slovenský

  Muž z inej hviezdy

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GigaPudding
  ****

  Příběh o hodném mimozemšťanovi, co přiletí na Zemi, aby tu něco udělal nebo aby odsud aspoň úspěšně odletěl, už tu byl mockrát a několikrát se taky zadařilo, aby z toho byl zábavný film :). A zadařilo se i když točil John Carpenter. Mimozemšťan sice nemá masku a kuchyňský nůž, ani pásku přes oko a ani nemá chapadla a několik hlav, ale protože ho hraje Jeff Bridges, tak je to sympaťák i když úvodní scény filmu (ne ty vtipné kdy sonda letí vesmírem za zpěvu Micka Jaggera) vypadají skoro až zlověstně asi jako kombinace Věci a Terminátora :). Jeff Bridges zahrál klasicky fajn a jeho mimozemšťan byl takovej roztomilej :), ale občas to jeho mimozemšťanské hraní působilo trochu moc "hraně", jindy ale působilo přirozeně vtipně, třeba když se ufoun učil reakcím na různá gesta nebo fráze a zvlášť s tím přihlouple zvědavým výrazem, co měl Jeff Bridges na tváři pořád :). Příběh je takové roadmovie s mimozemšťanem a Jenny, která ho má odvézt na místo, kde na něho čekají další mimozemšťani a po cestě krom různých zvláštních a vtipných situací se mezi nimi taky vytvoří stejný vztah jako měla Jenny se svým zesnulým manželem, jehož podobu mimozemšťan převzal. Je tady vidět, že Carpenter je mnohem jistější spíš v úplně jiných žánrech, ale taky je znát, že umí natočit i romantickou road movie, která s minimem efektů (ale s fajn využitím světla, když je to potřeba) působí pořád dojemně a trochu sentimentálně a hlavně nenudí a správně tam vybrali Jeffa Bridgese :). Asi jako E.T. nebo Den kdy se zastavila země, akorát bez nějaké přílišné citové ždímačky (jenom trošku), takže svým civilnějším pojetím působí mnohem blíž běžnému životu a je to zábava :).(1.10.2010)

 • Javert
  ****

  Má to silný příběh. Má to skvělého Jeffa Bridgese v hlavní roli. Pro mě je to lepší než E.T. mimozemšťan...(20.12.2007)

 • BoPo
  ***

  Vo filme sa v podstate odohrávajú len dve veci. Dvojica cestuje z bodu A do bodu B. A tá druhá je zaujímavo podaný mimozemšťan v podaní Bridgesa, ktorý objavuje čo znamená byť človekom. Ak ste jeho fanúšikom pridajte si jednu hviezdu navyše, pre tých ostatných je to len sci-fi podané tak nejak civilne.(13.3.2011)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Líbí se mi, že Starman postrádá tu nabubřelost "velkého rodinného dobrodružství", a zůstává v určitém ohledu intimním, milým a upřímně znějícím filmem, na který je radost koukat. K tomu skvělý Jeff Bridges, krásná Karen Allen a hezká hudba. Konec je rovněž nádherně zpracovaný, přináší sice očekávatelnou dávku sentimentality, ale je utnutý v tom správném bodě. Kdyby přišlo něco ve stylu "co bylo potom", už by to asi nebylo ono. Hezké.(3.6.2008)

 • Djkoma
  ***

  Starmana jsem poprvé viděl tak 15 let zpět, takže druhé shlédnutí jednou přijít muselo. Naštěstí po tolika letech jsem v něm našel mnohem více, nejen co do poetiky jednoduchého příběhu (správně vyvolané emoce), ale také co do Carpenterových hororových kořenů (typické děsivé světlo v pozadí noci). Scifi a romance se nespojují lehce, hlavně obavy z kýče byli veliké, ale film dokáže příjemně chytit za srdce i pohladit. Určitě tomu pomáhá jemná hudba s dobrými motivy, ale především vynikající Jeff Bridgess, který z role nevypadne ani na sekundu a je radost se dívat na jeho přeměnu z "nepopsaného" mimozemšťana do člověka. Ve zkratce je to méně epická a více civilní verze Blízkých setkání třetího druhu s love story.(5.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace