Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

Ruffian1

Už od začátku Vás film naplno vtáhne do děje. Ač muzikály moc nemusím, tento mě ohromil hned od začátku a neodtrhla jsem se až do konce. Nádherný děj vyprávějící o tajemném Fantomu opery který se nebojí ničeho a zamiluje se do Christine je prostě úžasný. Ve mě si vyžádal hluboké emoce a vnitřní propojení, prostě nádhera! 72% lidi? A odkud ste? Z Marzu? Tento film má jen jednu jedinou vadu a to tu že je příliš dorý pro dnešní obyvatelstvo! A tut ()

Aneta5

Tenhle film je můj nejoblíbenější,protože Fantom mi změnil život k lepšímu,dodal mému životu víc dobrodružství a dal mi neuvěřitelnou hrdost na sebe samu a sebevědomí,které jsem předtím neměla a také jsem díky němu objevila nejlepšího a nejkrásnějšího chlapa a herce na světě!!!!! ;-)A také díky tomuto filmu vím proč jsem měla odjakživa ráda rudé růže a podzemí!!!!! ()

bedihost

Excelentní hudba. Perfektně upravený děj při prolínání dvou časových poloh. Nádherné vizuální a zvukové efekty. Nejvíce mě zaujala pasáž, kdy se začíná zvedat velký lustr a děj přechází do minulosti a obnovuje se zašlé divadlo. Při tom snad každého musí blaženě mrazit v zádech. Někdo by mohl říci kýčovité. Podle mého názoru přesně tak, jak Schumacher pojal, nic bych na tom neměnil.Emmy Rossum je úžasná jako Christine Daae, její dívčí hlas mi nedává ještě dnes spát. Jen český dabing se Sabinou Laurinovou je přímo katastrofa. Doporučuji pouze původní znění, které se snad nedá dabovat, jak po umělecké a technické stránce. Pět hvězdiček. ()

Yespett

Velmi osobitě zpracovaný film, který upoutá nejen po zvukové stránce. Kamera i scénář rozhodně potěší a žádné přehrávání nehrozí. Zkrátka jeden z těch filmů, kdy si po skončení nepřipadáte, že jste promarnili večer a za čas se k němu rádi vrátíte. ()

cmeldova

Já nemám jedinou výtku, film mě naprosto uchvátil, vtáhl a jsem jím pohlcena od první chvíle, kdy jsem ho viděla. A že jsem ho viděla už nesčetněkrát...Já na tenhle žánr zrovna nejsem, ale na Fantoma Opery se podívám kdykoli znovu a ráda. Nemůžu si vynachválit výkony herců, a absolutně hudbu, která musí chytit za srdce snad každého a nepustit. Je pravda, že Gerard Butler si sem tam místo zpěvu zařve, ale to přikládám k jeho verzi zvýraznění vzteku. Ten kdo neholduje operám si asi moc na chuť nepřijde...já jsem uchvácena... ()

El_Barto

Butler konečně shodil make-up a odhalil svou skutečnou tvář :-) Tyto dnes již klasické muzikály miluju, majestátní hudba, (sám ji hraju na kostelní varhany a musím uznat, že na tom nástroji je naprosto dokonalá). Mám ho tak rád, že musím i odpustit některé nedostatky filmu, na které okamžitě zapomenu, když začne Kristin sjíždět na loďce do operních katakomb... ()

wodacka

Naprosto nezaměnitelná hudba, bez které by jakékoli filmové zpracování Fantoma postrádalo většinu svého obsahu. Hudba tu je a vždycky bude mnohem výš než dějová linka. Je zásadní a příběh ji jen doplňuje, proto jsou mluvené pasáže filmu, byť krátké, pro mě trochu navíc. Velký obdiv patří Emily Rossum v roli Christine za přenádherný zpěv, lehounký, který dává s přehledem místy i ve třech oktávách. ()

mina_harker

Tak Gerard Butler nejenže je charismatický herec, ale umí i zpívat - příjemné překvapení. Emmy Rossum krásně zpívá, i když herecky tu toho zase tolik nepředvedla. Nejlepší byla Minnie Driver v roli Carlotty. Kostýmy, scény a kamera jsou moc pěkné, dobrý film, ale vynikající ne. Hudba Andrewa Lloyda Webbera je sama o sobě na pět hvězdiček. ()

katka219

Myslím, že o tomto filmu mohu s klidným srdcem prohlásit, že jde o jedno z nejlepších filmových zpracování nějakého muzikálu! Fantoma opery miluju a vždycky pro mě zůstane naprostou klasikou. Dokonalá hudba, úžasná výprava a kostýmy, neuvěřitelný hlas křehké Emmy Rossum ... A strhující scéna s padajícím lustrem je prostě legendární! Nemůžu jinak než dát všech pět hvězdiček. ()

