Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

Philoun1

Pro milovníky opery a dlouhých muzikálových filmů musí být toto dílo pravým požitkem ja mezi ně bohužel ale nepatřím. ()

IviDvo

Poprvé jsem tento snímek viděla na mini cestovním přehrávači (cca 16cm úhlopříčka), kde si člověk absolutně nemůže vychutnat ten úžasný vizuál, a i přesto nikdy nezapomenu jak mě pohltila ta nevídaně záhadná, temná a mrazivá atmosféra. Samotná hudba je pak mistrovským dílem, které zaslouží ocenění a hlubokou poklonu. Po letech jsem se k filmu vrátila a viděla ho na promítacím plátně... zvýšila bych hodnocení, kdybych mohla. Už jen úvodní přesun z černobílého do barevného... ožívající lustr a divadlo, doprovázený slavnou fantomovskou znělkou, člověku zježí chlupy na těle. Výprava a kostýmy jsou působivé, až dechberoucí. Všudypřítomná barevnost filmu svědčí... a dokonce i ta chvílemi kýčovitá barevnost tu funguje- znázornění dobra a zla - bojová scéna mezi Raoulem (bílý kůň, bílá košile)a fantomem (černý kůň, černý plášť). Hereckému obsazení nemohu absolutně nic vytknout - Emmy Rossum je krásná, nadaná, něžná, nevinná Christine Daée, která je rozpolcena mezi Patrickem Wilsonem, Raoulem (podobně nevinným mladíkem, který nabízí něžnou a čistou lásku) a Gerardem Butlerem (temným, sexy, posedlým fantomem, který nabízí lásku vášnivou, nabízí život v temnotě s účelem tvořit krásnou hudbu). Za mě, Joel Schumacher natočil ve všech směrech dokonalou podívanou, ke které se vždy budu ráda vracet. ()

FIBO

Nemůžu si pomoct, ale nesedí mi to. Literární předlohu jsem četl, muzikály nijak zvlášť nemusím, ale když už, tak je dokážu přetrpět (ve vyjímečných případech), ale ve finále - prostě to není ono. Film nabízí unikátní ztvárnění, které je místama zajímavě provedené - zákulisí divadla, chodby do katakomb, pracovní "život" v divadle, ale jinak,.. Netajím se tím, že mi Webberova hudební předloha už sama o sobě téměř nic moc neříká (asi budu výjimka), ale to bude asi tím, že jsem skalní zastánce Mishy Segala a jeho motivu, který jsem si spojil s předlohu jako první. Jinak samozřejmě, každý na to má jiný názor. Ale zpět k filmu - dobré aranžmá, pro mě osobně by lepší bylo, kdyby nešlo o muzikál a pak by film u mě stavěl vyšší příčku. ()

ZkuKol odpad!

Mám opravdu rád muzikály. Hudba z "fantoma" mě okouzluje. Ale ja nevim kdy v holywoodu pochopi, ze Schumacher nemuze to cit filmy za hodne penez, resp. silne stylizované. Takhle POSRAT muzikálovou klasiku by uz snad zvladlo jen duo Troška/Soukup. ()

svačinka

Měl jsem to "štěstí" vidět tohle cca týden po Moulin Rouge... Velice nešťastná volba hlavní hrdinky v podání EMMY ROSSUM. Po celý film absolutně nesympatická a nevěrohodná, jako by se pro tu roli vyloženě nehodila, vždyť jediné, co po celý film dělala, byl ten její odporně panenský výraz... Webberovu hudbu znám jen okrajově, no přišlo mi, že se zde opakoval jeden stěžejní (a krásný) motiv po celý film, no další písně vata a nuda Oproti Moulin Rouge ve všem prostě horší, úplně ve všem... ()

Rousse

3x jsem si to pustila a 3x jsem usnula. Skladby můžou být geniální (Phantom of the opera je opravdu zdařilý kousek), můžou být skvěle odzpívané ale chybí tomu NĚCO. Přesně to NĚCO, co by mě dokázalo vtáhnout do děje a co by na mě nějak zapůsobilo. ()

Babous

Pěkná hudba, příběh tragické lásky, velkolepá atmosféra. Jeden z mála současných muzikálů, které mám rád. Už úvodní sekvence s oprašováním lustru mě dostala. ()

skinny

Srdeční záležitost stačilo jedno shlédnutí a úplně mě film pohltil. Nejen film, ale celá historie o Fantomovi opery. Úžasná, dokonalá hudba, skvělí herci a výkony,...prvenství si zaslouží. ()

wikus

Režiséri majú tak veľa skvelých námetov na spracovanie filmu, ktoré samy zaručujú veľkoleposť filmu, že to až nie je možné:). Za takýto námet považujem aj Fantóma opery. Pri filme je častým brzdidlom zlý námet a v tomto prípade sa zdá, že nič sa nedá pokaziť. Ked si pred pozretím filmu všimnete, že tam hrá Gerard Butler, budete čakať niečo extra.Počas sledovania však názor postupne meníte. Scény a jednotlivé efekty sú naozaj vhodné iba na divadelné spracovanie, pre film je potrebné ešte niečo viac. Co sa týka vizuálnej stránky, pre mna to nebolo postačujúce. 3* zachraňuje iba audiálna stránka.Hudba je naozaj výborná. Aj pre mna je veľká škoda, že tak jedinečný námet bol spracovaný do tejto nie veľmi sympatickej podoby. Malo to všetky predpoklady byť niečím výnimočným... ()

