Moje sestra vlkodlak 2

• Kanada Ginger Snaps 2: Unleashed (více)

Brigitte se nakazila lykantropií od své sestry Ginger, o niž se dříve starala. Tato nemoc ji sžírá zevnitř nejen tělesně, ale především duševně. Jejímu zdraví také neprospěje, že ji zavřeli do léčebny drogově závislých kvůli detoxikaci, protože lék, jenž jí jediný pomáhá oddálit hrůznou přeměnu ve vraždící monstrum považují za drogu. A k tomu ji pronásleduje i jiná krvežíznivá bestie za ne zrovna neobvyklým účelem... (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Pokračování vlkodlačího přírůstku nesoucí se v husté, temné a mrazící atmosféře. Hororový příběh s minimem krve a vražd. Nuda? Ale vůbec ne. Snímek táhne silný příběh, který je daleko hutnější, než v předchozím snímku a který si dokáže udržet napětí. Hlavní postava děje je nakažena a tak sledujeme její postupnou proměnu a boj s osudem. Samotné monstrum tu má tak málo prostoru, že ani nestojí za řeč. Není to drahý velkofilm, ale i přes svou jednoduchost, co se týče hlavně výpravy, se velmi povedl. ()

Raziel_cz

Pokračování na jedničku hezky navazující, ale plně poplatné stylu hororů doby svého vzniku. Modrý filtr a snové lokace Ginger Snaps nesluší. Nadto se Brett Sullivan nedokázal rozhodnout, jestli má točit echt horor, nebo se zavděčit fanouškům a výsledkem je podivná schíza, kdy se film tváří strašně vážně a buduje atmosféru, jen aby ji mohl potopit násilně vloženým vtipem. Jinak ale scénář, přestože často ujede, má pár dobrých myšlenek (v prvním dílu je lykantropie metafora na dospívání, tady na drogovou závislost), Brigitte je pořád správný goblin a monstrum doznalo podstatného upgradu. Až mě zamrzelo, jak málo ho tu vidíme. Celkově ale v porovnání s předchůdcem zklamání. Kdyby Emily Perkins nebyla takový tahoun, musel bych jít níž. ()

Filmárik

No tak po vydarenej jednotke menší pokles kvality.Neni to síce zlé a umiestnenie väčšiny deja do sanatória je skvelý ťah , ktorý pridáva na pokrivkávajúcej atmosfére. Nepatrne sa aj zvýšil rozpočet čo vidno najmä na vlkodlakovi (má tu aj srsť a nie je celý kožený ako v jednotke),aj keď je stále stvárnený čisto mechanicky,hoci priznajme si CGI by filmu mohlo vážne uškodiť , predsa len sa nejedná o Van Helsinga. Celkovo by bol film za *** ale Ghost to na záver dorazila na ****.........BTW: Nemalo sa to radšej volať Bridgite snaps? ()

Allan

Je-li toto pokračování údajně dokonce lepší nežli první díl, s chutí oznamuji, že již nehodlám mít s celou sérií nic společného a nechci vidět ani předchozí ani následující díly. Mé výtky k filmu jsou asi následující: Jako milovník filmů z psychiatrických léčeben a podobných zařízení jsem se vysloveně těšil, jak se tvůrci chopí této příležitosti, zvláště když mají k dispozici jak interní vlkodlačí ohrožení (v podání hlavní představitelky), tak též externí (vlkodlak jenž ji neustále pronásleduje). Veškerý možný potenciál tvůrci nejenom, že nevyužili, oni jej vysloveně zašlapali do země - léčebna je podána jako tříhvězdičkové ubytovací zařízení prakticky all-in-clusive, kde se pacienti volně promenádují a laškují s dozorci. Vlkodlačí obluda je tvořena několika miliony pixelů, v některých akčních scénách byl zřejmě použit pomalejší počítač, takže se jaksi „rozsýpá“. V podobném laškovném duchu se film nese až do jakž-takž překvapivého finále, za které dávám jednu hvězdu. Další hvězda je za velice podmanivou melodii skutečně posledních a překvapujících sekund filmu a definitivního finále. Leč ztratit kvůli tomu 91 minut života za to rozhodně nestojí a filmu se vyhněte obloukem! ()

Psycho.R

Jedu nějakou šňůru dvou hvězdiček, ale pokračování fajn jedničky me teda nevzalo. Uz zde neni ta odlehčenost, snahu o neco noveho oceňuji, ale neni to ono. ()

megan017

Můj nejoblíbenější díl trilogie. Tento film jsem si opravdu vychutnala. Oproti prvímu dílu byl tento o dost vyspělejší, krvavý, napínavý a celkem dobrý psycho. Emily Perkins se tímto dostala mezi mé nejoblíbenější herečky. Jsou tu dost povedené lakačky i morbidní zabíječky. Moc se mi líbilo napětí mezi Tylerem a Brigitte. Dle mě by třešínka na dortu bylo, kdyby se z Tylera stal vlkodlak a Brigitte se páření stejně nevyhla. Ale ani původní konec nepovažuji za špatný. Tím se dostávám ke Ghost. Byla to nepochybně dost dobře zahraná i napsaná postava, člověk nevěděl, co si o ní myslet, nicméně byla na můj vkus až moc otravná a přímo až násilým vecpaná do děje. Zato Ginger v Brigittině hlavě, to byl krásný záchvěv nostalgie. Od prvního dílu se to o dost liší, je tam více akce, je tu větší nátlak na psychiku, už samotná odvykací léčebna byla dost mimo, přesto lepší. A doplňky jak masturbační terapie, popálená babička, či sexy Tyler, byli dost noblesní. Tenhle film jednoduše ví, čím si diváka získat. Je to více reálné, hororové, nikoliv podivná fantasy parodie, jako první díl. Prostě lahůdka, která patří mezi mé srdcovky. ()

