Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

PlayEasy

I Američani umí natočit pořádnou šermovačku, když se chce! .... Zorro je zasluženě legendou svého žánru, ať už v podobě rozvážného A. Hopkinse či horkokrevného A. Banderase. Dechberoucí pastvu pro oči zajistila sexy Catherine (souboj se Zorrem je revoluční ;) a příjemnou zábavu nabušený scénář. Jeden za všechny, všichni za Zorra! 90% ()

mrclTV

Pamätáte si ako sa sa ešte pred nedávnom robili filmy o maskovaných hrdinoch? Akčné scény mali humor a švih, poskokovia záporákov boli smiešny hlupáci, hlavný nepriateľ bol na tom podobne, len zvyčajne mal v rukáve nejeden skazonosný majstrovský plán, príbeh bol priamy ako diaľnice v Maďarsku a hlavná postava bola väčšinou romantický miláčik publika. Ach, tie krásne časy milých, pozitívne naladených komixov pre celé rodiny. Pohodová oddychovka, ale ja by som dal prednosť iným filmom. ()

johnsnow

Poctivá akčná jazda, so skvelým obsadením, akciou efektami a s majstrom Campbellom na režijnom poste. Za 5* a pre mňa top súboj Zorra a dvoch hlavných záporákov. ()

Jehan

Je fajn, že někdo prostě koncem 90. let natočil dobrodružný film se vším všudy. A ještě k tomu s krásnou Katkou a dvěma skvělými Antoníny. Díky za to. ()

Tominni

Takový mírně nadprůměrný film o Zorrovi a jeho následovníkovi. Ale nutno přiznat, že mezi Antoniem Banderasem a Catherine Zetou-Jones to prostě krásně jiskří. Proto nakonec s odřenýma ušima za 4 hvězdičky. ()

MirkaP

U některých filmů potřebuju čas a opakovaná shlédnutí, abych zvládla odfiltrovat jejich blbosti a docenila přednosti. Tohle je jeden z nich. ()

Marg

Kdo dnes zná toho klasického Zorra? Takže chvála za tohle "připomenutí". Romantika, napětí, krásná Catherine, mužný Banderas a Pan herec Hopkins. ()

ric

Kdyby se tvůrci inspirovali více předlohou nebo alespoň více drželi tempo+choreografii ve stylu úvodní scény, byl by to podle mě trhák. Nicméně ani to, že do scénáře zakomponovali dosti komediálních prvků film nějak výrazně nedagradovalo na prostoduchou zábavu. Hopkins v hávu ála Monte Christo je excelentní a ani ostaní hlavní role nezanikají. ()

Chladek

Do této doby jsem znal Zorra pouze z kreslených filmů, i když byl už zfilmován. Velmi mě překvapilo, že roli Eleny nedostala nějaká "seňora" jako Penélope Cruz, nebo Salma Hayek. Nejde ovšem říct, že se C. Zeta-Jones na plátně ztratila. To ne. Zprvu se mi nelíbil Antonio Banderas, jako opilý otrhanec. Říkal jsem si - tohle je Zorro? Nicméně opět jsem se spletl a Antonio tam byl skvělý. ()

(fjw)

Parádní sympatický film. Příjemné herecké obsazení - hlavně mám slabost pro Catherine (svlékací scéna mečem je dokonalá:) ()

Seuata

Tak tenhle film jsem viděla mnohokrát. (Naštěstí né tolikrát, jako Mrazíka, toho už nemůžu ani cejtit :D ) A pokaždé, když běží v televizi, se na něj ráda kouknu. Velice příjemná atmosféra filmu, zajímavé scénky, skvělí herci... Ale něco mi tam stále chybí. Dobrý film, dobrá podívaná. Ale abych o filmu mohla říct, že je skvělý, nebo výborný, tam stále něco chybí. ()

Weirdman

Parádna jazda :) Akcia (väčšinou) geniálna, kopec iskrivých scén a nesmierne sympatické obsadenie - dokonca aj mnou nenávidený Banderas tu bol skvelý. Len škoda, že príbeh bol taký veľmi seriózny - niečo jednoduchšie a viac korešpondujúce s hravou šermovačkou by bodlo viac. Každopádne ľutujem, že som film videl prvýkrát až 11 rokov po jeho vzniku... (●) ()

Jarlaxle

Film není zas tak špatný, má to šmrnc, pěkné souboje, dostatek akce, jen je to všechno takové připitomělé. + hvězdička za pohlednou Catherine Zetu-Jonesovou - hvězdička za to, že Zorro vlastně není Zorro ()

pali87

Skvelé šermiarské a kaskadérské akčné scény. Chémia medzi Banderasom a Catherine funguje na jednotku. A však príbeh nieje dostatočne výrazný, je priam epizódny. ()

Leeroy3167

Béčko ako vyšité, ale so sympatickými hercami, pár dobrými hláškami, neskutočne sexi Zetou-Jones, Hopkinsom, ktorému jeho mentorská rola neskutočne sadla a s Banderasom, ktorý síce nieje žiadny veľký herec, ale tento film si očividne užil a podal tam solídny výkon. Nebudeme riešiť klišé, ktoré už (nanešťastie) k týmto filmom asi patrí. Proste fajn oddychovka na daždivý večer. ()

elanista1

Velkolepy epos s brilantnym obsadenim; Antonio Banderas sa teda ma, najskor v devatdesiatompiatom v Desperadovi obrabal Salmu Hayek a teraz toto, to je sila. Krasny dojimavy film, slza bola parkrat na krajicku aj ked som ju udrzal, ale vztah otca a dcery, vztah Zorra a Eleny, to su tazke naklady na moje srdce. Nadherny zaver vsetko podciarknuje, az mi bolo luto ze to uz konci, aj ked to vobec nebolo kratke. Akcne ale romanticke, dojimave ale zabavne, jeden z najlepsich westernov, ale najvacsiu zasluhu na tom, ze ma to tolko bavilo mala okuzlujuca Cathrine Zeta-Jones, sermovacia scena v stajni, ohnivy tanec, zistenie pravdy a mnoho dalsich podarenych scen. ()

swinevenca

Nic těžkýho nevymýšlet. Generační předávka s nutnou dávkou převýchovy i generační soupeřící dvojice a všichni čtyři vlastně chtějí jen tu jednu krásnou Elenu, která by mě ale stačila jen na taneček a souboj ve stáji. A po něm bych se možná chvilku zdržel. Na Banderasovo přehrávání a z toho plynoucí Zorrovu teatrálnost jsem si zvyknul už zamlada, tenkrát mě to bavilo a zatím mě to nezačalo otravovat. ()

Eywa11

Zorra mám rada, ako malá som drtila seriál, keď prišiel film hneď som si ho obľúbila, má chyby, ale je vtipný akčný a nikdy sa neviem vynadívať na Cathrine, je tu neopísateľne nádherná :) + Súboj Eleny a Zorra je pre mňa asi naj scéna :) ()

Bajislaw

Hlučná hollywoodská rutina, která představuje Zorra coby mexického Batmana a přitom vrší jedno klišé za druhým, až nad tím zůstává rozum stát. Tenhle film je skvělý, když je vtipný a hravý, ale každá svěží konverzační, taneční nebo bojová scéna je vyvážená zmatenou a hlasitou akční scénou. Nuda, která neví, kdy skončit. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra