• slovenský

• slovenský

Muž z inej hviezdy

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 115 min

4* za to, že cestou z kina jsem měla z tohohle filmečku o mimozemšťanovi skvělou náladu. Jeff Bridges byl jako Starman naprosto neodolatelný.(8.10.2005)

60%(4.8.2009)

Dalsi film, ktoremu z nostalgie musim dat stovku. Film som videl asi 3 krat v kine, ked este listky do kina stali asi osem korun a nikdy nezabudnem na nadhernu hudbu. Prekvapenie pre mna bolo aj to, ked som zistil, ze Starmana si zahral ten isty herec Jeff Bridges, ktory si zahraj v KING KONGOVI z roku 1976, pretoze obe filmy som videl priblizne v rovnakom case. Pre zaujimavost by som dodal, ze studio potom, ako v roku 1982 kvoli Spielbergovmu E.T. komercne prepadol sci-fi horor VEC, nedoverovalo Carpenterovi a tak chcel Carpenter studiu dokazat, ze aj on vie natocit pekny romanticky sci-fi o dobrom mimozemstanovi. Zial STARMAN asi tiez prepadol, pretoze mal vsetky predpoklady na pokracovanie, ktore dodnes nevzniklo :-( 18.06.2008(26.9.2007)

Zajímavě zpracované sci-fi, trošku jinak než většina filmů daného žánru, což rozhodně není naškodu, pokud to vyjde. Což se v tomhle snímku podle mě povedlo. Navíc velmi příjemně hrající Jeff Bridges.(13.4.2005)

Mezigalaktická romance od Johna Carpentera. Velmi krásné, nevšední a poutavé. Starman mě nedokázal nudit ani chvilku. Děj krásně odsýpá až je člověku na konci líto, že celé tohle dobrodružství musí končit. Ach jo. Tak se měj Starmane!(3.12.2008)

• - Starmana měl původně hrát Kevin Bacon. (D3VIL)

• - Starman ve filmu kupuje Cadillac, a to hotově. Ve filmu Thunderbolt a Lightfoot Jeff Bridges v roli Lightfoota sní o tom, že se jednou koupí Cadillac "cashem" (hotově). (D3VIL)

• - Fenomenální úspěch snímku E.T. – Mimozemšťan (1982) zapříčinil odsunutí natáčení tohoto filmu až na rok 1984. (Olík)