Epizody(8)

Díky nahrávce z domácí kamery bývalá vojačka zjistí, že smrt jejího manžela je jenom špička ledovce vražedného organizovaného zločinu, který sahá daleko do minulosti. (Netflix)

hroubek

Jako žádný zázrak to není, ale když to uvidíte, tak si nebudete chtít vypíchnout oči. Problém je v tom, že je to natahované, televizně hnusné, má to nesympatické postavy nebo se postavy chovají jako naprostý idioti. Naštěstí je tu celkem fajn konec, který není úplně marný, ale jenom protože je to úplný WTF moment, který svou absurditou posouvá celý seriál na úplně jinou úroveň. Je smutné, že tohle je jeden z největších hitů Netflixu. ()

MI-380

Coben na Netflixu po sedmé. Sestupná tendence kvality bohužel pokračuje. Nevěrohodné postavy, chaotické skoky děje, dobrá předloha nedokáže zázraky. 55% ()

Marrdaa

Všechny postavy jsou zde přirozené jako hrudník Lely Ceterové. A ty nevkusně přepálené zvukové efekty mě nutily kroutit hlavou jak kačera na provázku. ()

iXtr3m3

Slušné krimi s prvkami trileru, slušne zamotané, že človek čaká, čo z toho vzíde, koniec neočakávaný, ale nemôžem sa zbaviť dojmu, že to bola len taká vata medzi sledovaním ďaleko ďaleko lepších počinov. Nemalo to ambície vyskočiť vyššie, Richard Armitage tam bol pár okamihov, takže to bolo len lákadlo na hlúpych, Netflix si splnil všetky svoje pravidlá, t.j. multi-kulti, gender aj rasa OK, dostali sme aj Gaya, to by predsa nemohlo inak byť, našťastie sme sa to dozvedeli len z rozprávania a nie v akcii, ale aj tak. S kľudným svedomím nemôžem odporučiť napriek slušným trom hviezdam. ()

Prochy38

Poslední díl to malinko zachránil, protože po 4-5 dílech jsem měl sto chutí to nechat odvážnějším. Krásná hlavní postava, ale jeden nesympatický xicht vedle druhého.... zápletka sice zajímavá, ale bylo vidět, že i tvůrci se snažila diváka zblbnout .. konec se mi líbil, ale jinak velké zklamání. Bere se to šíleně vážně a nemá na to... ()

Sunny.69

Herecké výkony tohoto seriálu by si zasloužily hodnocení "Odpad". Znělku napsat a designoval taky někdo s jednou poslední mozkovou buňkou... Ale protože prvních 6 dílů mě fakt zajímalo jak to dopadne, a co se stalo, dávám jednu hvězdu. Kdyby všechny "twisty" a vysvětlení skončily v tom sedmým díle, tak bych tomu dala i hvězdy tři. Ale kterej dement měl potřebu to takhle vyhrotit a překombinovat? Po shlédnutí posledního dílu do konce mi bylo fakt líto, že jsem tomu věnovala tolik času. ()

Bozvav

Docela dobrý nápad (knihu jsem nečetla) a věřím, že jako film, nebo minisérie, by fungoval na jedničku. Takto děsně roztahané, plné zvratů, které nedávaly moc smysl. Různé dějové odbočky byly spíše na škodu a závěr nemastný, neslaný. Tempo, které neodpovídalo místy scénáři naráželo na hudební podkres, který vyloženě neladil. Po dvou dílech jsem byla nadšená, pak méně a méně a nakonec jsem měla co dělat, abych to dokoukala. Za mne dvě slabší hvězďule, a velké zklamání k tomu. ()

jasanka

Tohle bylo vyborne, petihvezdickove, az do zaverecneho zvratu, ktery za me nebyl zvladnuty dobre. Nemam tento typ zvratu, ktere uplne znehodnoti vsechno predchozi, rada. Jinak ale originalni, body navic za hodne vyraznych postav. ()

Chundys

Bohužel potom za ten urychlený závěr to spadlo do průměru, ale kdyby se nad tím človek zamyslel hned na začátku, tak vše bylo očividné no… ()

