Hlas smrti

• Kanada White Noise (více)

Jonathan Rivers (Michael Keaton) je úspěšným architektem s krásnou ženou, spisovatelkou Annou, milujícím synem Mikem a dalším dítětem na cestě. Žije spokojeně do té chvíle, než do jeho života zasáhne tragédie. Anna se ztratí cestou do práce a později je nalezena utonulá v řece. Jonathan, šílený žalem, se odstěhuje a úzkostlivě se straní všech přátel a zbytku rodiny. Tajemný vědec Nicolas Elia přesvědčí Jonathana, že Anna vysílá signály "ze záhrobí" pomocí televizní obrazovky a rádia. Jonathan poslechne jeho rady a s pomocí nových přátel Raymonda Price a Sarah Tate se pokusí navázat spojení s manželkou. Bezděčně tak otevře dveře do jiného světa. Netuší, co tím způsobí: mrtví teď mají možnost zmocnit se ho.. (oficiální text distributora)

teutates

Nápad filmu je úplne skvelý,ale úplne nevyužitý..!Začiatok sa nesie v sľubnom"duchu",ktorý má dobrú atmosféru tak ako snaživých hercov!Avšak po pár minútach padá tento snímok ako domček z kariet-rúti sa atmosféra,herecké výkony...Z nadpriemerného snímku sa stáva"B"horor!Je to veľká škoda,ak by sa tohto snímku chytil niekto snaživejší a lepší určite by šlo o blockbuster..! ()

mil@n.fanatik

Uaa, brr, že jsem se ale bál...Duchařské horory, to je moje, moc se mi líbí, prožívám je a krásně se u nich bojím:-)) I pár slušných lekaček, mno, solidní:-) Jen ten závěr byl trošku přehnaný a trošku to celkově zhodilo, ale i tak spokojenost. ()

nash.

Vůbec ne špatný duchařský thriller s pomalejším rozjezdem, výborně gradovaným hutným napětím a znepokojivou atmosférou, o kterou se postaraly nejen působivě udělané vzkazy ze záhrobí, ale také Jonathanova (výborný Michael Keaton) prohlubující se posedlost EVP jejíž vinou postupně zanedbával práci, sebe a především svého malého syna. Bohužel v závěru scénáristům došel dech a ve své bezradnosti to, co vybudovali, zase zbořili, když to utopili v nudném finále jako vystřiženém z nějakého laciného tuctového televizního béčka. ()

Slarque

E.V.P. je velice zajímavá záležitost, ale scénárista si s ní vyloženě nedokázal poradit. Navíc thrillerová fáze filmu přijde až docela pozdě. Michael Keaton, režisér, zvukař i ostatní se sice snaží, ale takhle řídká zápletka by možná vystačila na slušnou epizodu Akt X, ale rozhodně ne na nic dvojnásobně dlouhého. ()

klerik

Kvalitná dospelácka ducharina, ktorá v sebe kombinuje všetky už použité ingrediencie japonských hororov. Finále to už tradične trochu kazí, ale inak primerane mrazí. Nedosahuje kvalít TEMNEJ VODY, je však trochu lepšia ako GOTHIKA a zrovnateľná s KĽÚČOM... ()

iamek

Hodně nevyužitý potencionál. Bohužel se ve filmu dlouhou dobu nic neděje a tím pádem se film stává průměrným mysteriózním béčkem. ()

SeBig

Levnost tam jde trochu vidět, leč to pripomínalo Veřte neveřte kvalitou.. ale srát na to, bavilo mě to a to dost, husina byla, ale zase ten konec?! jejda.. nebudu to radši rozebírat. ()

korbitch22

Tento průměrný thriller sem viděl včera večer,těšil sem se na něj celej tejden a nakonec mě docela zklamal.Chvílema se utápí v nudě a chvilkama zas je to celkem našláplý.Dávám tři hvězdy za nápad,Michalea a skok z hotelu. ()

LaciLC

Duchársky thriller, ktorý však okrem výborného Michaela Keatona a pár ľakačiek neponúka nič nové. Ale aj tak by som nechcel napísať, že sa jedná o tuctový americký "skorohoror", pretože ako pri, bohužiaľ väčšine USAáckych podobných filmoch som sa pri Hlase smrti nenudil. K **** mu však chýba trochu prepracovanejšia atmosféra a väčšia dávka napätia.***a 1/2 ()

