Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

peetrejr

Johnova Carpenterova Vec je slušná vykrádačka Votrelca. Na porovnanie: nejaká posádka (vesmírnej lodi Nostromo - Votrelec , na Južnom póle posádka vedcov), ktorí nájdu mimozemskú formu života, ktorá ich vie infikovať, jedna hlavná postava, bojovný typ a vedúci typ, bojujú o prežitie. Dobre, Xenomorph vyzeral namakane, to ešte v roku 1979! Tu sú nejaké podivné efekty, kde je mimozemšťan nejaká nechutná komická postavička z gréckych bájí a povestí. Votrelca zbožňujem, takže aj tento príbeh ma veľmi zaujal. Dej je napínavý, niekedy trochu neuprataný ale celkovo to tvorí skvelý dojem. Za mňa tak či onak super sci-fi. ()

molcan2

Toto je jeden z tých filmov, ktoré keď si pozriem, vždy som ohromený tým, aké sú dokonalé. Skupina výskumníkov pracuje na odľahlej stanici v Antarktíde a objaví mimozemskú bytosť, ktorá je už viac rokov ponorená v snehu. Rozmrazený zmutovaný tvor má schopnosť duplikovať sa a premeniť sa na svojho hostiteľa, následne ho zabije a šíri hrôzu, problémom je zistiť, kto je človek a kto je medzi nimi mimozemšťan. Tento film je jednoducho senzačný, dielo vzniklo na základe poviedky Johna W. Campbella Jr. z roku 1931 a je remakom klasiky z roku 1951, film tu režíroval John Carpenter, zaujímavosťou je, že spočiatku mal film veľmi negatívne recenzie a bol kasovým neúspechom, keď vyšiel na VHS, začal získavať o niečo väčšiu pozornosť a dnes v deň je považovaný za jeden z najlepších sci-fi hororov všetkých čias. Film má neuveriteľný vývoj, už v polovici filmu vytvára to napätie a potom neviete, kto je človek a kto mimozemšťan, môžeme povedať, že je to doslova film Medzi nami. Dodnes som ohromený praktickými vizuálnymi efektmi tohto filmu, sú dokonalé a fungujú dobre dodnes, film má stále nádhernú kameru, to snehové prostredie je jednoducho neuveriteľné, väčšinu času dokáže pôsobiť veľmi klaustrofobicky. Myslím, že môžeme povedať, že MacReady, ktorého hrá Kurt Russell, si vo filme kradne scénu, veľmi dobre zahraná postava, je to prirodzený a odvážny vodca a zároveň opatrný, premýšľa o tíme a o tom, ako bude pracovať okolo celej tejto situácie. Celkovo je to kvalitná klasika, ktorá adaptuje veľmi jednoduchý dej, ale svojou temnou atmosférou dokáže byť úžasná, odporúčam všetkým. ()

Batahst8

10/10. Famózní, víc k tomu říct ani nejde. Všechen respekt Carpenterovi a jeho týmu, co dokázali vytvořit v roce 1982. Parádně napsaný jednoduchý scénář, prostá ale brilantní režie, na tu dobu geniální triky, výborná hutná atmosféra a ta zkurvená hudba, wooooooow. Scéna s testováním krve je jednou z nejdokonalejších scén všech dob. LUXUS. Btw: být mi 10, tak by Kurt Russell byl můj idol. ()

rexino

Kurt Russell by za tento film vyhral oscara za coolness (pun slightly intended), ak by taká kategória existovala. Film ma extrémne pomalý rozbeh, lenže niekde v polke to naberie hutnú atmosféru až do konca. Musím nesmierne vyzdvihnúť triky. Praktické efekty v tomto filme boli oveľa strašidelnejšie, ako akékoľvek CGI, čo som kedy videl. ()

Tequila

Jeden z nejlepších Carpenterových filmů, o tom žádná. Dusná atmosféra, geniálně slizské triky, poctivě nihilistický závěr a Kurt Russel ve své snad nejlepší roli (McReady: "Zase podvádíš", načež vpraví sklenku whisky do útrob šachového počítače - klasika!) ()

Gedes

Jako celek je to pro mě průměrný film a rozhodně ne lepší než Vetřelec. V mnoha věcech je to dost podobné právě s Vetřelcem jen s tím rozdílem, že pokračování už není. Byla to mysteriózní podívaná, přesto mi přišlo, že pár "hluchch scén" tam bylo. Jakoby autor nevěděl jak dál... Všichni se navzájem podezřívali (to bylo super), ale co dál? Kdyby jednoho nezavřeli do té místnosti opodál a nemuseli za ním chodit ve sněžné bouři, tak nevím, čím by se bavili... ()

jesus666

Nie som odborník na horory, ale predpokladám, že účelom hororu je, aby mal divák strach (tak ako pri komédii, je účelom smiech). A pri tomto horore som sa bál len priemerne (a to hlavne vďaka Morriconeho hudbe). Môj názor je, že z takmer klaustrofobického prostredia izolovanej polárnej stanice sa dalo vyťažiť oveľa viac. Možno mi tam vadila tá vesmírna príšera. Uveriteľnejšia (a pre mňa strašidelnejšia) by bola postava podobná poručíkovi Coffeymu z The Abbys. ()

