V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru - prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s lascívním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (na dva Oscary nominovaný John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami - a všechno mu neustále prochází. Když se však zamiluje do divadelní herečky Elizabeth Barry (taktéž na dva Oscary nominovaná Samantha Morton), z níž chce udělat největší hvězdu celé Anglie, jejich vztah a následná zrada zvěstují začátek Earlova sestupu z výšin společenské prestiže a jeho proměnu v lidskou trosku, hledající své poslední vykoupení. (oficiální text distributora)

blazenka

Rozporuplný film, u kterého smekám před výkonem Johnnyho Deppa, obdivuju procítěně zahranou roli Samanthy Morton a vzdychám nad úžasnou hudbou. Naopak se mi nelíbí ta šeď, špína a čerň, která filmem prostupuje jako nicota. Dala bych průměr, za Deppa zvyšuji na 75%. ()

Milwa

Kdo je Libertine? člověk hledající smysl, mající více otázek než odpovědí, neschopen najít své místo ve společnosti, která jím pohrdá. Je to o věčném hledání a nenacházení, pouze ve smrti nalezá John Wilmont smysl...film skvěle obsazený, oba hlavní představitelé dostávajívsvé reputaci, překvapila mě Samantha Morthon nejvíce v Hamletovské scéně, vypadá to, že si v nejbližší době na hamleta zajdu....doplnit si vzdělání. Pokud nic nového film nepřinesl, alespoň mě přiměl zamýšlet se...a nenudil mě ani trochu...zvláštní....asi mu taky trochu rozumím komentář anais - naprostý souhlas... A co furt máte všichni s tím středověkem, je to novověk, baroko....druhá polovina 17.tého století!!! ()

Bozvav

Zajímavé zpracování části života Jihna Wilmota kde exceluje Johny Depp a Samantha Mortnová. Film je mirně sprostý, mírně intelektuální, trochu zdlouhavý, ale atmosféra mu nechybí. slušných 60%. ()

Galahad

Dvě hodiny strávené v bizardní společnosti hraběte z Rochesteru. Asi dvacet minut jsem si zvykal na ponurou atmosféru, ale film mě úplně pohltil, bylo to takové evangelium podle Johna Wilmota, který nám ukázal, že se dá strávit život těmi nejhoršími prostopášnostmi a přesto dojít k usmíření s bohem i s vrchností a na cestě do nebe sklidit potlesk ve stoje. Říká se, že koho bůh miluje, ten odchází mlád a zdá se, že koho miluje obzvlášť, ten odchází ve třiatřiceti. Film to byl skvělý, klobouk dolů před Laurence Dunmorem, byl to jeho první film. Skvělý byl tradičně Johnny Depp a také Samantha Morton. ()

Lindushka odpad!

Nudné a bezcieľne sledovanie osudu nejakého promiskuitného ožrana. Poslednú polhodinu už len čakáte aby konečne skapal. ()

Puol

Johny Depp si týmto dielom rozhodne svoj herecký kredit nezníži, ale film si aj tak sotva nájde širšie publikum. Vlastne si ani neviem predstaviť, komu by sa mohol páčiť pohľad na od syfilisu sa rozpadajúceho Deppa (takmer celá 2/2 polovica filmu). ()

Rami

V tomto filmu předvedl Johnny jedno ze svých nejlepších vystoupení. Roli si očividně užívá, což je pro ztvárnění postavy více než skvělé. Dokonce bych se odvážil říci, že něco z libertina se v Johnnym určitě najde. Je to hravé dítě a zároveň dekadentní prase, co dokáže myslet. :-) A to se mi na něm líbí. Samantha Morton se mi naopak nelíbila. Nevím proč, ale její výkon pro mne nebyl uvěřitelný. Nevím, no ... prostě slabota. Ostatní byli ve svých rolích už lepší, jen nedostali tolik prostoru. Což je určitě škoda, protože Rosamund Pike se pro tuto roli snad i narodila (stejně jako Kelly Reilly a John Malkovich). Kdyby byl kvalitněji udělán scénář a častěji se měnil střih a záběr kamery, dal bych zcela jistě 5 hvězdiček. Jenže není tomu tak. V některých pasážích se film neuvěřitelně vleče. A přitom by stačilo občas zkrátit délku záběrů, zabírat kamerou dění z neobviklých pozic, přidat pár scén z běžného života Hraběte z Rochesteru, kdy nemá čas se utápět ve své dekadenci... Tím by se vytvořil protiklad k napjatým situacím, kdy se v podstatě nic neděje. Mohlo to být veledílo - takhle je to jen dobrý film s pár nudnými pasážemi, kterému dávám 4 hvězdičky (84%), hlavně díky Deppovi. ()

strikeman

A mně se to líbilo! Hlavně díky vynikajícímu Deppovi a možná taky proto, že mám občas v životě podobné pocity, jako Johny... ()

Heroine odpad!

