• slovenský

• slovenský

Muž z inej hviezdy

Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 1984, 115 min

Skvělá návštěva z hvězd, se skvělým příběhem, doplněná skvělou hudbou a natočená - opět skvělým Johnem Carpenterem.(25.11.2007)

Starmana jsem poprvé viděl tak 15 let zpět, takže druhé shlédnutí jednou přijít muselo. Naštěstí po tolika letech jsem v něm našel mnohem více, nejen co do poetiky jednoduchého příběhu (správně vyvolané emoce), ale také co do Carpenterových hororových kořenů (typické děsivé světlo v pozadí noci). Scifi a romance se nespojují lehce, hlavně obavy z kýče byli veliké, ale film dokáže příjemně chytit za srdce i pohladit. Určitě tomu pomáhá jemná hudba s dobrými motivy, ale především vynikající Jeff Bridgess, který z role nevypadne ani na sekundu a je radost se dívat na jeho přeměnu z "nepopsaného" mimozemšťana do člověka. Ve zkratce je to méně epická a více civilní verze Blízkých setkání třetího druhu s love story.(5.1.2006)

Perfektně mimózní Bridges v mírně naivní sci-fi, která má svoje kouzlo. Možná trochu odhadnutelné a přímočaré, takže ty čtyři hvězdy mají pěkně odřené cípy, ale proč ne. Pěkné to bylo.(9.8.2011)

• dobytek

Od Carpentera jsem zvyklej na poněkud drsnější filmy. Nečekal jsem romantickej blábol o tom, jak se pozemšťanka zamiluje do mimozemšťana. Kdyby aspoň ten mimozemšťan třeba někoho rozkuchal nebo tak něco. Ale on akorát oživí mrtvou srnku, žere koláče, vyhrává na automatech a do toho mele nějaký kraviny. 40%(21.4.2014)

Starmana jsem viděl před nějakými patnácti lety a když jsem si ho teď připomněl, musím uznat, že jde stále o velice zajímavou a pěkně natočenou podívanou. Ještě jsem si pamatoval scénu se vztyčeným prostředníčkem a dojemný závěr filmu. Jeff Bridges zahrál moc dobře, jeho mimika a pohyby byly úžasné. John Carpenter natočil kvalitní sci-fi podívanou, která má na svou dobu ucházející triky a i přes trochu klišovitý příběh a pomalejší tempo se na ni hezky kouká.(10.9.2010)