Darkslayer

Dnes už tradičný hororový scenár- bádatelia najdú niečo ,čo by nemali a samozrejme to zoberú zosebou a ono sa z toho kupodivu vyklube vraždiaca potvora, która chce zlikvidovať celú posádku (možno aj svet). Ano má to solídnu atmosféru , ale tie scény s tou "vecou" boli na môj vkus už trochu silné kafe. Vnímajúc horor ako žáner vyskytujúci sa mimo okruhu môjho filmového záujmu nemôžem viac ako 3*. ()

freeze.art

Koukal jsem na to hodně pozdě v noci, tak jsem doufal, že se budu trochu bát, jak se tady píše...Ale bohužel, nějako mě nepohltila ta ATMOSFÉRA, o které tu mluví spousta lidí. Vychází mi to tak nějak se vším všudy 3 - 4*, 1.polovina filmu mi přišla jako jasné béčko, ale ta druhá to jakž takž zachránila, přikloním se s hodnocením tedy nahoru:))Ale rozhodně bych to neoznačil za nejlěpší horor všech dob.. ()

Gediman

Tak o tomhle filmu jsem dlouho slyšel, ale viděl jsem ho v podstatě nedávno, když ho dávali v televizi. Dobré sci-fi, které si zakládá na "body horroru", tedy strachu vyplývajícího z deformovaného těla. Design mutantů opravdu neokoukaný a patřičně děsivý... některé scény mě strašily ještě mnoho dní. I když z počátku trochu zdlouhavé, bez akce, pak se to řádně rozjede. Jen mě mrzí, že nedostatečně nevysvětlili co ten mimozemšťan vlastně je a jak funguje. Je to virus, který mutuje své oběti? Je to tvor, který mění podobu? Pokud ano, co pak dělá s mrtvou předlohou? Proč vytváří tak zvláštní mutace? Jako by autor předlohy (či tvůrci filmu) nevěděl jakým směrem se vydat. Snad jen dvě zajímavosti - i když je to remake starší verze, v podstatě na ní navazuje... Když Carpenter viděl počítačovou hru The Thing, která pokračuje v ději jeho filmu, rozhodl se ji prohlásit za oficiální filmové pokračování... Takže budoucí filmaři, máte smůlu, The Thing už pokračování má ;) ()

sandis

Škoda. Možná jsem to měl vidět dříve, ale už to ztratilo na autenticitě a spíše jsem se snažil hledat chyby. Dokreslení decentní hudbou od Enrica se dalo. Konec mě vyloženě zklamal. Z pohledu roku 2008 to vidím na poctivých 8/10. ()

Eluin

Mrazivá atmosféra mrazivého filmu doslova...zamrazí:-). Literární předloha z první poloviny dvacátého století je prý rovněž zdařilá, i když sám pochybuji, že se tomuto filmu vyrovná (nečetl jsme, bohužel). ()

Adm.Nelson

Jeden z tých prípadov, keď nemôžem uveriť tunajším komentárom a hodnoteniam, ktoré ma navnadili na údajnú hororovú pecku. Asi najväčšie filmové sklamanie, aké som zažil. 4/10 ()

Páně

Syrový a pod kůži jdoucí horor The Thing jsem absolvoval už někdy v raném věku v Tv a to mě tehdy totálně odrovnal. Od té doby jsem ho shlédl již vícekrát a laťka zůstala pěkně nahoře. Na rok 1982 jsou některé gore scény vskutku šokující, to se musí nechat. Vousatý Kurt Russell je prototyp tvrďáka co ho jen tak nic nerozhází, ale z ledu vysekaná návštěva z kosmu přeci jen trochu překvapí. V roce 82 nebyly ještě filmy o ne zrovna přátelských bytostech z kosmu tak ohrané klišé jako dnes, navíc tahle potvůrka je pěkně vychytralá a originální. Výtečný film s excelentně navozenou atmosférou a mistrovský kousek páně Carpentera. ()

Kolssteyn

Asi nás moc není, s tak nízkým hodnocením, ale nenadchlo mě to teď, stejně jako před lety, přestože na horrory nedám dopustit. ...Asi proto, že tohle zrovna příliš horror není, jako spíš sci-fi, kde mám měřítka diametrálně odlišná. Tož asi tak. :) ()

agassi68

V mojom rebríčku hororov je medzi päť najlepšími.. A v čase keď som tento film videl prvý krát bol spolu s Votrelcom a Evil Dead v prvej trojke. Pre priaznivcov tohto žánru možno len doporučiť. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)