• slovenský

• slovenský

Muž z inej hviezdy

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 115 min

Zosuladeniu zanrov romance/scifi proste neviem odolat. Je to sentimentalne az strach, no Jeff Bridges coby mimozemstan, ma nadchol svojim ludskym charakterom (moze byt este niekto tak nadpozemsky pritazlivy?:). Nie je mi celkom jasne, preco tento film nebol az tak uspesny, nepopieram, ze je to ,,vynucujuci'' zdimac slz, no ja som sa bez protestov nechala oblbnut sladkymi recickami a hereckym prejavom Bridgesa. Ach, co uz s mojou romantickou dusickou? :)(17.7.2009)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 1990 - réžia slovenského znenia (SPF 1988) = MIROSLAV HORŇÁK --- Bridgesa dabuje ŠTEFAN SKRÚCANÝ, Allenovú dabuje EMÍLIA VAŠÁRYOVÁ - Dokonalý slovenský kinodabing SPF už asi navždy zmizol v prepadlisku dejín. Bridgesa tam daboval ŠTEFAN SKRÚCANÝ. Závidím čechom, že si svoj kinodabing zachránili a použili ho na DVD aj v TV. A tajne dúfam, že možno STV alebo SFÚ náš pôvodný kolibský kinodabing ešte niekde ukrývajú. (16.7.2009) Užívateľ hajlala dabing zachránil. Aspoň do trezoru, keď už nič iné. :-) (7.9.2009) Za možnosť opäť počuť tento náš pôvodný skvostný kinodabing ďakujem človeku, ktorý ho zahránil pre všetkých fanúšikov. VĎAKA !!!(16.7.2009)

• Madsbender

Premýšľam, kde sa stala chyba. Alebo skôr, ako napadlo Carpentera ujať sa takéhoto námetu. Čakal som všeličo, ale rodinné sci-fi zmiešané s červenou knižnicou a "veľkým optimistickým posolstvom" nie. Je však zaujímavé pozorovať Carpenterov rukopis v inom druhu látky, ako sú, preňho azda najtypickejšie, horory. Celých prvých 10-15 minút filmu totiž využíva hororových propriet a trikov, od kamerového nájazdu à la Raimiho kultový Evil Dead, cez desivú premenu ľudského tela až po funkčnú ľakačku. Škoda zbytku, ktorý je len predvídateľnou kombináciou klišé z niekoľkých žánrov a je dosť necitlivým narušením režisérovej filmografie. Ani hudobne ma Starman neočaril, zato technicky už skôr - niekto si s tým dal prácu a remaster vyzerá (mimo počítačových trikov a ľudskej techniky) skôr na roky 90., ako 80. Za to však nie je zodpovedný Carpenter, takže to filmu k dobru pričítať nemôžem. Robotický Jeff Bridges so skleným pohľadom je celkom zábavný (počas natáčania úvodných scén sa na tom museli na pľaci dobre baviť). Inak však film neskutočne zostarol, a ani v dobe premiéry by ma zrejme neočaril. 40%(18.10.2014)

Carpenterove najkrajšie dielko. Romantických sci-fi nie je veľa, navyše toto s poctivou dávkou tajomna. Pre mňa taktiež pôsobivejšie ako Spielbergov príliš sladký E.T. Je jasné, že Jeff a Arnie boli v tejto dobe dobrý kamaráti a mám ich spolu na jednej fotke ako Arnie zasvedcuje Jeffa do cvičenia. Keď práve vyvinutý mimozemšťan stáva zo zeme samozrejme nahý, nápadne to pripomína vstávajúceho T-800 z Terminátora (1984). Pekné a ešte aj to jeho hláškovanie. =)(7.7.2006)

Tenhle snímek jsem si nedávno pustila na DVD a zjistila, že už mě zdaleka nebavil tolik, co dříve. Přesto vynikající námět.(2.6.2008)