Knor

Tohle pokračování je něco úplně jinýho než jednička, přišlo mi to vážnější, temnější a depresivnější. Už jen to prostředí léčebny uprostřed zasněžených lesů je tísnivý, ale kupodivu to nevypadá vůbec blbě. Vlkodlaka si tu moc neužijeme, ale když už zaútočí tak je to masakr, Emily Perkins je výborná a ta malá holka vypouští super hlášky. Velmi slušnej vlkodlačí horor, kterej určitě neurazí a nenudí. ()

Cechyno4

Velice ale opravdu velice mě tento film překvapil. Já se i bál a hlavně i bavil. Musím zhlédnout i ostatní díly. ()

elanista1

Nad tym, ze toto ma vyssie hodnotenie ako original sa mozno len pousmiat, nejde mi to do hlavy. Ultranesympaticka osoba je zavreta do ustavu pre drogovo zavislych, vida svoju mrtvu sestru /Katharine Isabelle TAK velmi chybala/, a spolocnost jej robi 12 rocna, blondata, otravna kunda zavisla na komixoch s neschopnostou rozpoznat realitu, to je teda.. Cela prva polovica sa odohrava s trapnom ustave a pripomina to skor film o drogovej zavislosti a nie vlkolaci horor. Je to obrovska nuda bez atmosfery a so stupidnymi dialogmi, vyhovarat sa na slaby rozpocet nie je asi na mieste, aj jednotka mala beckovejsi vzhlad. ()

Wulz

Tak proč ne ? Neni to špatné pokračování... Sice ten konec je takový... Ale jinak to nedopadlo nejhůř. ()

moviefan4

Dosť slabý film, videl som ho skôr než jednotku, a moc sa mi nepáčil. Masky boli super, hudba tiež to je za 2 *. Do plného počtu chýbaju 3. 1* som ztrhol za mne nesympatické herecké obsadenie. Druhú * strhávam za docela nudný a obohratý dej. A tretiu* strhavam za dosť slabý scénar. Ach bože prečo ma tresceš tak pekne som si to predstavoval a jak to dopadlo? ()

blekekeke

Nadšený z prvního dílu, jsem se docela těšil, ale ouha. Tady už jsem se strašně nudil. Snad jen Ghost (Tatiana Maslany) tomu přidala šťávu nebo spíše trochu krve, bez ní by to byla už tuplem nuda. ()

brasek

Sakra... pekne namixovaná jazda plná krvi, vnútorností, odtrhnutých údov a miestami čierneho humoru. Áno, čierny humor... ja som sa teda bavil. Dej je jednoduchý, žiadna veľká zápletka... ale v tomto snímku sakramentsky všetko funguje tak ako má. Filmový ksicht Emily Perkins na mňa spravil krásny dojem, možno to bolo čaro tohto snímku? ()

Vital

Jedničku jsem ani nedokoukal,protože mi to přišlo takový bezdějový a dialogy nic moc,ale 2 je uplně jiná.Líbí se mi ten příběh,kdy Brigitte je v blázinci,což jako prostředí se mi moc líbílo,jen jsem myslel,že její smrt(která tam vlastně neni) bude efektnější.Ale na bečkový horor je to zdařile dobrý.Právem si zaslouží 4* už se těšim v TV na 3 :-) ()

Werewolf2

Ale ale, tak to je prekvapko. Hodne, i pres ten stupidni nazev, dobrej a hlavne nepredvidatelnej horurek. Emily Perkins se snad pro tuhle roli narodila. ()

UrsusDom

Už žádné upíří kopretiny a vlkodlačí princátka! Jeden z mála filmů, kdy jsem vzal lykantropii na milost jakožto interesující příběhové téma. Dvojka vlkodlačí sestry se vážně povedla, zčásti díky malé bestii Ghost. ()

AmunRa

Proti jedničce přesun do komornější a hororovější roviny. Nečekaně se béčkový horor zaměřil na psychologii postav a jde mu to dobře. Klaustrofobické prostory s minimem exteriérových záběrů přispívají k atmosféře. Emily Perkins je ještě lepší než v minulém dílu. Škoda nízkého rozpočtu. ()

Thalin

Tenhle díl mi vždycky svou surovostí a přístupem k celé té vlkodlačí věci přišel lepší než jednička. Možná proto, že tady už od začátku Brigitte dobře ví, s čím se potýká a někdo jí pořád háže klacky pod nohy. Prostředí psychiatrické léčebny tomu tak dává jiné možnosti. Pořád je to béčko, nehorázný a nepovažuju to za žádný skvost nebo super filmový počin, ale tak nějak mě to jako celek vždy bavilo. Kdo mě tu ale vždycky strašně štval, byla ta malá potvora Ghost. Vždyť ta holka je magor už na první pohled. ()