Daiker

Příjemné překvapení.... Netflix vytasil hned první den v novém roce povedenou Cobenovku.... Postavy jsou sympatické, příběh tajemný a zamotaný... Tvůrci zvládli pořádně zamotat několik dějových linek, každý je podezřelý a o zvraty není nouze.... ()

ex.it

Zápletka skvělá. Maya moc sympatická. Závěrečný díl super. Ale ten zbytek teda nestál za nic. Strašně se to vleklo. Myslím, že zrovna tady se formát minisérie neosvědčil. Kdyby to byl celovečerní film, udělali by tvůrci líp. Policajt strašně nesympatický a ty scény zaměřující se na něj a jeho ženu mi vyloženě vadily. Chápu, že to mělo své opodstatnění pro příběh, ale mohlo jich být podstatně méně. Další věc je ta, že ačkoli mám nečekané zvraty ráda, zrovna tady mi někde u 3.-5. dílu přišlo, že už se řeší tolik věcí najednou, že vlastně ani nemám zájem sledovat to dál. Ale protože jsem chtěla vědět, jak to s tou kamerou v rámečku bylo, vydržela jsem. Poslední díl se mi líbil, epilog už tam být nemusel. Je škoda, že tento námět nebyl zpracován trochu jinak a v jiném formátu. ()

ER

Je až s podivem, jak dokázali tvůrci zvládnout tolik témat v jednom seriálu a s takovým množstvím postav a dějových odboček s tím souvisejících. A to je velká bolest seriálu, který pak působí méně srozumitelně a výsledný dopad je takový neslaný, nemastný. Mnohý divák v podstatě skočí na lep zvolenému tempu, které je dynamické a nenechá moc prostoru na uvažování, množství zkratkovitě pojatých scén, včetně retrospektivních a flashbackových scén, je tady obrovské. Nakonec vše drží pohromadě díky promyšlené zápletce o vraždě, která se stala v minulosti a navázala se na současnost. Jen proč se do toho musela namontovat aféra z působení Mayi u vojáků? Dále pak opiová kauza, nebo deepfake? K tomu pak zcela zbytečná detektivní linka s dětmi bratra Mayi. Jak říká klasik "méně je mnohdy více" a tady to platí dvojnásob. Ledacos zachraňuje výborná forma a dokonce i herci, jen Maya jako 52 kg vojanda, která dokáže skolit 100 kg chlapa (střihač se musel hodně zapotit) je fakt v takovýchto scénách utrpením. ()

bearmeedek

Je to smutné, že se už na hodnocení CSFD nedá vůbec spolehnout. Nový seriál, který bodoval hned po startu, tak jsem do toho šel. A bylo těžké vydržet až do konce. Detektivní telenovela, okořeněná vším možným. Hlavní hrdinka je sice hezká, ale nedá se jí věřit skoro nic. V každé situaci je "vystajlovaná" jak na filmovou přehlídku v KV. Její fyzické zákroky proti mužům působily uměle, jako když dítě odstrčí dědečka. Stále pátrá po něčem, ale každému hned při tom pátrání vyklopí vše, co už ví. Což by ji mohlo samozřejmě i ohrozit. Po celou dobu po pohřbu zavražděného manžela působí pohodovým a normálním dojmem. Psychické můry z válečné akce podivné v této míře vzhledem k její hodnosti a vojenské kvalifikaci. A dál je to zbytečné rozebírat. ()

Anayka

Na začátku líbivé a přiměřeně napínavé, od půlky už jen WTF, totálně překombinovaná kravina. Knižní předloha to možná snese, seriál už ne. ()

RedRose

(BACHA SPOILERY) Po zhlédnutí poslednich dvou dílů stahuji hodnocení až do podprůměru, protože výsledek ani trochu neodpovídá šestidílnému průběhu a chováni hlavní postavy: 40-ti kilové Rambo ženy !! Jednoduše ne !! Tohle není překvapivý zvrat v závěru, to je podraz a závěr něčeho jiného, než jsme sledovali... A ono sebeobětování na konci? Tězko někdy uvěřím tomu, že matka, která zabije manžela, aby jejich dceru nevychovával vrah, se později sama obětuje, aby odhalila spiknutí a dcera tím pádem vyrůstala bez rodičů, byť v tomto případě měla několik chlapů, kteří se o ni postarali... S tím co víme na konci, má průběh logických děr jako v ementálu a červené hodnocení zde opravdu nechápu... ()