• slovenský

• slovenský

Muž z inej hviezdy

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 115 min

Skvělá návštěva z hvězd, se skvělým příběhem, doplněná skvělou hudbou a natočená - opět skvělým Johnem Carpenterem.(25.11.2007)

Kdyby to bylo víc sci-fi a míň romantiky, užil bych si tenhle film dokonale. Jenomže klasický uprchlický mustr -jedinec proti systému, hlavní padouch zběhne pod vlivem lidství, armáda ať si nasere - dostává na frak vztahem, jenž snad ani není možno považovat za dětinský. Motiv mrtvého manžela a reinkarnace Starmana bych vyhodil, stejně jako bezproblémové cestování na zatarasených amerických silnicích (na něž výborně navazují nákladní vlaky). Skvělý předrevoluční dabing z Barrandova.(23.11.2014)

"Co je to láska?" - "Láska je... láska." Velmi příjemný snímek na víkendové odpoledne! :)(21.1.2012)

Nějakým způsobem, přes ten primitivní a nevěrohodný děj, mám z tohohle filmu skvělý pocit. Optimismus a tak vůbec, znáte to... Zřejmě to bude kombinace perfektního umělého (a uměleckého, ano, pane profesore, výron tvůrčího umělce, jistě, jistě...čert vem celé právo duševního vlastnictví a celého prof. Telce a jeho právo od přirození i s všeobjímajícím vesmírným řádem lásky...) výkonu Jeffa Bridgese a skvělé, romantické syntetizátorové hudby Jacka Nitzscheho (pokud vám to nic neříká, tak je to ten co skládal hudbu k Vymítači Ďábla, Přeletu Nad Kukaččím Hnízdem a 9 a 1/2 Týdne). Opovažte se někdo říct, že je Starman béčko jako spousta jiných.(3.1.2006)

4* za to, že cestou z kina jsem měla z tohohle filmečku o mimozemšťanovi skvělou náladu. Jeff Bridges byl jako Starman naprosto neodolatelný.(8.10.2005)

• - Jeff Bridges byl za svůj výkon nominován na Oscara za nejlepšího herce, což je u sci-fi žánru skutečně rarita. (ClintEastwood)

• - Fenomenální úspěch snímku E.T. – Mimozemšťan (1982) zapříčinil odsunutí natáčení tohoto filmu až na rok 1984. (Olík)

• - Starman (Jeff Bridges) se v hotelovém pokoji dívá na film Odtud až na věčnost (1953). (Vlk17)