Korra

Některé árie jsou pěkné, ale co platno, když je děj románu zmrzačen a postavy tak jednorozměrné. Tohle že je Christina Daaé, zasněná skandidávská dívka? A nic proti Gerardu Butlerovi, ale on byl opravdu špatnou volbou. Sice jsem pochopila, že Fantom v musikálu má přehrávat a být křečovitý, ale co je moc, to je moc. Jelikož jsem ve 14 letech poprvé četla Lerouxův román a viděla nějaké televizní zpracování, čekala jsem něco úplně jiného. ()

Lenakf

Pokaždé, když poslouchám soundtrack, mám neskutečné mrazení.... paráda, viděno 3x, soundtrack slyšen nesčetněkrát ()

sarah_w.

Áno, uznávam, že som dala 5 hlavne preto, pretože Fantóma hral Gerard Butler, ale stejne. Webber je zárukou úžasného muzikálu, filmové prerobenie ponúka nádherné hlasy, skvelú výpravu a pár naozaj zimomriavkových momentov. Ja, a to ako muzikálový klasik a povedala by som celkom znalec, som bola veľmi spokojná. ()

FairyTejl

Hvězdička za andělskou Emmy, druhá za charismatického Fantoma. Mohla být kratší stopáž. A třetí hvězdička za hudbu, krásnou výpravu. Zase tak na větvi jsem z toho, ale nebyla. Bohužel. ()

Krapet1

Nejde srovnávat film a divadelní představení-mám slabost pro Gerarda Butlera a jeho božský předkus, takže tady nejsem nestranná. Co se týče démoničnosti a okouzlení, tak zde má filmový fantom všechno. To, že zpěv pokulhává je omluvitelné-aspoň pro mě. Nejde srovnat s Raminem Karimloo, ale to nejde asi nikdo. Gerard je primárně herec, to že zpívat umí- ano umí- tak je pro něj výhodou, může si prostě s úspěchem střihnout i jiné role. Emmy je správně vybraná, má tvář naivní dívenky, která se postupně stává ženou..to je to, co od ní je očekáváno a to je OK a zpívá opravdu nádherně. Na koho se vždycky těším, tak je Carlotta...Minnie si to užívá se vším všudy-je parádně protivná primadona. Pro mě je tato filmová adaptace naprosto v pořádku. ()

Rathe

Naprostá krása. Zjistil jsem, že filmové muzikály mě získávají více a více. Už jen, když jsem viděl Chicago, tak jsem žasl. A teď to nebylo o nic méně. Nádherný hlas Emmy Rossum. I Gerard Butler zpíval skvěle. A dále chci vyzdvihnout prostředí, kde se celý film odehrával - divadelní prostředí, hřbitov, střecha či úkryt Fantoma. Na plný počet mi tam něco trochu vadilo (nejspíš to byla černobílá skutečnost, která mi tam chvílemi neúplně seděla), ale jinak jsem byl plně spokojený. ()

Markis

Knižní předloha se mi moc líbila, a tak jse se rozhodla zhlédnout i filmové zpracování. Muzikál, odehrávající se Pařížské opeře je překrásně natočen, je pompézní, velkolepý, má úžasnou hudbu, skvělé herecké i taneční výkony. Je záhadný, strašidelný i romantický. Co si více přát? Nevím proč je tento muzikál tak opomíjený, věřím, že toto podle mně nejlepší zpracování mu vrátí zašlou slávu a dovede k obrazovkám i mladou a moderní generaci diváků. ()

lucika999

Nie som práve fanúšičkou opery. Ale tento film som videla už dvakrát. A piesne z neho nemôžem dostať z hlavy, nech robím čo robím. Dokonalé obsadenie, perfektné piesne, skvelé kulisy a neoceniteľný talent... To všetko zhrnuté v jednom filme. Odporúčam, aj keď som to sama na začiatku odmietala. Nikto, kto si to pozrie, neoľutuje. 5/5 ()

L_Into

Takhle nemá vypadat adaptace muzikálu. Výborně obsazená byla Christine, Raoul překvapil. Gerard Butler v roli fantoma mi působil fyzickou bolest, part byl totálně nad jeho síly. Jinak ale všechno, co se mi líbilo, vychází z původního muzikálu. Schumacherovy inovace nenadchly. ()

Diamonts

V životě se mi ještě nestalo, že by mě film rozplakal. Po zhlédnutí tohoto filmu mi slzy tekly proudem. K tomu krásná hudba, která podtrhuje mírně strašidelnou atmosféru celého filmu. Opravdu skvělý film, vřele doporučuji. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!