Sipora

Při hodnocení jsem se rozhodovala mezi 3 a 4 hvězdičkami. Nakonec jsem se rozhodla pro 4 z toho důvodu, že tento muzikál - podle mě - skvěle splňuje kritéria klasické opery či muzikálu, se kterými se jistá kýčovitost a podbízivost vždy pojila. O opeře se odjakživa mluvilo jako o pokleslém žánru, o operetě a muzikálu ani nemluvě. Základní hudební motivy se v různých variacích stále opakují, zrovna jako v klasické opeře, a mému nezkušenému uchu lahodí; i když pořád by se to poslouchat nedalo. Postavy Christiny i Fantoma jsou ztvárněny dokonale. ()

Michelle75

Příjemné překvapení. Výborná hudba, výborné kulisy, zajímavý příběh a slušný zpěv herců. Gerard Butler byl vážně charismatický a jeho hlas je netuctový, možná trošku drsnější, než bych si u fantoma představovala, ale i tak klobouk dolů. Věkový rozdím mezi Emmy a oběma herci bych netipovalala na až tak velký. Některé scény byly famozní, hlavně za druhou půlí. ...jo, ale taky mi trochu vadilo to, že když si fantom sundal masku, tak měl vlasy o hodně světlejší, vždyť ty vlasy nebyly soušástí té masky - tak tohle "fopa" vážně moc nechápu. ()

Bobek15

Tak, ako ma počas sledovania filmu Čierna labuť bavil na 2 hodiny balet, ktorý inak vôbec nemusím, tak to isté platilo o opere počas sledovania Fantóma opery. A to, myslím, hovorí za všetko. ()

iXtr3m3

Jedna z tých lepších variácii na Fantóma opery, ale aj tak len priemerná. Čo stálo za pozretie, tak dokonalé kostýmové vyčačkanie všetkého, pekná výprava a určite nie lacné náklady. Čo už tak moc nestálo za to, že napriek hviezdnym menám aj pred aj za kamerou to neprekročilo tieň lepšej TV tvorby. V kine by som toto nebol zvládol. ()

cab

Slavny muzikal jako upiplana kostymova nuda bez zajmu udrzet divaka u sedacek. Muzika je samozrejme kvalitni a herci tez. Cekal jsem daleko vice. Velikanska, ale promarnena sance na uspech. 35% ()

wosho

Dalsi rozporuplny film. Na jedne strane technicka dokonalost od A do Z. Rozpocet 95 milionu je na tomto spektaklu znat. Schumacherovi se navic spousta casti filmu povedla na 1[treba zaver s lustrem je opravdu dechberouci], rezie a choreografie tanecnich scen je velice povedena [ples a tanec na schodisti s vejiri se proste neda zapomenout]. A samozrejme hudba je genialni a spousta skladeb je znama na tolik, ze normalni clovek ani nevi, ze to je z Fantoma. Na druhe strane jsou tu jiste nedostatky, ktere me nuti dat jen ***. Za prve je to absolutni sterilnost filmu jako takoveho. Mezi milostnym trojuhelnikem to vubec nejiskri. Neni mezi nima vasen, touha, sexualni dusnu, proste vubec nic. Navic Emmy Rossum je po vetcinu filmu totalne tuha a sice se snazi hrat na kukuc zamilovanou divku, jenz ji pritahuje tajemny fantom, tak ji to proste nejde verit. Gerard Butler uz dokazal, ze charizma ma na rozdavani. Tady mu ale jasne chybi a jeho fantom je nudnej typek v masce. Patrick Wilson je jen nevyrazny, jako by mu bylo vse u prdele a to plati i o Mirande Richardson, ktera navic dostala za ukol:TO BYLO TAK A TAK. Proste hlavni role sli vsichni mimo. Nastesti vedlejsi party se povedly na jednicku, zvlaste komicka diva Minnie Driver, ci duo majitelu opery. Skoda, kdydy se podarilo uspet ve vyberu hercu co dakazi zpivat i hrat na 100procent [jako Moulin Rouge] byla by to 5* podivana. Takhle tu mame jen lehce nadprumerny muzikal s dokonalou technickou a prijemnou vizualnistrankou. Opravdu skoda. ()

Hopper

Hm, na hudbe AL Webbera je asi ťažko niečo pokaziť a za hudbu by bolo plných 5. Keďže však nehodnotíme OST, je treba kriticky pozrieť, kdeže strácame pôdu pod nohami. Určite v obsadení, pretože Fantóm nie je fantómom ani omylom a aj spevácky prehráva. Emmy Rossum je však skvelá, to zase treba uznať. Vizuálne ide o orgie, na výprave sa určite nešetrilo, niekedy sa ale skĺzava do gýčovitosti a na prípadnú gotickú atmosféru treba rýchlo zabudnúť. Osobne som sa nenudil, ale existujú aj lepšie verzie Fantóma. ()

Rssa

Slaboučké, slaboučké a i písně byly chabé. Jediné světlé místo v tomto filmu jsou pasáže s Butlerem ,ale i ten tu nezáří nějak větším leskem. Špatný muzikálový film. 30 % ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!