VenDulin85

Duchařský horůrek s pomalejším rozjezdem, který nás ale mohl vyštenkrovat ještě více a lépe, potenciál tam byl :-). Každopádně tam bylo pár momentů, kdy jste zaposilovali svalstvo celého těla, nebo těch, kdy se vám navzdory teplu venku proběhl mráz po zádech ("vaše babička mi už týden posílá vzkazy"... "Ale ona je mrtvá teprve dva dny..."). Něco mi tam ale přece jen vadilo, a Michael Keaton to nebyl, pro dnešek 3,5*. ()

anais

Architektovi zemře manželka a on od ní začne přijímat zprávy rádiem. Tím ovšem otevře jakousi bránu do světa mrtvých a ohrozí tak svůj vlastní život. V celém filmu se toho moc nestane. Celá finta spočívá jen v onom sledování rádia a televize. Nic víc, nic míň. FIlm to není příliš nápaditý, a tak člověka nic nepřekvapí. Už začátek je vyloženě odfláknutý. Posloucháme dialog v němž Michael Keaton říká své odjíždějící ženě věty typu „Dávej na sebe pozor.“ A ona říká věty typu: „Čekáme dítě.“, načež zemře. I kdybych nevěděl už před filmem, o co půjde, tyhle vše říkající dialogy následující scénu naprosto okrádají o překvapení, emoce. Chudák Michael Keaton nemá moc co hrát. Naštěstí tam, kde zklamal scénárista, zapracoval režisér (nebo náhoda?) , a o přesto že se ve filmu v podstatě nic neděje, člověk se docela bojí. Asi nikdy jsem si neuvědomil jak strašidelný dokáže být šum rozladěného rádia. A nevyladěnou zrnící televizi taky nemusím dlouho vidět. Na strašidelné noční okamžiky u tv je tenhle film víc než dobrý. ()

Pítrs85

Výborný horor plný mrazivých scén, děsivých duchů a vskutku zajímavé zápletky... by to mohl být, kdyby to tvůrci tak neodflákli. Takhle to zůstalo někde na půli cesty, kde vás pár momentů sice asi malinko vystraší, ale to nic nemění na tom, že je to jako celek docela těžká nuda, po níž vám na jazyku zůstane pachuť z toho, že to celé mohlo být daleko lepší, už jen díky (jako vždy) vynikajícímu Keatonovi. 3 hvězdy hlavně kvůli tomu, že Ramirez má pro duchařinky zkrátka slabost a tahle mezi ty nejhorší určitě nepatří. Ale do těch nejlepších má fakt daleko. Jdu si objednat EVP. Teda nejdu, ale už vím, co chci k Vánocům :-) ()

SOLOM.

Byl jsem docela překvapený jakým směrem se tenhle film vydal. Začátek mě moc nechytl, ale postupem času jsem se do filmu docela zažral. Jaké bylo však mé zklamání, když do devadesáté minuty vás tvůrci napínají a nakonec to totálně pos... Konec byl naprosto otřesný a hodně ovlivnil mé hodnocení. Přestože Keatona nemám moc rád, tak tady se mi docela líbil. Jen se mohl ještě víc odvázat, protože místy mi přišlo, že ho ta role snad ani nebaví. 7/10 ()

Kailo

Pro skalní příznivce EVP (Electronic Voice Phenomenon), to nemůže být lahůdka. Film jen čerpá (krade) z tohoto jevu a ani se nasnaží řídit se "fakty". Z pohledu pouze horrového, nikoliv zaujatého, je to celkem průměrný horror, který (díky bohu) nespoléhá na krev, ale na klasické asijské lekačky. Chtěl sem dát 3 hvězdičky, ale po tak absurdním konci film degradoval na 2... bohužel. 35% ()

Jenda

Po shlédnutí traileru jsem se těšil na super mysteriozní thriller. Snad proto jsem byl tolik zklamaný. Vyklubal se z toho obyčejný průměrný duchařský horůrek. Snad příště. ()

Morholt

Ačkoliv to není nic světoborného, tak se bez mučení přiznám, že mi to tu husinu občas i přivodilo. Když k tomu přidám pár lekaček a celkem věrohodného Michaela Keatona plus celkem povedený český dabing, vychází mi z toho příjemně nepříjemný duchařský večer. 60% ()