Teda!!! Ano, toto se nevidí často. Slušné obsazení, docela peníze na to měli, slušná výprava, a vznikne takovýhle "film"? Neuvěřitelný. Ten umělý nos byl pro Johna Malkoviche asi osobní pomsta, ale jinak hrál dobře. Ženské obsazení se mi hnusilo, a Deppa nebudu radši komentovat vůbec. Ale příběh sám o sobě, odhlédnuto od herců, byl tak HROZNÝ, že jsem byla jenom ráda že se dívám sama. Takový trapas bych do společnosti nechtěla. Trapné byly i vztahy mezi postavami, jakož i láska tak vášnivá, že z toho dostávají při romantickém okamžiku hysterické záchvaty breku... A potom vybraný slovník? Nic ohromujícího. Jenom snad když se po pár peprných výrazech ozvalo slovo "zmrtvýchvstání", nebyla jsem si úplně jistá co to slyším... ()

ploshulix

Žumpa. Johnny Depp chrlící hrubé vulgarismy a nesmyslný děj. Jedna hvězdička za hezké zachycení Londýna 17.století. ()

BOURQUE

Provokatívny príbeh (plných „erotických “ výrazov) zo sedemnásteho storočia. Scenár a príbeh sú dané, jediné čo to potrebuje, je len parta skvelých hercov a herečiek na pódium (divadla). Voľba J. Deppa je veľmi šťastná – je to v podstate „one man show“ a bezchybný výkon. Keby scenár obsahoval trošku väčší počet nečakaných zvratov, tak by som neváhal zvýšiť svoje hodnotenie. Zatiaľ je to však silnejšie „***“. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

farfalino

Libertin mě zklamal do morku kosti. Fraška, která si hrála na porno / zůstalo jen u slov / a měla nám ukázat nízkou morálku a zhýralí život tehdejší společnosti v Anglii neukázala vlastně vůbec nic. Film nevzrušil, nepohoršil ani nepřitáhnul diváka víc do děje příběhu. Celý film jsem se nudil. Musím ale přiznat, že druhá polovina filmu kdy je Johny vážně nemocný mě trolinku zaujala. Tahle dramatická role mu sedla víc než zkažený Cassanova na kterého si hrál v první polovině filmu.Film je velmi podobný filmu Krása na scéně, který stál taky za prd. Film můžu doporučit tomu , kdo nemůže večer usnout, jako uspávací prostředek, případně příznivcům Deppa, kterým stačí pouze pohled na jeho sličnou tvářičku. a zažívají orgasmus. U mě to bohužel nestačí ani na předehru. ()

Miki68

V rozporu s prvními slovy filmu jsem si Libertina docela zamiloval. Podle mě jde o film, který je neprávem na okraji zájmu. Kdo mu dal tu nálepku "intelektuálsky rozvleklý"? Rozhodně má skvěle vykreslenou atmosféru, kamera i hudba jsou v naprostém souznění a všichni zúčastnění herci hrají skvěle. Lehce oplzlé, morální i fyzické bláto Londýna souzní s ponurostí scén. Zajímavé, že na to jaký byl L. prostopášník se necudnosti odehrávají hlavně ve slovníku postav. No dobrá... bylo to delší, než je úplně normální, takže 4,5* ()

Ygnor

Těžko stravitelné sousto i pro příznivce J. Deppa. Je vidět, že režisér se vyžívá v divadelním ztvárnění filmu, které nemusí být určitě po chuti běžným konzumentům anglo-amerického hlavního toku . Dějová linie stojící na kontroverzi, buřičské filozofii a také dlouhých dialozích, někdy veršovaných. Nedá se nesrovnávat s Perem markýze de Sade, který pro mne vyzněl v tomto souboji o hvězdičku více. Výkon hlavního hrdiny skvělý. Překlad dialogů a rýmů dosti působivý ( viďte Anno Kareninová). Dávám Libertonových mizantropických 66,6 %. ()

Kaučuk03

"Odpusťte pane, že jsem byl čestný....:)"Po přesycenosti historickými filmy, které oslavují hrdiny, nabízí velkolepé bitvy a pyšní se megadrahou výpravou jsem sáhl právě po Libertinu. Krásný pohled do tehdejší špínou a zkažeností prolezlé Anglie. A ačkoliv v prologu říká náš hrdina, že si hi nezamilujete, já si ho zamiloval. Bavil jsem se, už dlouho jsem neslyšel v nějakém historickém filmu tolik hlášek. Nemyslím si, že film chtěl nějak moralizovat, jen ukazoval věci takové, jaké byly. Depp klasicky brilantní, jen je škoda, že Malkovich nedostal více prostoru... ()

Dovlatovka

Nakonec to nebylo tak umělecké, jak všichni strašili:-)Johnny Depp a John Malkovich v jedné scéně...herecký koncert! Jedna hvězdička dolů za přílišné protahování hrdinova konce a málo scén z divadla, které podle mě byly nejsilnější. A kvalitně podkreslující hudba...Do you like me now?Já tedy ano. ()

arkie

Skvelý výkon Johnny Deppa, zaujímavá technika spracovania (ručne držaná kamera, zrnitý obraz apod.), atmosféra, dialógy. Ale čosi tomu chýba, ťažko to popísať - konzistencia príbehu? Asi by som ocenil kratšiu agóniu hlavného hrdinu - áno, chápeme že za slobodu sa platilo syfilisom, ale stačí to len vedieť, nie vidieť 30 minút ... Oplatí sa vidieť, ikeď Johnny mal už podobné a možno lepšie role. ()

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)